r e k l a m a
Wiadomości

I miejsce w konkursie historycznym "Krąg" dla uczennicy ZSM nr 5 w Jaśle

W bieżącym roku szkolnym 17 uczniów Gimnazjum nr 5 w Zespole Szkół Miejskich nr 5 w Jaśle brało udział w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Krąg”. Jest on organizowany przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie i przy współpracy merytorycznej z Wydziałem Nauk Historycznych i Społecznych Uniwersytetu Kardynała Wyszyńskiego.

Celem konkursu jest propagowanie polskich tradycji, obrzędów, zabytków jako wartości ponadnarodowych, poszerzanie wśród młodzieży wiedzy o miejscu Polski w Europie oraz aktywizacja miłośników historii poprzez prezentowanie i honorowanie ich dokonań. Do uatrakcyjnienia rywalizacji młodzieży przyczyniają się nagrody w postaci sprzętu audio-video, sprzętu cyfrowego oraz wydawnictw encyklopedycznych. Konkurs ma dwie formy: testu konkursowego dotyczącego historii Polski wraz z elementami historii regionalnej oraz konkursu prac indywidualnych i jest skierowany do dzieci i młodzieży w trzech kategoriach wiekowych ( Młodzik, Gimnazjalista, Licealista).

Siedemnastu uczniów Gimnazjum nr 5 w Jaśle brało udział  w drugiej formie konkursu – wykonali albumy na temat: ”Zabytki architektury sakralnej w Twoim Regionie”. Do organizatora wpłynęło 3500 prac z całej Polski. Album uczennicy klasy IIa Gimnazjum nr 5 w Jaśle Joanny Silkowskiej zajął I w Polsce.

Joasia wraz z nauczycielką historii Urszulą Zagórską, dyrektorem szkoły Konradem Cetnarem i ojcem dziewczynki Jerzym Silkowskim w dniu 19.05.2010 r. wzięła udział w uroczystym rozdaniu dyplomów i nagród, które miało miejsce na Wydziale Nauk Historycznych i Społecznych Uniwersytetu Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie. Nagrodą rzeczową, którą otrzymała uczennica w konkursie był laptop i wydawnictwo encyklopedyczne.

Urszula Zagórska

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

6
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
uczennica ;)uczennicauczennica.uczeńLol2 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kumpela
Gość
Kumpela

Serdeczne gratulacje 😀

Lol2
Gość
Lol2

Nie no, gratulacje.!
Tylko ona praktycznie sama nic w tym albumie nie zrobiła, ale to szczegół.! :shy:

uczeń
Gość
uczeń

Chcialbym tu jeszcze wspomnieć, ze I miejsce w województwie w tym konkursie w kategorii album zajął uczeń Gimnazjum Nr 2.

uczennica.
Gość
uczennica.

Pff… pierwsze miejsce! gratulacje dla siostry. 🙂

uczennica
Gość
uczennica

gratuluje Ci uczennico

uczennica ;)
Gość
uczennica ;)

Nie praktycznie!!! Ona w ogóle nic sama w nim nie zrobiła!
Gosiu i Edyto gratulacje.! 😀
Album był naprawdę piękny !:yes:

Close
X