MiastoWażne wydarzeniaWiadomości

Gmina Nowy Żmigród najlepsza w powiecie jasielskim

Według rankingu Rzeczpospolitej opublikowanego dnia 19 lipca 2011 Gmina Nowy Żmigród pod względem wykorzystywanych środków z Unii Europejskiej znalazła się na 31 miejscu w kraju. Gmina Nowy Żmigród uklasyfikowała się najlepiej w powiecie jasielskim i na drugim miejscu w województwie podkarpackim.

Gmina Nowy Żmigród najlepsza w powiecie jasielskim

Na pytanie co jest przyczyną tak wysokiej pozycji w rankingu zastępca wójta Radosław Kujawski odpowiedzialny za inwestycje powiedział:

Przyczyn jest kilka, przede wszystkim jest to sukces, który zawdzięczamy dobrze wyszkolonej i odpowiedzialnej kadrze pracowników. Motorem napędzającym pozyskiwanie środków unijnych jest dobra kondycja finansowa Gminy. Przy obecnej sytuacji mogliśmy sobie pozwolić na szereg inwestycji finansowanych przez Unię Europejską, jednak musimy pamiętać, że w większości przypadków wymagany jest wkład własny Gminy.

Gmina Nowy Żmigród rozwija się z roku na rok o czym świadczy obecny ranking. W poprzednim rankingu Gmina Nowy Żmigród była na 100 pozycji, awans z setnego miejsca na 31 jest niemałym osiągnięciem.

Przy obecnych władzach gmina inwestuje w każdą dziedzinę życia społecznego, ma przed sobą duże perspektywy na rozwój, obecnie realizowane inwestycje gminne z udziałem środków unijnych to m.in.: Termomodernizacja Przedszkola Gminnego w Nowym Żmigrodzie, Przebudowa Domu Ludowego w Skalniku, Rozbudowa i Przebudowa Domu Ludowego w Nienaszowie.

Gmina rozwija się ciągle a dobra współpraca z wyższymi szczeblami samorządu terytorialnego oraz duża kwota pozyskiwanych środków z UE są przyczyną sukcesu Gminy Nowy Żmigród.

Marek Sroka
Urząd Gminy w Nowym Żmigrodzie

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
czytelnik
czytelnik
2024 lat temu

A.Mickiewicz na takie wieści musi być wielce uradowany.Ziściły się jego marzenia.”Obym ja kiedyś dożył tej pociech,żeby te księgi trafiły pod strzechy,żeby wieśniaczki kręcąc kołowrotki ,gdy odśpiewają ulubione zwrotki.O tej dziwczynie co tak grać lubiła,że przy skrzypeczkach gąski pogubiła……..”Dziasiaj w kraju potrzeba inwestycji dających stanowiska pracy..Oświata owszem,ale jej na talerz nie wrzuci i głodu nie zapokoi.

MR
MR
2024 lat temu

No to pogratulować gminie i jej włodarzom, że potrafili wykorzystać szanse, jakie daje obecność Polski w UE. Oby inni umieli wziąć przykład i tych szans nie zmarnowali.

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x