Wiadomości

Gmina pomoże niepełnosprawnym uczniom

Gmina Jasło bierze udział w pilotażowym programie „Uczeń na wsi – pomoc w zdobyciu wykształcenia przez osoby niepełnosprawne zamieszkujące gminy wiejskie”,  realizowanym przy Państwowym Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Wnioski o dofinansowanie kosztów nauki przyjmowane będą w dniach od 1 do 30 września 2009 r.

Program skierowany jest do uczniów niepełnosprawnych, którzy:

posiadają ważne orzeczenie o niepełnosprawności lub orzeczenie o stopniu niepełnosprawności, pobierają naukę w szkole podstawowej, gimnazjum lub w szkole ponadgimnazjalnej (z wyłączeniem szkoły policealnej), posiadają stałe zameldowanie na terenie gminy Jasło.

Przyznana ze środków PFRON pomoc finansowa w ramach programu, może obejmować następujące koszty:

zakup przedmiotów ułatwiających lub umożliwiających naukę, uczestnictwo w zajęciach mających na celu podniesienie sprawności fizycznej lub psychicznej, koszty związane z dostępem do Internetu (instalacja i abonament), kursy doszkalające w zakresie programu nauczania oraz kursów językowych, czy wyjazdy organizowane w ramach zajęć szkolnych. W przypadku uczniów szkół ponadgimnazjalnych dofinansowanie może obejmować dodatkowo koszty: opłaty za naukę (czesne), zakwaterowania (gdy uczeń pobiera naukę poza miejscem stałego zamieszkania) oraz dojazdów do szkoły.

[Wnioski do pobrania ze strony urzędu Gminy Jasło]

Szczegółowe informacje oraz druki wniosków można uzyskać na stronie internetowej gminy – gminajaslo.pl,  w Urzędzie Gminy Jasło, ul. Słowackiego 4, pok. 112, tel. 013 4436668.

Termin składania wniosków na rok szkolny 2009/2010 – 30 września 2009r

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
lol
lol
2024 lat temu

Ta a ciekawe co z dziecmi ktore w miastach mieszkaja co oni uczyc sie nie musza. Tak samo muszą dojeżdzac.

Zobacz także
Close
Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x