Ważne wydarzeniaWiadomości

Ile zarabiają władze w Jaśle?

Miasto, gmina, czy powiat? Gdzie największe uposażenie za pełnioną funkcję pobierają władze? W tym roku na szczycie zarobkowej piramidy uplasował się wójt gminy Jasło, zaraz za nim wiceburmistrz Pabian, który zarabia więcej niż burmistrz Jasła Maria Kurowska.

Urząd Miasta Jasła (fot. Wojciech Żebracki, Jaslonet.pl)
W oświadczeniu majątkowym za 2009 rok Stanisław Pankiewicz jako wójt gminy Jasło zarobił 143 tys. zł. Sprawdziliśmy oświadczenie majątkowe pana wójta za 2008 rok, okazuje się, że wykazał on wówczas dochód rzędu 156 tys. zł.
O dziwo w Urzędzie Miasta najwyższego dochodu nie odnotowała burmistrz Maria Kurowska, która za ubiegły rok zarobiła 127 tys. zł, ale jej zastępca Ryszard Pabian, który może poszczycić się kwotą 132 tys. zł. Drugi (odwołany ze stanowiska) wiceburmistrz Leszek Zduński zarobił w 2009 roku 95 tys. zł.
Wysokość uposażenia burmistrza określa uchwała Rady Miasta, z kolei zarobki zastępców określa umowa zawarta z pracodawcą, czyli burmistrzem. Zarobki władz obecnej kadencji są wyższe niż cztery lata temu. Dla porównania w oświadczeniu majątkowym z 2006 roku Andrzej Czernecki wykazał, że w 2005 roku zarobił 102 tys. zł, jego zastępca Krzysztof Wnęk 81 tys. zł. Dla porównania więcej zarobił sekretarz Tadeusz Górczyk 84 tys. zł, ale mniej niż obecny sekretarz miasta Józef Bajorek – 88 tys. zł.
Najmniej zarabiają władze powiatu jasielskiego. W ubiegłym roku starosta Adam Kmiecik – 123 tys. zł, jego zastępca Witold Lechowski – 107 tys. zł, zaś etatowy członek Zarządu 109 tys. zł.
Nieco gorzej wiedzie się radnym. Z założenia diety radnych mają być zadośćuczynieniem za utracone wynagrodzenie z powodu nieobecności w pracy. Mają też pokrywać wydatki związane ze sprawowaniem mandatu. W praktyce są często dodatkiem do zarobków.
Radni miejscy otrzymują 974,16 zł na rękę. Dieta ta rośnie wraz z ilością dodatkowych pełnionych funkcji. I tak przewodniczący komisji dostaje o 72,16 zł więcej. Dieta przewodniczącego Rady Miasta wynosi 1.804 zł.
W gminie przewodniczący rady otrzymuje 1.400 zł, przewodniczący komisji rady 1.000 zł, a przeciętny radny 900 zł. Za udział w sesji przysługuje każdorazowo 200 zł.
Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
34 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
dawid
dawid
2024 lat temu

Zlodzieje i tyle spakowac wszystkich i Na przymusowe prace polne do Dabrowki

fff
fff
2024 lat temu

jaja normalnie, powinni tyle zarabiac ile wynosi srednia w Jasle nie liczac budzetowki czyli ok 1300 zl

lech
lech
2024 lat temu

ludzie zapiepszaja za granica i tyle nie zarobia

xc
xc
2024 lat temu

PATRZCIE LUDZISKA jaki ” bidulek” Górczyk służy ludziom nie partiom??? CHYBA MAMONIE !!! i rwie z kopyta do kolejnego KORYTA!!!

załamana
załamana
2024 lat temu

Pawluś zarobił 109 tysięcy?Za co?????????????

jaślan
jaślan
2024 lat temu

XC co chcesz od Górczyka? Przecież każdy idzie po to samo, to chyba normalne. Prezydent i premier pracują za darmo? Wiadomo, że najlepiej blisko koryta. A czy to będzie Górczyk, Czernecki czy Kurowska krzywdy sobie zrobić nie dadzą.

czech
czech
2024 lat temu

Ale sobie rozdają nasze -podatników pieniądze. Chamstwo pomieszane z robotami publicznymi-kurwa mać!

