Wiadomości

Gajecki przewodniczącym PO w mieście i w powiecie

Przewodniczący Andrzej Gajecki, wiceprzewodniczący Adam Kmiecik, Leszek Zduński i Stanisław Mlicki. Taki skład zarządu powiatu Platformy Obywatelskiej został wybrany na zjeździe jasielskiej Platformy 14 marca. Wybór przewodniczącego PO jednocześnie zakończył działalność komisarza PO powiatu jasielskiego Krzysztofa Topolskiego. 

Andrzej Gajecki był jedynym zgłoszonym kandydatem na stanowisko przewodniczącego. Sekretarzem powiatowego zarządu został Wacław Mikrut, skarbnikiem Marek Sitek, wybrano również 5 członków zarządu.

Wybory pokazały, że skład zarządu powiatu będzie identyczny jak w mieście Jaśle. Z czego zadowolony jest przewodniczący Andrzej Gajecki.

Wybór który został dokonany w strukturach miejskich i powiatowych jasno wskazuje nam kierunek, w  którym chcemy iść. Zostały pogodzone środowiska, które miały przeróżne spojrzenia na funkcjonowanie PO. To pogodzenie wewnętrzne jest dla nas sporym sukcesem – mówił Andrzej Gajecki. 

PO szykuje się do wyborów

Podczas zjazdu zostali wybrani pełnomocnicy do układania list wyborczych do wyborów samorządowych, które odbędą się na jesieni tego roku. Pełnomocnikiem odpowiedzialnym za stworzenie listy do Sejmiku Województwa z powiatu jasielskiego jest Andrzej Gajecki. Pełnomocnikiem odpowiedzialnym za stworzenie list na radnych i burmistrza miasta Jasła w mieście Jaśle został Leszek Zduński. Pełnomocnikiem do stworzenia listy powiatowej, kandydatów na członków rady powiatu jest Adam Kmiecik. Za stworzenie list w  gminie Dębowiec odpowiada Stanisław Mlicki, a w gminie Skołyszyn – Hubert Hasiak.

W pozostałych gminach w najbliższym czasie zarząd wyznaczy takich pełnomocników i liczymy na to, że będzie to pierwszy krok do zwycięstwa – mówi Adam Kmiecik.

Jak podkreśla zarząd jasielskiej Platformy, jeszcze za wcześnie, aby mówić o ewentualnym kandydacie na stanowisko burmistrza. Wiadomo za to, że PO będzie chciała powalczyć w gminach, gdzie na 10 gmin powiatu jasielskiego Platforma ma swoich członków tylko w Skołyszynie i Dębowcu.

Sprawa Kmiecika przed sądem koleżeńskim

Dziś również podnoszona była sprawa wniosku jaki wpłynął do sądu koleżeńskiego o usunięcie Adama Kmiecika z szeregów jasielskiej Platformy.

Na dzień dzisiejszy pan Adam Kmiecik jest członkiem Platformy Obywatelskiej. Wniosek do sądu koleżeńskiego wpłynął i czekamy na rozstrzygniecie. Na dzień dzisiejszy nie ma takiego rozstrzygnięcia, więc trudno cokolwiek mówić o dalszych losach Adama Kmiecika jako członka Platformy Obywatelskiej – mówi Krzysztof Topolski.

Sam zainteresowany nie chce komentować tego wniosku, a zarzuty wysuwane przeciwko jego osobie uważa za mało poważne.

Grupa, której nie odpowiadał mój sposób pełnienia funkcji przewodniczącego, postanowiła w taki sposób wyeliminować mnie z Platformy Obywatelskiej czy powiatu jasielskiego. Zarzuty nie były słuszne i nie były poważne. Była to dla mnie nauka, żeby zawsze starać się być czujnym – mówi Adam Kmiecik.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
19 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
zak
zak
2024 lat temu

A gdzie TW "Drzewo"? Widzę że zmądrzeliście i takich ludzi nie chcecie .Brawo!

Brawo PO
Brawo PO
2024 lat temu

Tylko PO, jest wolną organizają!!!! Potwiedzają to prawybory na kandydata prezydenta. To samo w Jaśle, wybrano najlepsze osoby do reprezentowania PO w Powiecie Jsielskim!!

