r e k l a m a
Wiadomości

Historyczny Sylwester na rynku w Kołaczycach (foto)

Tłumy bawiły się podczas Sylwestra na rynku w Kołaczycach. Kołaczycanie witali Nowy Rok oraz odzyskanie praw miejskich. 1 stycznia 2010 Kołaczyce po 76 latach znów stały się miastem.

Doczekaliśmy się praw miejskich, czy tego chcemy czy nie, musimy je przyjąć i szanować, bo bieg historii się zmienia. Kołaczyce w swojej historii straciły prawa miejskie w 1934 roku – mówiła świeżo upieczona burmistrz  miasta Małgorzata Salacha.

Kołaczyce są drugim po Jaśle miastem w powiecie Jasielskim. Wraz z nowym statutem władze miasta będą miały więcej obowiązków. Małgorzata Salacha będzie drugim burmistrzem w powiecie, ale podkreśla, że oba miasta nie będą ze sobą rywalizowały.

Nie traktuję tego w ramach konkurencji. Pani burmistrz Jasła jest, burmistrzem największego miasta w powiecie jasielskim, chylę czoła, bo pani burmistrz ma większe doświadczenie w samorządzie terytorialnym – mówi Małgorzata Salacha.

Leszcze dały czadu!

Sylwester na rynku w Kołaczycach był jedną z największych imprez tego typu w powiecie jasielskim. Zabawa rozpoczęła się o godzinie 20.00. Na scenie pojawił się zespół coverujący znane utwory polskie i zagraniczne.

Koncert gwiazdy wieczoru – zespołu Leszcze – rozpoczął się o 22.20.  Maciej Miecznikowski porwał publiczność licznie zgromadzoną na rynku. Maciek miał świetny kontakt z publicznością, bawił, rozśmieszał, skutecznie zachęcał do wspólnego śpiewania. Nie zabrakło najbardziej znanych utworów grupy z Trójmiasta takich jak: „Kombinuj dziewczyno”, „Usta jak maliny” czy „Nasza Klasa”. Pojawił się również nowy utwór z nowej płyty Leszczów, która pojawi się w sklepach w tym roku.

O północy na niebie rozbłysnęły sztuczne ognie. Pokaz trwał 15 minut. Po nim władze miasta oraz zaproszeni goście – senator Stanisław Zając, marszałek Bogdan Rzońca – złożyli noworoczne życzenia mieszkańcom.

Na zakończenie sylwestrowej nocy na płycie kołaczyckiego rynku odbyła się dyskoteka.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

– – –
Fotorelacja:

Wideo nadesłane przez czytelnika:


Pokaż więcej

Powiązane artykuły

17
Dodaj komentarz

avatar
17 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
DżuratKIFAlbatrosPchełkaMajkaKawu24 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Roxi
Gość
Roxi

A ja byłam na jasielskim Rynku i było zaje….., a takiego pokazu sztucznych ogni to Jasło jeszcze nie widział.Brawo dla organizatorów było naprawdę super.

Albatros
Gość
Albatros

Zachowajcie te fotki.To historyczny moment dla odtrąbienia głupiej ambicji-bycia miastem na pastwisku…Ktoś zwariował,a teraz wnet wszyscy poszaleją z powodu biedy…Kto nie zna praw ekonomii ten nie powinien się brać za okpiwanie obywateli….

Pchełka
Gość
Pchełka

A co wy chcecie od jasła ja byłam w jaśle i bardzo dobrze się bawiłam jak niewiecie jak było to po co piszecie takie głupoty nie mówię może w kołaczycach było lepiej ale jasło też dawało czadu pozdrawiam wszystkich z jasła kołaczyc i ci którzy odwiedzają tą stronkę wszystkiego dobrego w Nowym Roku…:lol::lol::lol:

Majka
Gość
Majka

super było jasło to niech się schowa

Kawu24
Gość
Kawu24

http://www.youtube.com/watch?v=mCK2tKQU-wE Krótki filmik z imprezki 😉

$$$
Gość
$$$

W kolaczycach bylo ok.Tak powinno byc co roku.Na tym sylwestrze najwieksze szol dala pani Mamrol(Sekowska).

jacek234rd
Gość
jacek234rd

sylwester w kołaczycach kosztował ponad 153 000 zł

xC
Gość
xC

Zdadzam sie z Roxi 🙂 takiego pokazu sztucznych ogni w zyciu nie widziałam 🙂 hhaha i zespoł fajnie grał 😉 BYło ok 🙂

janko
Gość
janko

Gościem honorowym był TW "Drzewo"?

gsg9
Gość
gsg9

jakość fotorelacji o wiele lepsza niż u konkurencji ! Tak trzymać !

m.
Gość
m.

zdaje się, że za 40 tysięcy.

Gośka
Gość
Gośka

Ciekaw jestem za ile Leszcze zgodziły się spędzić noc sylwestrową w Kołaczycach. Czy ktoś wie?

wąsacz
Gość
wąsacz

Jestem z miasta,to widać i słychać.Jestem z miasta

ace
Gość
ace

czas kochani na Nowy Żmigród!

krasik
Gość
krasik

Roxi,
Miasta Ci się popieprzyły.
Lub dobrz pochalełeś.
Bo to była najwieeksza porażka od kilku lat.

Do Roxi
Gość
Do Roxi

Może dziś będzie filmik..

DżuratKIF
Gość
DżuratKIF

Ehh… problemy ludzie robią z powodu sylwestra… najważniejsza jest dobra zabawa 😉 W Kołaczycach jej nie brakowało… Mam nadzieję że i okrągłe rocznice bycia miastem będą obchodzone 😉 Pozdrawiam…

Close
X