Wiadomości

Indeksy Wyższej Szkoły Policji w rękach kołaczyckich licealistek

W tym roku szkolnym uczniowie kołaczyckiego liceum z klas  II i III o profilu policyjno-strażackim wzięli po raz pierwszy udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Policyjnej organizowanej przez Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie.  Pierwszy etap olimpiady polegał na napisaniu referatu na jeden z tematów z listy przygotowanej przez WSP w Szczytnie.

 

 

Po pomyślnym przejściu tej części, na etapie wojewódzkim uczestnicy olimpiady musieli rozwiązać on-line na autonomicznych stanowiskach komputerowych test, którego zakres obejmował wiedzę ogólnopolicyjną, elementy prawa oraz wiedzę o społeczeństwie. Do ścisłego finału z 200 osób z Polski biorących udział w Olimpiadzie, zakwalifikowało się 30 najlepszych w tym 4 uczniów z Liceum w Kołaczycach. W dniu 10  kwietnia 2010r. odbył się w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie finał olimpiady policyjnej, na który składał się egzamin ustny i test sprawnościowy.

W czasie egzaminu ustnego uczestnicy olimpiady musieli udzielić odpowiedzi na 3 wylosowane pytania oraz 2 dodatkowo zadane przez komisję. W części praktycznej  zmierzyli się z następującymi zadaniami: wyskok dosiężny, rzut piłką lekarską, bieg wahadłowy 20 x 10 metrów oraz bieg z przewrotem. Rywalizacja była bardzo zacięta, bowiem do wygrania było 15 indeksów na wybrany kierunek studiów stacjonarnych Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

Uczniowie Liceum w Kołaczycach poradzili sobie znakomicie, Katarzyna Bąbaś i Andżelika Fornal ( kl. III)  znalazły się wśród  15 najlepszych z Polski  i zdobyły indeksy, dzięki którym zostaną przyjęte na studia stacjonarne w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie bez postępowania rekrutacyjnego. Sukces tych uczennic był możliwy dzięki dużemu wkładowi pracy opiekunów jaki włożyli w  przygotowanie ich do tej olimpiady. Byli to: podinsp. Maciej Karp – Naczelnik Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego KPP w Jaśle, który prowadzi zajęcia ogólnopolicyjne w LO w Kołaczycach, pan Dariusz Szczepanik – nauczyciel historii, wiedzy o społeczeństwie i przysposobienia obronnego oraz podkom. Bogusław Filip- przygotowujący uczniów do konkurencji sportowych.

Finalistom gratulujemy, a nauczycielom przygotowującym składamy serdeczne podziękowania, mając równocześnie nadzieję, ze nie będzie to jedyny tego typu sukces.

Powiat Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
aga
aga
2024 lat temu

Takie ładne dziewczyny a zrobią z nich psy.

Agag
Agag
2024 lat temu

Aga, przyjmij to z honorem I nie bars zlosliwa! Agag

kulega
kulega
2024 lat temu

ladna fotka hihi

Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x