Wiadomości

Gamrat podbija Bałkany! Będą nowe miejsca pracy

Rok 2009 dla firmy Gamrat był czasem wdrażania nowych technologii, 2010 ma być rokiem szkoleń pracowniczych.

W 2009 roku na rynek zostały wprowadzone nasze nowe wyroby  typu: wykładzina obiektowa, rura TWIN, nowej jakości podsufitka, system rynnowy „Magnat” – te produkty zostały bardzo pozytywnie zaakceptowane i przyjęte na rynku – mówił Andrzej Czajka, prezes Gamratu S.A.

Mijający rok był czasem ugruntowania pozycji firmy. Mimo kryzysu, który dotknął również jasielskiego potentata tworzyw sztucznych Gamratowi udało się odnieść sukces na rynkach zagranicznych, zwłaszcza na Bałkanach i terenach Europy Wschodniej

Podwoiliśmy wielkość sprzedaży w krajach dawnej Jugosławii. Przeprowadziliśmy tam wiele szkoleń, zrealizowaliśmy wiele ciekawych inwestycji. Przed nami kolejny rok, który liczymy, zakończy się kolejnym sukcesem – mówi prezes Czajka.

W 2010 roku spółka  chce m.in. podjąć realizację szkoleń pod nazwą „Przez szkolenia do sukcesu”, organizowanych przez Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie. W 2009 roku Gamrat uzyskał na ten cel 880 tys. zł, z czego dofinansowanie z Unii Europejskiej to ponad 530 tys. zł. W ramach realizacji tego projektu ze szkoleń skorzysta około 140 pracowników.

Oprócz tego, przyszły rok  stawia przed firmą dwa poważne zadania –  zakończenie procesu prywatyzacyjnego spółki (Czytaj więcej: „Kto kupi Gamrat? Lentex w piątce MSP„) oraz wejście ok. 30 ha obszarów i budynków należących do Gamratu do Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Gamrat widzi realne szanse na powodzenie tej inwestycji. Specjalna Strefa Ekonomiczna umożliwi zagospodarowanie zbędnego majątku przemysłowego w postaci działek, budynków, budowli oraz pełniejsze wykorzystanie infrastruktury technicznej.  Strefa ekonomiczna pozwoli na obniżenie kosztów działalności. Ponadto zwiększy się zatrudnienie, ponieważ jednym z warunków zgody jest realizacja planu, który musi być powiązany z dodatkowym zatrudnieniem. 

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ixi
ixi
2024 lat temu

alleluja! szczerze zycze sukcesow!

jak
jak
2024 lat temu

Wreszcie jakaś pozytywna informacja o Jaśle i jego przyszłości.Coś dla ludzi,a nie pod konkretnych ludzi….

Jaślanin
Jaślanin
2024 lat temu

I dalej będą przyjmować za łapówki.Moje podanie leży już około dwóch lat.Niech P.Prezes weżmie się za Panią która jest odpowiedzialna za przyjęcia.

dociekliwy
dociekliwy
2024 lat temu

:rol: hmmm ciekawe o jakiej Pani mówi Jaślanin

obserwator
obserwator
2024 lat temu

Według mnie jedynie Lentex jest poważnym partnerem z branży ,który wykazuje zainteresowanie Gamratem ,to duża spólka coraz lepiej zarządzana z rozbudowaną siecią sprzedaży zatrudniająca ponad 600 ludzi.Reszta chciała by przeżyć przygodę bądż się załapać nie wnosząc niczego do firmy ,już kiedyś w 2002 rbył podobny partner….

Zobacz także
Close
Back to top button
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x