r e k l a m a
Wiadomości

Inauguracja roku akademickiego w PSW w Jaśle

750 studentów Podkarpackiej Szkoły Wyższej im. bł. ks. Władysława Findysza w Jaśle rozpoczęło dzisiaj nowy rok akademicki. Na pierwszy rok studiów uczelnia przyjęła 280 osób. Uczelnia kształci na dwóch kierunkach – ekonomia i transport. Najpopularniejsze wśród studentów są specjalności: ekonomika handlu i usług, hotelarstwo, rachunkowość i finanse.

Jak powiedział rektor prof. Stanisław Polański uczelnia w przyszłym roku chce uruchomić nowy kierunek Gospodarkę Przestrzenną oraz studia magisterskie II stopnia na kierunku ekonomia.

Chcemy aby studenci ukończywszy studia I stopnia mogli w tych murach, znanych sobie, gdzie zajęcia są prowadzone przez im znanych, cenionych wykładowców dalej z ich usług korzystać – mówił prof. Stanisław Polański.

W trakcie uroczystości inaugurującej prof. Polański podsumował dziewięcioletnią historię jasielskiej uczelni i podkreślił, że władze starają się pozyskiwać środki aby umożliwić studentom wysoki poziom i komfortowe warunki kształcenia.

W ubiegłym roku uczelnia ze środków finansowych zakupiła nowoczesne komputery, do wyposażenia dwóch pracowni komputerowych. Ponadto szkoła będzie prowadzić dla studentów nieodpłatne zajęcia wyrównawcze z fizyki i matematyki.

Dla absolwentów, bezpłatnie uruchomiono studia podyplomowe oraz doradztwo zawodowe. Dla studentów trzeciego roku w ramach projektów organizowane są płatne staże zawodowe – dodaje prof. Stanisław Polański.

Podczas uroczystości zostały wręczone indeksy nowym studentom oraz wyróżniono tych, którzy zdobyli najwyższą średnią w ubiegłym roku akademickim.

Na inauguracji roku akademickiego obecne były władze samorządowe. W swoim przemówieniu burmistrz miasta Maria Kurowska podsumowała dorobek jasielskiej uczelni oraz złożyła życzenia kadrze profesorskiej i studentom. 

Ja bym tutaj przywołała słowa wielkiego Polaka, kapłana, ks. Stefana kardynała Wyszyńskiego, który w swoich przemówieniach do studentów często mówił o orlim wzroku i orlich skrzydłach. W ogóle te symbole orła były często w jego przemyśleniach. Dlatego też ja życzę państwu, zarówno kadrze nauczycielskiej – profesorskiej jak i studentom, właśnie tego orlego wzroku,  abyście państwo widzieli daleko i orlich skrzydeł, abyście mogli osiągać szczyty – mówiła burmistrz Maria Kurowska.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
AGH-owiec
AGH-owiec
2024 lat temu

uczelnia w jaśle.. porażka . ciekawe gdzie przyszli absolwenci prace znajda:D 😆

delect
delect
2024 lat temu

juz ty sie nie martw,martw sie o siebie

zdeterminowany
zdeterminowany
2024 lat temu

no jak to gdzie? 😀 w skansenie Karpacka Troja :smilewinkgrin:

ka-owiec
ka-owiec
2024 lat temu

Praca sama ich znajdzie:)

leszcz
leszcz
2024 lat temu

albo w jakims hotelu 😆
tylko gdzie jest w jasle hotel ? :smilewinkgrin:

PiS-man
PiS-man
2024 lat temu

Śmieszne miasto,więc i śmieszna uczelnia:lol:

Ronin
Ronin
2024 lat temu

Za***ci z was ignoranci pesymiści a wszczegónorci PiS-man wiecznie krzywy ryj na wszysko co wjaśle działa i tworzy najmniejszą pierdą ale tworz – jedyny twój zachwyt do to tej chorej włady pod nazwą PiS co zniszczyla misto na czela Krystyn K. Uczelnie jak by nie była uczy jedna epiej druga gorzej ale to nie zalezy tylko do wykładowcy bo geniusze rodzil sie w gorszych warunkach – nauka to nie tylko nauczycieal ale i uczeń/student bo to odniego zależy ile wchłonie materiału i jak go przełoży na praktyke codziennego rzycia – a PiS- man śmiesny to ty jesteś i godny pożałowania… Czytaj więcej »

POgadamy zobaczymy
POgadamy zobaczymy
2024 lat temu

one PiS of SH*T
wybrał kogo wybrał a teraz narzeka na miasto…
I tacy własnie ludzie w tej zakutej wiosce zwącej się Jasłem 🙂
A w tej szkole kształci się niewielki odsetek tych, którzy pomyśleli 🙂

Back to top button
8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x