r e k l a m a
Wiadomości

Fiński EcoStream Oy i Lotos Jasło wybudują zakład regeneracji oleju

Urząd Ochrony Klienta i Konsumenta wydał zgodę EcoStream Oy i Lotos Jasło na utworzenie przedsiębiorstwa. Ma się ono zajmować regeneracją olejów odpadowych.

Jak podaje Puls Biznesu budowa zakładu ma kosztować około 30 mln EUR. Finowie mają pokryć koszty przedsięwzięcia, natomiast Lotos odpowiedzialny będzie za teren oraz urządzenia rafineryjne.

Z regenerowanych olejów będą wytwarzane bazy do produkcji olejów smarowych, ciężkich olejów opałowych i biokomponentów bitumicznych.

Robert Bialik pokazuje teren Specjalnej Strefy Ekonomicznej, gdzie powstać ma zakład przerobu zużytych olejów. fot. Marek Dybaś

Jeśli harmonogram prac nie zostanie zakłócony, produkcja powinna ruszyć w drugiej połowie 2011 r.

Zdaniem analityków wspólne przedsięwzięcie może ożywczo wpłynąć na branżę paliwową.

Fiński partner – EcoStream Oy zajmuje się rycyklingiem i rerafinacją produktów opartych na węglowodorach. Specjalizuje się w rerafinacji zużytych olejów silnikowych na smary.

Jasielski Lotos z kolei specjalizuje się w wydobywaniu i przerobie ropy naftowej oraz w handlu produktami naftowymi.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

12
Dodaj komentarz

avatar
12 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
jaślaninasextreme_situationIndustrialciech Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ixi
Gość
ixi

PEKTOWIN Z KC Prezesem i reszta jarmarku – PATRZYC I UCZYC SIE! TAK SIE ROBI BIZNES! Dlatego PEKTOWIN nigdy nie bedzie na plusie – bo za duzo tam polityki, prywaty i klakierstwa!
Powodzenia zycze dla przedsiebiorcow, mieszkancow i kasy podatnikow!

as
Gość
as

"Ciech" i "Zorientowany" to zapewne filary zwolenników trzymania się przy pracy w tej firmie za wszelką cenę.Nawet życia…Oni są tak nasączeni smrodem porafineryjnych frykasów,że przestali czuć odór weekendowych spektakli zapachów…Ale są i tacy,co mają dość,i ja do nich należę.Papiery zawsze można zrobić na cacy, ale węchu nie

extreme_situation
Gość
extreme_situation

Rafineria Jedlicze od 1963 roku specjalizuje się w przemysłowym zagospodarowaniu olejów przepracowanych poprzez ich regenerację do olejów bazowych. Od 2001 roku proces regeneracji prowadzony jest na instalacji hydrorafinacji – jednej z najnowocześniejszych tego typu w Europie o zdolności przerobowej do 140 tys. ton rocznie. Powtarzam: WYKORZYSTANA JEST TA INSTALACJA w 30%. Co do decydentów Lotosu (i nie tylko), proszę wpisać w googlach "nietrafione inwestycje *", w miejsce gwiazdki wstawiać np.: LOTOSU (sic!), KGHM, PTE Bankowy, PZU, WFOŚ, itp., itd. Może chodzi o "umoczenie" resztek "rafinerii" jasielskiej. Na inwestycję mają ALE NA WYKUPIENIE AKCJI PRACOWNICZYCH byłej Rafinerii "JASŁO" już nie !!… Czytaj więcej »

Industrial
Gość
Industrial

Każda inwestycja w jasielski przemysł musi cieszyć. Przemysł daje pracę, daje dochody, sprawia, że ten świat się kręci. Rafineria w Jaśle jest pierwszą rafinerią na świecie, więc jeśli ktoś chce jej pomóc, to ja to popieram.
A tzw ekologia to była przez kilka tysięcy lat, gdzieś do połowy XIX wieku, ale jak wiemy ludziom na zdrowie nie wychodziła. Teraz jest czas na rozwój, bo on służy każdemu z nas.

