Wiadomości

Gmina posprząta śmieci za mieszkańców?

Pisaliśmy niedawno o nielegalnym wysypisku śmieci wzdłuż drogi w Potakówce, gmina Tarnowiec. Ale czy historia ta w końcu znajdzie swój happy end?

Sprawa dotycząca nielegalnego wysypiska śmieci albo jak chcą władze gminy „przypadkowych śmieci” na terenie lasu, musiała zostać w jakiś sposób rozwiązana. Dlatego Urząd Gminy wpadł na pomysł zorganizowania akcji „Nie śmieć – wstydu oszczędź”, której celem jest uporządkowanie lasu w Potakówce.

20 kwietnia na teren lasu wejdą stażyści nadleśnictwa Kołaczyce na czele z Leśniczym owego nadleśnictwa aby uporządkować szlak śmieciowy. Gmina do akcji zachęca również mieszkańców.

I tu jest pewien problem. Dzień tego szczytnego przedsięwzięcia, to 20 kwietnia czyli poniedziałek, a start akcji zaplanowany jest na godzinę 10.00 rano. Tak więc zachodzi podejrzenie, że frekwencja mieszkańców przy porządkowaniu lasu może być niezbyt wysoka.

Warto jednak podkreślić, że akcja „Nie śmieć – wstydu oszczędź” jest pierwszym i słusznym krokiem w kierunku uświadomienia mieszkańcom zgubnych skutków zanieczyszczania otoczenia, w którym żyją. 

Kuba Kowalczyk

Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jazzz
Jazzz
2024 lat temu

Wiezniow zagonic do roboty NIECH SPRZATAJA ZA FRIKO!

AZZZ
AZZZ
2024 lat temu

SPRZąTAć TO POWINIEN TEN CO NAśMIECIł . NORMALNIE WSTYD JAKI PRZYKłAD STARSI DAJą DZIECIOM .

mieszkaniec
mieszkaniec
2024 lat temu

Może sołtys z radą sołecką zajęli się tą sprawą i wskazali gdzie znajdują się pozostałe dzikie wysypiska.Chyba że sołtys nie zna dokładnie wsi.

Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x