CHORE PAŃSTWO!!!
CHORE PAŃSTWO!!!
2024 lat temu

Czy to jest demokracja, czy to jest patriotyzm??? , chcecie by was wybierano – to niech też wyborcy wycenią wartość waszej „pracy”{ lub zamierzonej pracy – gdyz z reguły większość przedwyborczych obietnic i tak nie jest wykonana } podczas gdy pracownicy nie idą do pracy z zamiarami i programami – tylko musza wykonać określoną pracę {czy to w piątek, świątek, czy na nocnej zmiamie} za marne grosze z widmem głodowej emerytury ok. 600pln / msc…

Amon_Ra
Amon_Ra
2024 lat temu

http://www.powiat.jaslo.pl/bip/atach/4/775/1786/a_zajac%20%2008.pdf , http://www.powiat.jaslo.pl/bip/atach/4/882/2299/a_zajac.pdf – porównajcie i pomyślcie. Szczególnie drugie jest EXTRA: emerytura – 12171 zł, dieta radnego 19200 zł, RENTA RODZINNA (!!) – 15856 zł, sp. Zając jako senator zarabiał ponad 140000 zł / rok do tego otrzymywał ponad 11000 zł MIESIĘCZNIE na prowadzenie biura !! Dla chcących wiedzieć więcej: http://www.ekspertradzi.tv/praca-i-kariera/jakie-sa-zarobki-poslow-i-senatorow,p277.htm .

Amon_Ra
Amon_Ra
2024 lat temu

KREW CZŁOWIEKA ZALEWA !! „Pożyczki – Pomoc na cele mieszkaniowe udzielana jest wyłącznie w formie pożyczek, których oprocentowanie wynosi 3 proc. od pożyczki udzielonej na okres do 12 miesięcy oraz 4 proc. od pożyczki udzielonej na okres do 24 miesięcy.” „ednorazowo w kadencji senatorowie otrzymują środki na remont lokalu biura i wyposażenie biura w meble oraz inne przedmioty: 10 000 zł dal senatorów nowo wybranych lub 6500 zł dla senatorów wybranych ponownie do parlamentu.”

ktoś
ktoś
2024 lat temu

a ile zarabia pan przetacznik w społdzielni czy nie aby ? 11 tys miesiecznie

Amon_Ra
Amon_Ra
2024 lat temu

Dlaczego moje komentarze i linki zostały usunięte !? Cenzura !? Przecież wszystko było czarno na białym z ogólnie dostępnych źródeł.

CHORE PAŃSTWO!!!
CHORE PAŃSTWO!!!
2024 lat temu

DLATEGO JUŻ CZAS ORGANIZOWAĆ SIĘ W „STOWARZYSZENIE ZAGROŻONYCH WYKLUCZENIEM SPOŁECZNYM” GDZIE NIE BĘDĄ RZĄDZIĆ WSZELKIEJ MAŚCI DOROBKIEWICZE – ORGANIZACJA DLA WSZYSTKICH WYKORZYSTYWANYCH PRZEZ PRACODAWCÓW,PAŃSTWO, ORAZ RENCISTÓW I EMERYTÓW – WEGETUJĄCYCH ZA GŁODOWE UPOSAŻENIA ZORGANIZUJMY SIĘ , ABY SIĘ PRZECIWSTAWIĆ DŹWIGANIU TEJ PSEUDO DEMOKRACJI NA BARKACH NAJNIŻEJ UPOSAŻONYCH I KONTROLOWAĆ SPEŁNIENIE OBIETNIC RZĄDZĄCYCH.

