Wiadomości

Gmina posprząta śmieci za mieszkańców?

Pisaliśmy niedawno o nielegalnym wysypisku śmieci wzdłuż drogi w Potakówce, gmina Tarnowiec. Ale czy historia ta w końcu znajdzie swój happy end?

Sprawa dotycząca nielegalnego wysypiska śmieci albo jak chcą władze gminy „przypadkowych śmieci” na terenie lasu, musiała zostać w jakiś sposób rozwiązana. Dlatego Urząd Gminy wpadł na pomysł zorganizowania akcji „Nie śmieć – wstydu oszczędź”, której celem jest uporządkowanie lasu w Potakówce.

20 kwietnia na teren lasu wejdą stażyści nadleśnictwa Kołaczyce na czele z Leśniczym owego nadleśnictwa aby uporządkować szlak śmieciowy. Gmina do akcji zachęca również mieszkańców.

I tu jest pewien problem. Dzień tego szczytnego przedsięwzięcia, to 20 kwietnia czyli poniedziałek, a start akcji zaplanowany jest na godzinę 10.00 rano. Tak więc zachodzi podejrzenie, że frekwencja mieszkańców przy porządkowaniu lasu może być niezbyt wysoka.

Warto jednak podkreślić, że akcja „Nie śmieć – wstydu oszczędź” jest pierwszym i słusznym krokiem w kierunku uświadomienia mieszkańcom zgubnych skutków zanieczyszczania otoczenia, w którym żyją. 

Kuba Kowalczyk

Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
mieszkaniecAZZZJazzz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jazzz
Gość
Jazzz

Wiezniow zagonic do roboty NIECH SPRZATAJA ZA FRIKO!

AZZZ
Gość
AZZZ

SPRZąTAć TO POWINIEN TEN CO NAśMIECIł . NORMALNIE WSTYD JAKI PRZYKłAD STARSI DAJą DZIECIOM .

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

Może sołtys z radą sołecką zajęli się tą sprawą i wskazali gdzie znajdują się pozostałe dzikie wysypiska.Chyba że sołtys nie zna dokładnie wsi.

Zobacz także

Close
Close
X