r e k l a m a
Wiadomości

I LO – szkoła matematyków?

Sukcesy uczniów I LO w konkursach matematycznych są coraz liczniejsze. Tym razem w finale Podkarpackiego Konkursu Matematycznego im. Franciszka Leji, pierwsze miejsce zdobył Piotr Stój, a trzecie Małgorzata Skalska.

Uczniowie I LO w Jaśle osiągają sukcesy w konkursach matematycznych

Warto podkreślić, że w finale konkursu reprezentacja I LO liczyła aż 11 uczniów.

W Rzeszowie było 60 uczniów klas pierwszych i 40 klas drugich. W tej liczbie z naszej szkoły było 8 uczniów z klas pierwszych i 3 z klas drugich. Niewątpliwie jest to znaczący udział procentowy w całej grupie finalistów, którzy startowali w Rzeszowie – mówi Kazimierz Poniatowski, nauczyciel matematyki w I LO i opiekun uczniów biorących udział w konkursie.

Kazimierz Poniatowski, nauczyciel matematyki w I LO

Dobry wynik na konkursach, to zdaniem nauczycieli, wynik pracy uczniów na zajęciach. W klasach profilowanych matematycznie jest 6 godzin zajęć tygodniowo, prócz tego prowadzone są zajęcia dodatkowe, które zajmują kolejne 2 godziny. Dzięki temu młodzież nie ma problemów w rywalizacji międzyszkolnej, co zresztą zauważyli laureaci konkursu w Rzeszowie.

Piotr Stój, laureat I miejsca w Konkursie Matematycznym im. Franciszka Leji

Myślę, że ostatni etap konkursu był dosyć łatwy. Wcześniej dużo pracowaliśmy i tak się nawet złożyło, że dwa zadania, które wcześniej  przerabialiśmy na kółkach matematycznych powtórzyły się na konkursie – mówi Piotr Stój, laureat pierwszego miejsca.

Nauczyciele i uczniowie traktują tego typu zawody jako trening przed najważniejszym konkursem matematycznym dostępnym dla uczniów szkół średnich, czyli olimpiadą, dzięki której uczniowie I LO zdobywają indeksy na uczelnie.

Mateusz Przewoźnik, finalista konkursu
oraz Małgorzata Skalska, laureatka III miejsca

W tamtym roku nasz uczeń Paweł Pietrzycki był w finale olimpiady matematycznej, także w tamtym roku wygrał konkurs matematyczny organizowany przez Politechnikę Warszawską – mówi Kazimierz Poniatowski.

Poniatowski podkreśla też, że matematycy z I LO nie mają problemów z dostaniem się na renomowane uczelnie wyższe, a średni wynik osiągany przez uczniów profili matematycznych na maturze jest o 20% wyższy od średniej OKE dla liceów ogólnokształcących.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
in
in
2023 lat temu

Korepetycje, korepetycje, korepetycje…

cymbalista:)
cymbalista:)
2023 lat temu

korepetycje wiążą się z nieudolnością nauczycieli lub chęcią dorobienia i dlatego nie wywiązują się ze swoich obowiązków.

była uczennica
była uczennica
2023 lat temu

Profesor Poniatowski to nauczyciel z pasją.Gratulacje!

zajaczek
zajaczek
2023 lat temu

umyl bys stoju te wlosy :P:P:P:P:P:P

pfuit
pfuit
2023 lat temu

hahaha korepetycje?
Chodzę do ILO i w życiu nie byłam na żadnych korepetycjach.
Nie rozśmieszajcie mnie ludzie, błagam

niufna
niufna
2023 lat temu

gratulacje dla profesora i uczniow

wlada
wlada
2023 lat temu

boje sie matmy

paivomaboli
paivomaboli
2023 lat temu

Nice site . 🙂

Back to top button
8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x