Do Brawo PO
Do Brawo PO
2024 lat temu

Najlepsze osoby do reprezentowania PO wybrano, ale są oni najlepsi w z punktu widzenia PIS. Zastanawiam się też jak godzi pracę związkowca i pracę na rzecz PO pan Mikrut. Czyżby rozdwojenie jaźni? Czy też może jest on jak ta żaba z anegdotki, poproszona o ustawienie się w szeregu pięknych lub mądrych, która stanęła na środku i powiedziała: "no przecież się nie rozerwę!".

znawca
znawca
2024 lat temu

miernoty a PO jest nadal POdzielona i to jak

Kazimierz
Kazimierz
2024 lat temu

Przed rozstrzygnięciem wniosku przez sąd koleżeński "członek" nie powinien kandydować do pełnienia poważnych funkcji w partii.

Tadek
Tadek
2024 lat temu

Brawo Adam!!Piękna rozgrywka!Czajka,Myśliwiec ,Kościow i Topolski na aucie!

jan
jan
2024 lat temu

Oj staroście się ciut przytyło tu i ówdzie:) Nie wiem czy to dobrze dla wizerunku, zwłaszcza jeśli chce kandydować na Burmistrza 🙂

Hainrich
Hainrich
2024 lat temu

Tak więc namaszczono Gajeckiego…Kto to jest diabli wiedzą,a kto namaścił,chyba nie ma wątpliwości.Zatem demokracja po cholerze… No to głosujcie bracia jaślanie,macie na kogo. Cuda przed nami…

nemo
nemo
2024 lat temu

Prawda jest taka, ze każdy z was – tak pasuje na Burmistrza Jasła jak Wół do Karety 🙂
Sęk w tym, że trudno niektórym będzie zapomnieć o dobrej pensji i ciepłym stołku, nawet kosztem utraty dobrego wizerunku waszej partii. ( i tak już w mieście nieźle nadszarpniętym).
Myślę, że większość Jaślan udowodni wam, że nie jest "ciemnym ludem", który poleci głosować na byle kogo – nawet jeśli będzie z ugrupowania, które w Kraju ma wysokie poparcie społeczeństwa.

Do Tadka
Do Tadka
2024 lat temu

Tadku, na aucie? Czyżby na tym, które buchnięto staroście? A kogo na out wykopią, to jeszcze się okaże.

Panie Zduński
Panie Zduński
2024 lat temu

Z panem i Panem Gajeckim to Platforma TONIE !

adam
adam
2024 lat temu

no to mamy magistra od fikołków jako kandydata na burmistrza, widać może być jeszcze gorzej niż jest obecnie…

kaja
kaja
2024 lat temu

Panie Gajecki środowiska zostały podzielone a nie pogodzone z Foluszem daleko nie zajdziecie.Jasło i tak was nie zakceptuje nie dadza się nabrać na przebierańcow.

HWK
HWK
2024 lat temu

UWAGA UWAGA DZIEWCZYNY TRZYMAJCIE PRZY SOBIE TOREBKI BO ONI FOTOGRAFUJĄ CO MACIE W ŚRODKU…,KONTROLA OSOBISTA.

waćpan
waćpan
2024 lat temu

Takiego skandalu jeszcze nie było na zjeżdzie PO dn.14.03.pod nieobecność członka otworzono torebkę I Pan Adam Kmiecik aparatem komurkowym robił zdięca co pani posiada w torebce strasząc sondem i prokuraturą oto wizerunek Pana starosty:no:

lampa
lampa
2024 lat temu

Pan Kmiecik i załoga z Folusza.

gucio
gucio
2024 lat temu

załoga z folusza ale jaja.swój swojego ciągnie to PO teraz już upadnie.

Do hwk i waćpan o tym samym IP
Do hwk i waćpan o tym samym IP
2024 lat temu

Dobre sobie!!!
Ktoś zostawia "rozpiętą" torebkę, aby dźwięk dochodził a wy robicie aferę, że ktoś inny fote temu zrobił. Jeśli macie rozum to pomyślcie, co czuli uczciwi ludzie, którzy znaleźli się w takiej sytuacji. To są metody znane z działań około PiSowskich i to waćpan jest skandal!!!

Zdzisek z Rodzina
Zdzisek z Rodzina
2024 lat temu

Szkoda Pani Burmistrz,wspaniała organizatorka.Tak bardzo dbała o Jaślan interesy.A Ci nowi to kto to ?Co z sobą reprezentują?Będzie w mieście bałagan zobaczycie !!!!:o

Zobacz także
Close
Back to top button
19
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x