r e k l a m a
Wiadomości

Gmina Jasło czyta dzieciom

Od 30 maja do 6 czerwca w całym kraju trwa IX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, inicjatywa zapoczątkowana przez Fundację ABCXXI CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM, której celem podobnie jak całej kampanii jest uświadomienie dorosłym, a zwłaszcza rodzicom, potrzeby codziennego czytania dzieciom ciekawych książek w serdecznej atmosferze.

Ta szeroko propagowana przez media akcja już po raz ósmy znalazła oddźwięk w bibliotekach Gminy Jasło. 28 maja w Domu Ludowym w Warzycach odbył się PIKNIK CZYTELNICZY, zorganizowany dla młodszych uczniów Szkoły Podstawowej w Warzycach przez pracowników Gminnej Biblioteki Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach. Tradycyjnie już imprezę rozpoczęło wspólne głośne czytanie „Lokomotywy” J. Tuwima, którą w tym roku wyrecytowali: Wójt Gminy Jasło, Radna wsi Warzyce, Sołtys wsi Warzyce, Dyrektor GBP oraz przedstawiciele Policji i Ochotniczej Straży Pożarnej.

Organizatorzy przygotowali dla dzieci wiele różnorodnych atrakcji. Konkursy i quizy czytelnicze, zabawy ruchowe i plastyczne, połączone były z pokazami samochodów strażackich i policyjnych.

Wielką atrakcją czytelniczej zabawy był niewątpliwie Smok Novuś – maskotka sieci podkarpackich Księgarni Nova, który rozbawił, ucieszył i rozśmieszył dzieci. Figle z tym sympatycznym, skorym do zabaw zwierzakiem dopełniło głośne czytanie „Bajki o smoku Novusiu”, którą dzieci poznały dzięki zaproszonym pracownikom księgarni Nova.

Odbyły się także: konkurs na portret smoka, któremu dzieci nadawały imiona i turniej zagadek i zgadywanek. Wiele śmiechu i radości sprawiły najmłodszym różnorodne zabawy z balonami, a także mnóstwo nagród, upominków, słodyczy i gadżetów promujących akcję Cała Polska czyta dzieciom przygotowanych przez bibliotekarzy i pracowników księgarni.

Za okazaną pomoc i życzliwość oraz współpracę podczas PIKNIKU CZYTELNICZEGO składamy serdeczne podziękowania Zespołowi Szkół w Warzycach, Gminnemu Posterunkowi Policji w Jaśle oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Warzycach.

Agnieszka Jeleń – GBP w Jaśle z/s w Szebniach

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
sam
sam
2024 lat temu

Generał Błasik na rozkaz Kaczyńskiego przejął stery.Może czas przeprosić rodziny ofiar Panie i Panowie z PiS.

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x