ciech
Gość
ciech

Spółka "Lotos" /oczywiście nie jej jasielski oddział/ wydobywa ropę na Bałtyku, bo dawny
"PetroBaltic" jest obecnie jej częścią. Co do rafinerii Jedlicze – isnstalacja utylizacji
zużytych olejów powstala tam już prawie 20 lat temu, więc chyba nie jest już pierwszej młodości, a decydenci "Lotosu" chyba nie są takimi głupkami by projektować w ślepo taką inwestycję. I jeszcze raz do "Ekologa" – niech wpierw posprzątają syf jaki pozostawili
po sobie po różnych swoich "akcjach", a potem innych pouczają io smrodzie.

extreme_situation
Gość
extreme_situation

W rafinerii Jedlicze jest już taki zakład, jeden z najnowocześniejszych w Europie (przynajmniej tak o tym napisano). Najciekawsze jest to, że wykorzystuje swoje moce przerobowe w 30, powtarzam, 30 procentach. Po jakiego … budować następny w odległości kilkunastu kilometrów od poprzedniego ??

zorientowany.
Gość
zorientowany.

Kolejny nie douczony Ekolog – poza wygłaszaniem pusyh sloganów nie jest w stanie przedstawić żadnych konkretnych dowodów na poparcie swoich tez. Ciekawi mnie co mu smierdzi – jak wszystkie uciążliwe dla środowiska instalacje zostały wyłączone, albo zmodernizowane, a najpręzniej działajacy oddział to oczyszczalnia scieków. Niech Ekolg śmiga do doliny rozpudy, przykuje się do drzewa i tam sobie zimuje, moze umysł przewietrzy i spojrzy7 na to wszystko z innej perespektywy. A myślałem ze rafinerie – to zajmują się rafinacją a nie wydobyciem i eksploatacją, co w takim razie robi PGNiG

The Observer
Gość
The Observer

No wypisz wymaluj przeredagowany artykuł z money.pl z września br. tu troszkę dopiszę tam zmienię , tu wkleję z PulsBiznestu itp. ciekaw kiedy pand "redaktór" zacznie sam pisać "niusy" bo na razie to powiela czyjąś pracę i tak jej nie czytając (vide wiedza o lokalnym przedsiębiorstwie) ……. Czy tak ciężko jest napisać coś samemu ??? bez "kopiuj" -"wklej" , trochę ikry Kubuś 🙂

ciech
Gość
ciech

Ekologu: No to spadaj, krzyż na drogę a do tego kopa w d…! Gdyby głupota umiała fruwać, osiągnąłbyś pewnie II prędkość kosmiczną.

K
Gość
K

Od kiedy jasielski LOTOS wydobywa ropę? dziś nawet jej już nie przerabia, a co dopiero wydobywać

ekolog
Gość
ekolog

K…. ale będzie śmierdzieć.Trza walizy i kufry pakować i wy…. z tego "eko" miasta.Zamiast zamknąć truciciela on jak kameleon w ekologa się przemienia.Ba,straszy nawet w swojej nazwie ,że nim jest.Co się tu dzieje do jasnej cholery??? Może wreszcie ktoś odpowie i jednoznacznie się określi co jest ważniejsze,niby praca,czy na serio zdrowie ludzi zmuszonych do wąchania gnoju od lat????:upset::confused::sleep:

jaślanin
Gość
jaślanin

Słuchaj "As-ie" jeszcze pare lat temu w Rafinerii Jasło pracowało około 1000 osób, a każda reprezentowała jakąś rodzine. I dopóki członowie tych rodzin mieli profity z Rafinerii, to wszystkim pachniały "smrody rafineryjne" i pieniądze jakie dostawali. W sytuacji, gdy ilość załogi się skurczyła nagle Rafineria wszystkim śmierdzi. Co ciekawe, to w wyniku prowadzonych restrukturyzacji zamknięto przerób ropy 🙁 zmodernizowano zbiorniki i nic już z nich nie odparowuje, a generalnie rafinerii już tak nie czuć jak lata temu. Stąd daj sobie spokój z komentarzami, jak jeszcze coś czujesz, to przenieś się w Bieszczady, gdzie ludzie mają świeże powietrze i świety spokój,… Czytaj więcej »

Close
X