Wiadomości

Grupa samochodowych włamywaczy w rękach policjantów

Jasielscy policjanci z wydziału kryminalnego ustalili i zatrzymali sześciu młodych mężczyzn, którzy włamywali się do samochodów. Kradli kołpaki, radioodtwarzacze, radia CB, ale też inne rzeczy pozostawione w autach. Na swoim koncie mają również włamania m.in. do altany i dwóch domów. Część skradzionych przedmiotów została odzyskana, a sprawcy usłyszeli zarzuty.

Jeden z zatrzymanych włamywaczy

W minioną sobotę, w nocy, policjanci kryminalni z Jasła patrolując teren miasta zauważyli na parkingu przy ul. Rafineryjnej dwóch podejrzanie zachowujących się mężczyzn. Funkcjonariusze postanowili ich wylegitymować. Na widok policjantów młodzi ludzie zaczęli uciekać. Po chwili jeden z nich został zatrzymany.
 
Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzn do Jasła przywiózł oplem corsą ich kolega. Samochód policjanci odnaleźli na jednej ze stacji paliw. W środku siedział drugi z mężczyzn i kierowca. Przeszukanie samochodu wyjaśniło przyczynę ucieczki. W bagażniku znajdowały się trzy radioodtwarzacze i antena CB. Mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Dwaj 19-letni mieszkańcy gminy Dębowiec przyznali się, że przedmioty pochodzą  z włamań jakich dokonali tej nocy.  Natomiast kierujący pojazdem 18-latek przyznał się do pomocnictwa w ukryciu skradzionych przedmiotów.

Zabezpieczone przedmioty

W trakcie przesłuchania, policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego ustalili, że podejrzani na sumieniu mają inne kradzieże, również takie, w których ktoś im pomagał. W związku z tym, do pracy znów przystąpili funkcjonariusze wydziału kryminalnego. Gruntownie przeanalizowali zebrany materiał dowodowy oraz zgłoszone wcześniej włamania z terenu powiatu jasielskiego. Po kilku godzinach wpadli na trop kolejnych mężczyzn, którzy mogli mieć związek z tymi przestępstwami. Policjanci zatrzymali 21 i 22-letniego mieszkańca gminy Dębowiec. Młodzi mężczyźni przyznali się, że wspólnie z 19-latkami w grudniu 2009 r. włamali się do altany, domu letniskowego oraz nowobudowanego domu na terenie gminy, w której zamieszkują. Ich łupem padł m.in. sprzęt elektroniczny, kuchenka mikrofalowa, odkurzacz, klimatyzator i butla gazowa.

W obliczu zgromadzonego materiału dowodowego podejrzani przyznali się również do kradzieży w styczniu i lutym br. z samochodów zaparkowanych na terenie Jasła kołpaków, lusterek oraz radia CB. Ponadto okazało się, że w kradzieży lusterek uczestniczył szósty z zatrzymanych w toku postępowania mężczyzn, 20-letni mieszkaniec gminy Dębowiec.
 
Łącznie zatrzymanym przedstawiono 10 zarzutów o włamania i kradzieże oraz jeden zarzut paserstwa. Kierującemu oplem 18-latkowi oraz 20-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, pozostałym do 10 lat więzienia.  Policjanci będą również wnioskować o zastosowanie wobec podejrzanych środków zapobiegawczych w postaci policyjnego dozoru i poręczeń majątkowych. W wyniku przeszukania miejsc zamieszkania sprawców odzyskano część skradzionych przedmiotów.
 
Sprawa ma charakter rozwojowy, niewykluczone są kolejne zatrzymania.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
X-men
X-men
2024 lat temu

Mi jak na ul. Sikorskiego próbowali włamać się do sam.i zgłosiłem to na policje to po dwóch tygodniach mi napisali "umorzone z powodu niewykrycia sprawców czynu"-czyli w Jasielskiej Policji wykrywanie przestępstw polega na przypadkowym wykryciu lub przez donos więc nie dziwi mnie fakt że chcą obciąć 12-etatów bo oni nic nie robią!!!P>S> widział ktoś patrol pieszy ????bo ja od dawna nie!!!

mk
mk
2024 lat temu

uał….:o
Cóz za spektakularny sukces,a nagrody będą ?
😆 😆 😆 😆

zbyszek
zbyszek
2024 lat temu

może mają moje radio 🙂

Lusia
Lusia
2024 lat temu

Zamiast tyle jazgotać sami wstąpcie do Policji to się wtedy wykrywalność gwałtownie podniesie czuby jeryhońskie

X-men
X-men
2024 lat temu

Do Lusia to tak jakbym wdepnął w gówno !!! CZUBKU !!!

Zobacz także
Close
Back to top button
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x