Wiadomości

Gazeta Prawna punktuje Gminę Jasło

Gmina Jasło zajęła II miejsce na Podkarpaciu w konkursie organizowanym przez Gazetę Prawną – „Europejska gmina, europejskie miasto”.  W ten sposób gazeta promuje samorządy najskuteczniej pozyskujące i wydające fundusze europejskie. W zestawieniu Miasto Jasło zajęło 23 miejsce.

Gmina już po raz trzeci bierze udział w konkursie, w ubiegłym roku zwyciężyła na Podkarpaciu, a dwa lata temu była w 10 najlepszych. 

Drugie miejsce, zdaniem wójta Pankiewicza, jest to kontynuacja zeszłorocznego sukcesu ale też wynik systematycznej pracy.

Zaryzykowaliśmy wspólnie z  Radą w 1999 roku, kiedy były podjęte strategiczne decyzje. Najpierw podjęliśmy działania poprawy stanu nauczania dzieci i młodzieży. I to nam się udało osiągnąć. A kolejną decyzją było opracowanie dokumentacji na budowę kanalizacji dla całej gminy – mówi Pankiewicz.

Na ten cel zostało przeznaczonych aż 37 mln zł. W Gminie Jasło kanalizacja funkcjonuje już w 95 % miejscowościach.

Pieniądze na inwestycje pochodzą głównie ze środków Unii Europejskiej wypracowanych w Związku Gmin Dorzecza Wisłoki, którego Gmina Jasło jest największym beneficjentem.  

Otrzymujemy 26% środków finansowych na 16 samorządów. Dotacje z Unii Europejskiej, to duża część naszego budżetu. W sumie środki unijne to 1,5-raza budżet Gminy – tłumaczy wójt 

Dobry wynik w rankingu Gazety Prawnej częściowo został wypracowany przez firmy, które uzyskały środki z UE.

Jeżeli przedsiębiorstwa i instytucje z terenów gminy uzyskują dotacje na te zadania to się liczy na konto gminy. W naszej gminie jest kilka firm, którym udało się takie środki uzyskać – mówił Pankiewicz.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kazimierz
Kazimierz
2024 lat temu

Dobry gospodarz, gospodarni ludzie – Gratuluję

wszystko
wszystko
2024 lat temu

to dzięki ZG DORZECZA WISŁOKI to bezwstydne tam powinien stać zupełnie ktoś inny i Wójt o tym dobrze wie.

mieszkaniec Gminy Jasło
mieszkaniec Gminy Jasło
2024 lat temu

"wszystko" ma rację, ktoś zupełnie inny wypromował Związek Gmin Dorzecza Wisłoki. Związek Gmin przygotował całą dokumentację o środki unijne na realizację projektu związanych z poprawą czystości, czyli kanalizacja, oczyszczalnie oraz wodociągi, a teraz zupełnie ktoś inny zbiera laury za realizację projektu przygotowanego przez poprzedników. Każdy doskonale wie, że Gmina Jasło nie przygotowałaby, żadnego projektu o takiej skali. Gdyby Gmina Jasło była taką fenomenalną gminą w pozyskiwaniu środków unijnych, to realizowaliby jakieś zadania związane z poprawą infrastruktury drogowej.

brak inwestycji
brak inwestycji
2024 lat temu

Gratuluje i błagam wspomóżcie jasielski biznes!!!wspomóżcie promocje miasta jako dobre bo przyjazne inwestycjom..a póki co to tylko widze nagrody i pomniki a żadnej nowej dynamicznej firmy..a jak już coś założysz to obsiadają jak hieny..

mieszkanie gminy
mieszkanie gminy
2024 lat temu

jeszcze nie dawno ten pan nie wiedział z jakich wsi składa się jego gmina a teraz nagrody dostaję za pracę innych:upset:

Zobacz także
Close
Back to top button
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x