Wiadomości

I miejsce w konkursie historycznym "Krąg" dla uczennicy ZSM nr 5 w Jaśle

W bieżącym roku szkolnym 17 uczniów Gimnazjum nr 5 w Zespole Szkół Miejskich nr 5 w Jaśle brało udział w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Krąg”. Jest on organizowany przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie i przy współpracy merytorycznej z Wydziałem Nauk Historycznych i Społecznych Uniwersytetu Kardynała Wyszyńskiego.

Celem konkursu jest propagowanie polskich tradycji, obrzędów, zabytków jako wartości ponadnarodowych, poszerzanie wśród młodzieży wiedzy o miejscu Polski w Europie oraz aktywizacja miłośników historii poprzez prezentowanie i honorowanie ich dokonań. Do uatrakcyjnienia rywalizacji młodzieży przyczyniają się nagrody w postaci sprzętu audio-video, sprzętu cyfrowego oraz wydawnictw encyklopedycznych. Konkurs ma dwie formy: testu konkursowego dotyczącego historii Polski wraz z elementami historii regionalnej oraz konkursu prac indywidualnych i jest skierowany do dzieci i młodzieży w trzech kategoriach wiekowych ( Młodzik, Gimnazjalista, Licealista).

Siedemnastu uczniów Gimnazjum nr 5 w Jaśle brało udział  w drugiej formie konkursu – wykonali albumy na temat: ”Zabytki architektury sakralnej w Twoim Regionie”. Do organizatora wpłynęło 3500 prac z całej Polski. Album uczennicy klasy IIa Gimnazjum nr 5 w Jaśle Joanny Silkowskiej zajął I w Polsce.

Joasia wraz z nauczycielką historii Urszulą Zagórską, dyrektorem szkoły Konradem Cetnarem i ojcem dziewczynki Jerzym Silkowskim w dniu 19.05.2010 r. wzięła udział w uroczystym rozdaniu dyplomów i nagród, które miało miejsce na Wydziale Nauk Historycznych i Społecznych Uniwersytetu Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie. Nagrodą rzeczową, którą otrzymała uczennica w konkursie był laptop i wydawnictwo encyklopedyczne.

Urszula Zagórska

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kumpela
Kumpela
2024 lat temu

Serdeczne gratulacje 😀

Lol2
Lol2
2024 lat temu

Nie no, gratulacje.!
Tylko ona praktycznie sama nic w tym albumie nie zrobiła, ale to szczegół.! :shy:

uczeń
uczeń
2024 lat temu

Chcialbym tu jeszcze wspomnieć, ze I miejsce w województwie w tym konkursie w kategorii album zajął uczeń Gimnazjum Nr 2.

uczennica.
uczennica.
2024 lat temu

Pff… pierwsze miejsce! gratulacje dla siostry. 🙂

uczennica
uczennica
2024 lat temu

gratuluje Ci uczennico

uczennica ;)
uczennica ;)
2024 lat temu

Nie praktycznie!!! Ona w ogóle nic sama w nim nie zrobiła!
Gosiu i Edyto gratulacje.! 😀
Album był naprawdę piękny !:yes:

Zobacz także
Close
Back to top button
6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x