PSeudo dziennikarz jasielski
PSeudo dziennikarz jasielski
2024 lat temu

Cóż za obiektywizm i rzetelność dziennikarska pasowało by rzec ARTYKUŁ SPONSOROWANY KWW …

turner brown
turner brown
2024 lat temu

do „ktoś” – stary nie rozśmieszaj mnie :)) 1) skoro przetacznik tak dobrze zarabia w spółdzielni to znaczy że pcha się na stołek na którym będzie zarabiał mniej!!! to znaczy że gość albo jest głupi albo chce rzeczywiście coś zrobić dla jasła!! :)) 2) dlaczego wy – członkowie spółdzielni – tyle mu płacicie?? no i dlaczego w ogóle trzymacie gościa od kilkunastu lat skoro jest taki niekompetentny?? przecież członkowie spółdzielni mogą w każdej chwili odwołać prezesa odpowiedź: jesteś pewnie jednym z tych kilku krzykaczy w spółdzielni którzy narzekają na wysokość czynszów a sami ich nie płacą :)) (…czyli płacą za… Czytaj więcej »

szook
szook
2024 lat temu

to ciekawe ile Komorowski zarabia, jak w takiej miescince sa tak duze kwoty poborów..?!?!?! nie miesci sie to w glowie…

Klaudiusz
Klaudiusz
2024 lat temu

No to zobaczyliśmy ile to pieniędzy z naszych kieszeni idzie na mordodarcie i małorobienie dla chołoty zwanej mieszkańcami…Tacy nigdy nie zrozumieją bezrobotnego,głodnego …I po to są te wybory-dalej pchać w portki i staniki kasiorę!!!

Pracownik
Pracownik
2024 lat temu

Ja proponuje taki układ damy Wam dwukrotne nasze zarobki, ja zarabiam 1200 zł netto z sobotami pracującymi więc wy droga władzo zarobicie aż dwa razy tyle co większość ludzi w tym kraju czyli na wypłatę macie 2400 zł netto na miesiąc.
Niech będzie sprawiedliwość !!! Zlikwidować tych wszystkich biurokratów !!! To jest skandal !!!

pigwa
pigwa
2024 lat temu

Ciekawi mnie jedno, gdygy pelnienie funkcji w urzedach bylo spoleczne ile wisialo by dzis plakatow ?

zuzia
zuzia
2024 lat temu

pigwa – to jest bardzo złośliwe pytanie 😛

Qpa
Qpa
2024 lat temu

wynagrodzenia burmistrza i innych poszło w górę, bo….
Pełnią oni funkcje publiczne, zwiększyła się średnia krajowa a więc i im podnieśli wynagrodzenia. Co w tym dziwnego szaraki?

podatnik
podatnik
2024 lat temu

Dlaczego Kurowska pobierając takie wynagrodzenie musi odejść w niesławie z naszego ratusza: – za wstyd i ośmieszenie naszego miasta na cały świat opowiadając niestworzone historie o dębie Hitlera – za pielgrzymki na koszt podatnika w godzinach pracy w towarzystwie fleszy i służbowego kierowcy – za drogę do nikąd – za brak odpowiedniej strefy przemysłowej wyznaczonej na duże inwestycje przemysłowe – za nierozwiązany do tej pory problem utylizacji śmieci – za dopuszczenie do usunięcia biura paszportowego z budynku U Miasta ( np. istnieje w Gorlicach) – brak efektów w promocji miasta, duże nakłady na gadżety, prezenty, brak wymiernych efektów – „Ratowanie… Czytaj więcej »

S-S
S-S
2024 lat temu

Skąd taki dziki owczy pęd do władzy?.Po części odpowiedź dają oświadczenia o zarobku podstawowym w urzędach.Nie należy zapominać,że dzięki władzy,układom wskakuje się w innych firmach ,a to do rady nadzorczej,a to jako niby doradca finansowy,gospodarczy.Szara strefa kwitnie,bo pieniądze najczęściej przekazywane są pod stołem.Swego czasu w USA „krystalicznie czysty Drzewiecki „powiedział,że Polska ,to dziki kraj.W świetle tego należałoby się w pełni z nim zgodzić.Ale najgorsze w tym wszystkim jest to,że na taką szczerość zdobył się umaczany człowiek.Można naszym wybrańcom wylewac na łby kubeł pomyj,oni niczego sobie z tego nie robią.Ich teoria jest jedna.Nachapać się ,póki czas i okazaja,bo sytuacja może się… Czytaj więcej »

agaaaaaaaa
agaaaaaaaa
2024 lat temu

wstyd … niechaj sprobuja zyc chodz jeden miesiac za 1000 zl i wtedy zobaczymy ich minki ,i to wszystko za nasze podatki wszedzie dupy woza

