Wiadomości

Gmina Jasło ma rozwiązany problem ścieków

Otwarta wczoraj oczyszczalna ścieków w Trzcinicy jest jedną z dwóch w gminie Jasło. Wójt cieszy się, że dzięki tej inwestycji zostanie kompleksowo rozwiązana sprawa ścieków.

Ta inwestycja daje nam 95% wskaźnik skanalizowania gminy. Oczyszczalnia w Trzcinicy będzie kompleksowo obsługiwać Trzcinicę i Osobnicę, z czego skorzysta 1300 gospodarstw. Docelowo może być więcej podłączeń – mówi wójt gminy Jasło Stanisław Pankiewicz.

Oczyszczalnia w Trzcinicy jest oczyszczalnią biologiczną o przepustowości 900 m³ na dobę. Jest jedną z 10 oczyszczalni ścieków wykonanych w ramach programu Poprawy Czystości Zlewni Rzeki Wisłoki. Koszt całego projektu to 48 mln euro, z tego jedna czwarta, czyli 12 mln euro, przypada na gminę Jasło. W ramach tych 12 milionów  zostały realizowane dwie oczyszczalnie w Trzcinicy i w  Szebniach oraz wybudowano 190 km sieci kanalizacyjnej w tym 57 przepompowni.

Są to oczyszczalnie w pełni zautomatyzowane, w pełni monitorowane, także wszelkiego rodzaju usterki są od razu wyłapywane na dyspozytorni. Jeżeli jest jakaś awaria, w wciągu 15 sekund można wyłączyć daną  przepompownię – mówi Stanisław Sławniak, pełnomocnik ds. realizacji projektu program Poprawy Czystości Zlewni Rzeki Wisłoki.

Ostatnim etapem skanalizowania gminy Jasło będzie budowa kanalizacji dla Gorajowic, która będą podłączona do kanalizacji w mieście Jaśle.

W tym roku planujemy rozpocząć realizację tej inwestycji. A jest ona przewidziana do realizacji na lata 2010 – 2012 – mówi Stanisław Pankiewicz.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

6
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Jontek Kłonicaasiapewniklewoczarebus Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
choloł
Gość
choloł

Przecież to oczyszczalnia w Brzyskach !!!!
Teraz czekamy na darmowy internet i będzie git

rebus
Gość
rebus

W Brzyskach to wy macie pięknego, dowcipnego i bardzo, bardzo mądrego wójta i to powinno wam wystarczyć! A ci co twierdzą, że to karzeł intelektualny są w błędzie. Jest pewny, że kolejną kadencję ma w kieszeni i nawet sam w to wierzy. Tak sam.

lewocza
Gość
lewocza

Mówią, że plag egipskich było siedem. Może to i prawda. Teraz jednak w Brzyskach jest ósma plaga. To wójt i rada gminy, która się już całkowicie do niego dopasowała.
Mieszkańcy niczego od niego nie oczekują, a w zasadzie tylko jednego. -Kończ Waść, wstydu oszczędź!-

pewnik
Gość
pewnik

Coście tak chwycili Brzysk? Tak czy siak ta gmina do likwidacji tzn. podziału do Kołaczyc, Jodłowej i Skołyszyna. Decyzje już zapadły na wyższym szczeblu.
Dobrze im tak, bo nie potrafili wykorzystać szansy, tylko przez zmianę wójtów czekali na cud.

asia
Gość
asia

Pytanie do wójta Papciaka Gminy Brzyska:
KIEDY POWSTANIE OBIECANY CHODNIK W DĄBRÓWCE?:upset:
i nie zapominaj dzięki komu pieścisz to stanowisko…to wstyd zeby miejscowosi zadupia miały chodniki a My nie!
ale w sumie to masz szanse do jesieni spełnić obietnice!

Jontek Kłonica
Gość
Jontek Kłonica

A ja słyszałem że Brzyski mają do Warszawy przyłączyć.
A ty "pewnik" przestań pić bimber z lipnicy bo oprócz plemników też szare komórki zabija! Nie wiesz że najlepszy z Błażkowej?
Poza tym poczytaj jak umiesz strategie rozwoju samorządu w Polsce i wytłumacz nam wszystkim dlaczego Rząd zezwolił na utworzenie nowej gminy Jaśliska koło Dukli????

Close
X