Wiadomości

Gimnazjum nr 1 najczęściej wybieraną szkołą przez dzieci i rodziców


Gimnazjum nr 1 w Jaśle

Wysoki poziom nauczania, szeroka gama profili klas dostosowana pod potrzeby i zainteresowania uczniów, bogata oferta zajęć pozalekcyjnych i sportowych, to tylko niektóre atuty najczęściej wybieranego gimnazjum w Jaśle. 

Gimnazjum nr 1 cieszy się chyba najlepszą opinią w Jaśle. Myślę, że potwierdzeniem tych słów jest ilość składanych podań do naszego gimnazjum. Ponad 50% są to uczniowie z poza obwodu naszej szkoły, z terenu Jasła i powiatu jasielskiego – mówi Kazimierz Mikrut, dyrektor Gimnazjum nr1 w Jaśle. 

Wczoraj podczas dni otwartych zainteresowanie szkołą było ogromne. Uczniowie szkół podstawowych oraz rodzice mogli zobaczyć pracownie dydaktyczne. Uczniowie mogli wziąć udział w lekcjach pokazowych, mogli też zobaczyć zawody sportowe Gimnazjady, mieli również okazję porozmawiać z kadrą pedagogiczną, która od lat odnosi sukcesy w postaci liczby olimpijczyków. 

Dzień otwarty w Gimnazjum nr 1. (fot. archiwum)


Jeśli chodzi o wyniki konkursów przedmiotowych organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty, w tym roku zajęliśmy, nie licząc laureatów i finalistów, pierwsze miejsce w województwie. To jest ogromny sukces bo przecież są bardzo mocne placówki czy to Rzeszów, Mielec, Dębica, czy Krosno. Pod względem laureatów mamy miejsce trzecie – tłumaczy dyrektor Mikrut.

Duża liczba zajęć pozaszkolnych i dodatkowych to wynik sposobu ułożenia harmonogramu zajęć. Wszystkie odbywają się do godziny 14.00 więc  młodzież ma czas na swój rozwój w ramach zajęć pozaszkolnych i dodatkowych.  

Dobry poziom nauczania owocuje również sporym odsetkiem młodzieży dostającej się do szkół średnich (ponad 90%).

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
absolwent
absolwent
2024 lat temu

Potwierdzam słowa pana K.Mkruta. To jest najlepsza szkoła jaką sobie można wyobrazić, najlepszy dyrektor w Jaśle, przemili ludzie, wspaniała atmosfera i świetni nauczyciele, czego dowodem są również ogromne sukcesy uczniów w różnych konkursach na tle naszego miasta, powiatu, województwa i kraju. Bez żadnych wątpliwości mogę śmiało powiedzieć, że gdybym tylko mógł to bym do tej szkoły bardzo chętnie wrócił. Gimnazjum nr 1 w Jaśle jest po prostu najlepsze!!!!
Drodzy Szóstoklasiści:
Idźcie we wrześniu do 1-go Gima-lepszej szkoły w naszym Wszechświecie po prostu ni ma!!!!

rok.
rok.
2024 lat temu

Jestem obecnie w tej szkole i powiem, że jest tam bardzo fajnie 🙂 konkursy, zajęcia pozalekcyjne itp. jedna z lepszych szkół!
ale szkoda, że nie ma zdjęć z tegorocznego dnia otwartego. było super!
pozdrawiam wszystkich uczniów tego gimnazjum! 🙂

jarząbek
jarząbek
2024 lat temu

Łubu dubu, łubu dubu, niech nam żyje prezes naszego klubu. Niech żyje nam! To śpiewałem ja – Jarząbek.

Zobacz także
Close
Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x