Wiadomości

Gimnazjaliści z "dwójki" odwiedzili Grecję

Uczniowie Gimnazjum Nr 2 w  Jaśle w ramach projektu „Comenius” w dniach 1-5 marca złożyli wizytę swoim kolegom z  Echedoros w Grecji.

Wizyta ta była kolejnym spotkaniem w ramach projektu „Uczenie się przez całe życie” – Comenius – „To samo, a różne niebo nad nami – zależność stylu życia od położenia geograficznego w różnych krajach Europy”. Grecy gościli oprócz jaślan współuczestników projektu z Portugalii, Francji, Rumunii i Włoch.

Podczas pobytu w Grecji uczniowie z Jasła wzięli udział w wykładach pracowników naukowych Wydziału Fizyki Uniwersytetu w Salonikach oraz Centrum Wiedzy i Technologii Muzeum NOESIS: „Czy jest życie na innych planetach” i „Nauczanie przedmiotów ścisłych za pomocą zdalnie sterowanego teleskopu”.

Młodzież brała udział w eksperymentach fizycznych i chemicznych prowadzonych pod kierunkiem profesorów i studentów uniwersytetu. Głównym punktem sesji były obserwacje Marsa i gwiazdozbioru Oriona – mówi Jolanta Poliwka, nauczycielka  Gimnazjum Nr2 w Jaśle.

Prócz słuchania wykładów, goście mieli okazję wziąć udział w prezentacjach. Uczestnicy projektu mogli zaprezentować legendy, mity dotyczące planet, gwiazd, gwiazdozbiorów ze swoich rodzinnych krajów. 

„Legenda o panu Twardowskim na Księżycu” przygotowana przez uczniów jasielskiego gimnazjum wzbudziła ogromny aplauz słuchających – mówi Jolanta Poliwka.

Oprócz wykładów i zajęć, młodzi jaślanie zwiedzali Grecją i mogli zobaczyć te miejsca, które do tej pory znali wyłącznie z podręczników.

Meteory, Muzeum Archeologiczne w Salonikach i starożytne grobowce królewskie odkryte niedawno  w miejscowości Vergina wprawiły zwiedzających w zadumę nad możliwościami i umiejętnościami naszych przodków – opowiada Jolanta Poliwka.

Goście mogli również zobaczyć jak żyją Grecy, poznać ich zwyczaje, kuchnię i tradycje.

Młodzież i grono pedagogiczne poznali również typowe warunki życia swoich przyjaciół z Salonik. Mieli okazję delektować się specjałami greckiej kuchni na uroczystej kolacji u burmistrza Echedoros – opowiada Poliwka.

Kolejnym miejscem, w którym spotkają się uczestnicy projektu, w tym uczniowie Gimnazjum nr 2, będzie Sycylia.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
gość
gość
2024 lat temu

:);):|:(:o:pB):D:rol::uhoh::no::shy::lol::rip::yes::mad::bigeek::bigrazz::confused::smilewinkgrin:

gimnazjalistka
gimnazjalistka
2024 lat temu

żal ! :upset:

i
i
2024 lat temu

:shy:

Crunio ;d
Crunio ;d
2024 lat temu

bla bla bla ;d:lol: a ja we France byłma ghahhahahaha mwahahahaha ;)))))

Mayaaa ;d
Mayaaa ;d
2024 lat temu

Ogarnijcie sie 😀 !!!1 pozdro dla was ;d hahjahahahahahaha

alka
alka
2024 lat temu

zadroszczę ..

Zobacz także
Close
Back to top button
6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x