JASLAK
JASLAK
2024 lat temu

oj wstydzili by sie nawet o tym pisac my emeryci i rencisci ochlapyto dlatego sie tak dobijaja do koryta ci radni oj pier…. nie ide na zadne wybory zaden rencieta nie powinien isc

keller
keller
2024 lat temu

a Wy biegnijcie głosować na tych co teraz czy innych nowych.Wała takiego im pokazać i zostać w domu i walę te komentarze że wybiorą za Ciebie , niech idą tylko Ci co będą mieli z wybranych korzyści !!! ja nie znam nikogo i pokarzę TAKIEGO WAŁA.

dzidzia
dzidzia
2024 lat temu

Kurowskiej wystarczyło by z 1.200 zł . Na więcej nie zasługuje.

CHORE PAŃSTWO!!!
CHORE PAŃSTWO!!!
2024 lat temu

Co zrobić , aby aby przeciwstawić się tej pseudodemokracji — iść i zagłosować na dopisanego swojego kandydata np. Wiesława J.- który byłby lepszym { w gmininie , starostwie , czy sejmiku wojewódzkim} niż ci , którzy nie chcą wziąć odpowiedzialności za niespełnione obietnice- będzie to sprzeciw przeciwko ignorancji i wykluczaniu uczciwych ludzi ze społeczeństwa…

zniesmaczony
zniesmaczony
2024 lat temu

A proszę sobie wyobrazić małą,biedną gminę OSIEK JASIELSKI tam WÓJT mariusz zarabia jedyne 10000zł +dodatki.

pfff
pfff
2024 lat temu

no no, sensacyjna informacja z ostatniej chwili, na 2 dni przed wyborami.. tylko jest ona dostępna dla wszystkich od połowy roku. ale się nam pan kowalczyk zaangażował w walkę polityczną 🙂

do "CHORE PAŃSTWO"
do "CHORE PAŃSTWO"
2024 lat temu

Ale Wiesiek Jajko popiera przecież Przetacznika 🙂 (patrz: zdjęcie na banerach z hasłem „Jaślanie popierają Przetacznika”).
A tak na marginesie – gratulacje dla sztabu Przetacznika za te plakaty w przeddzień wyborów – fajny pomysł i super realizacja! Do wyborów nie idę bo żaden z kandydatów mi nie pasuje, ale trzeba obiektywnie przyznać że Przetacznik miał najlepszą kampanię- szczególnie w sieci.

M
M
2024 lat temu

Przecież ci ludzie z taką kasą żyją w innym świecie. Ale musieli mieć ubaw jak ludziska strzępili się o złotówki za parkingi. Syty nigdy nie zrozumie głodnego. No tak, jest się o co bić.

mimi
mimi
2024 lat temu

Ja mam jeden sposób na karierowiczów pchających się do władzy. Otóż idea jest taka, że dana osoba chce kandydować na stanowisko publiczne z pobudek patriotycznych, w tym wypadku chodzi o patriotyzm lokalny. Nie postuluję, aby oni wszyscy pracowali za darmo. Za coś muszą żyć, ale niech nie będzie to tak kolosalna kwota. Jesteś prawdziwym społecznikiem, chcesz się wykazać, działać na rzecz miasta to proszę bardzo, dostajesz minimalną krajową razy 2, czyli jakieś 2000zł. Czy to mało w czasie kiedy ojciec czteroosobowej rodziny musi ją utrzymać za 1000 zł netto? Oczywiście mandat radnego powinien się wiązać z automatycznym porzuceniem dotychczasowej pracy,… Czytaj więcej »

ciekawy Z Kołaczyc
ciekawy Z Kołaczyc
2024 lat temu

ETATOWY CZŁONEK ZAROBIŁ ZBYT MAŁO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zobacz także
Close
Back to top button
34
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x