Wiadomości

Gmina Jasło ma rozwiązany problem ścieków

Otwarta wczoraj oczyszczalna ścieków w Trzcinicy jest jedną z dwóch w gminie Jasło. Wójt cieszy się, że dzięki tej inwestycji zostanie kompleksowo rozwiązana sprawa ścieków.

Ta inwestycja daje nam 95% wskaźnik skanalizowania gminy. Oczyszczalnia w Trzcinicy będzie kompleksowo obsługiwać Trzcinicę i Osobnicę, z czego skorzysta 1300 gospodarstw. Docelowo może być więcej podłączeń – mówi wójt gminy Jasło Stanisław Pankiewicz.

Oczyszczalnia w Trzcinicy jest oczyszczalnią biologiczną o przepustowości 900 m³ na dobę. Jest jedną z 10 oczyszczalni ścieków wykonanych w ramach programu Poprawy Czystości Zlewni Rzeki Wisłoki. Koszt całego projektu to 48 mln euro, z tego jedna czwarta, czyli 12 mln euro, przypada na gminę Jasło. W ramach tych 12 milionów  zostały realizowane dwie oczyszczalnie w Trzcinicy i w  Szebniach oraz wybudowano 190 km sieci kanalizacyjnej w tym 57 przepompowni.

Są to oczyszczalnie w pełni zautomatyzowane, w pełni monitorowane, także wszelkiego rodzaju usterki są od razu wyłapywane na dyspozytorni. Jeżeli jest jakaś awaria, w wciągu 15 sekund można wyłączyć daną  przepompownię – mówi Stanisław Sławniak, pełnomocnik ds. realizacji projektu program Poprawy Czystości Zlewni Rzeki Wisłoki.

Ostatnim etapem skanalizowania gminy Jasło będzie budowa kanalizacji dla Gorajowic, która będą podłączona do kanalizacji w mieście Jaśle.

W tym roku planujemy rozpocząć realizację tej inwestycji. A jest ona przewidziana do realizacji na lata 2010 – 2012 – mówi Stanisław Pankiewicz.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
choloł
choloł
2024 lat temu

Przecież to oczyszczalnia w Brzyskach !!!!
Teraz czekamy na darmowy internet i będzie git

rebus
rebus
2024 lat temu

W Brzyskach to wy macie pięknego, dowcipnego i bardzo, bardzo mądrego wójta i to powinno wam wystarczyć! A ci co twierdzą, że to karzeł intelektualny są w błędzie. Jest pewny, że kolejną kadencję ma w kieszeni i nawet sam w to wierzy. Tak sam.

lewocza
lewocza
2024 lat temu

Mówią, że plag egipskich było siedem. Może to i prawda. Teraz jednak w Brzyskach jest ósma plaga. To wójt i rada gminy, która się już całkowicie do niego dopasowała.
Mieszkańcy niczego od niego nie oczekują, a w zasadzie tylko jednego. -Kończ Waść, wstydu oszczędź!-

pewnik
pewnik
2024 lat temu

Coście tak chwycili Brzysk? Tak czy siak ta gmina do likwidacji tzn. podziału do Kołaczyc, Jodłowej i Skołyszyna. Decyzje już zapadły na wyższym szczeblu.
Dobrze im tak, bo nie potrafili wykorzystać szansy, tylko przez zmianę wójtów czekali na cud.

asia
asia
2024 lat temu

Pytanie do wójta Papciaka Gminy Brzyska:
KIEDY POWSTANIE OBIECANY CHODNIK W DĄBRÓWCE?:upset:
i nie zapominaj dzięki komu pieścisz to stanowisko…to wstyd zeby miejscowosi zadupia miały chodniki a My nie!
ale w sumie to masz szanse do jesieni spełnić obietnice!

Jontek Kłonica
Jontek Kłonica
2024 lat temu

A ja słyszałem że Brzyski mają do Warszawy przyłączyć.
A ty "pewnik" przestań pić bimber z lipnicy bo oprócz plemników też szare komórki zabija! Nie wiesz że najlepszy z Błażkowej?
Poza tym poczytaj jak umiesz strategie rozwoju samorządu w Polsce i wytłumacz nam wszystkim dlaczego Rząd zezwolił na utworzenie nowej gminy Jaśliska koło Dukli????

Zobacz także
Close
Back to top button
6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x