Wiadomości

III Piknik Zawodowy w ZS nr 2 (foto)

W ostatnim dniu kwietnia na terenie Zespołu Szkół nr 2 w Jaśle oraz Zespołu Szkół Technicznych im. Bohaterów Września, już po raz trzeci zorganizowany został Piknik Zawodowy. Goście mogli między innymi skorzystać z bezpłatnych usług fryzjerskich, degustować wypieki czy poznać się z bazą dydaktyczą szkoły. Współorganizatorami imprezy było Centrum Kształcenia Praktycznego w Jaśle.

Goście, którzy przybyli na spotkanie mogli obejrzeć pokaz mody zaprojektowany przez absolwentki kierunku odzieżowego Zespołu Szkół nr 2 w Jaśle. Podczas imprezy uczestnicy mogli przekonać się jakie doświadczenia zdobyli uczniowie szkoły. Odbyła się m.in. pokazowa diagnostyka pojazdów samochodowych, pokaz fryzjerski, a także degustacja wypieków uczniów szkoły.

Piknik Zawodowy ma na celu przedstawienie uczniom klas trzecich gimnazjum ofertę naszej szkoły. W tym roku w planach mamy nabór do czterech klas technicznych i dwóch zawodowych, chcemy zaprosić uczniów do klas pierwszych profilu mechanicznego, informatycznego i elektrycznego. W tym roku piknik odbywa się w piątek, nie jak w latach poprzednich w sobote. Naszym zdaniem frekwencja młodzieży w dzień powszedni jest znacznie wyższa niż w weekend. Przyjechali do nas nawet uczniowie z Nowego Żmigrodu – mówi Grzegorz Zięba, Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle.

Uczniowie gimnazjum mogli poznać nauczycieli, obejrzeć pracownie lekcyjne, czy obejrzeć prace krawieckie swoich kolegów i koleżanek.

Już po raz trzeci zorganizowaliśmy Piknik Jasielski. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali pokaz fryzur, przygotowany przez uczniów kierunku fryzjerskiego. W naszej szkole istnieje klasa wielozawodowa, gdzie nie ma wielu osób w danym zawodzie. Są to np. takie zawody jak fotograf, piekarz – opowiada Renata Skórka, Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Jaśle.

Bardzo podoba mi się inicjatywa organizacji takiego pikniku, ponieważ jest to dobre w wyborze szkoły – mówi Jakub, uczeń trzeciej klasy gimnazjum Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle

Impreza odbyła się pod patronatem Starostwa Jasielskiego.

Przemysław Janas
Jaslonet.pl

– – –

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
uczeń?
uczeń?
2024 lat temu

Słabe te szkoły

zadowolona
zadowolona
2024 lat temu

ciesze się, ze mogłam uczestniczyć w tym pikniku:) Fajny pomysł z taka impreza:)

absolwent
absolwent
2024 lat temu

Zespół Szkoł TECHNICZNYCH !!!!!

Franciszek
Franciszek
2024 lat temu

Patronat – widać gołym okiem :Starostwo -dziadostwo !

PABLO
PABLO
2024 lat temu

ZST PORZĄDNA SZKOŁA.POLECAM

niunia
niunia
2024 lat temu

ZS 2 ja też tam chodziłam – jestem zadowolona:)

January
January
2024 lat temu

Zespół Szkół nr 2 … to jest to !!

wyy
wyy
2024 lat temu

cos nie ta szkola bo bardziej mi to na zsz1 wyglada ina nauczycieli z tamtej szkoly hahah

Zobacz także
Close
Back to top button
8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x