Wiadomości

Intensywne opady. Drugi stopień zagrożenia

W związku z przewidywanymi, intensywnymi opadami deszczu, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej z Krakowa wydał komunikat o zagrożeniu dla województwa podkarpackiego, w tym dla powiatu jasielskiego.

Drugi stopień zagrożenia ogłoszony przez IMGW obowiązywać ma od godziny 18:00 dnia 30 sierpnia br. do godziny 8:00 dnia 31 sierpnia.

Istnieje niebezpieczeństwo wystąpienia podtopień, zniszczenia dróg i trudności komunikacyjnych.

W ciągu pierwszej doby prognozuje się opady deszczu w wysokości 30-40 mm, w ciągu drugiej doby w wysokości 30-35 mm. Przewiduje się, że poziomy wód mogą przekroczyć stany ostrzegawcze.

W ciągu najbliższej doby (szczególnie dzisiejszej nocy), w zlewniach Wisłoki, Wisłoka oraz Sanu, a także na mniejszych bezpośrednich dopływach Wisły na terenie województwa, w wyniku prognozowanych intensywnych opadów deszczu, prognozowane są wzrosty poziomu wody do strefy stanów wysokich, lokalnie z możliwością przekroczenia stanów ostrzegawczych – czytamy w komunikacie IMGW.

Instytut zwraca uwagę na możliwość podniesienia stopnia zagrożenia do 3.


Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jan
jan
2024 lat temu

Klimkówka znów ma pełny zbiornik na zawody?

POWODZIANIN
POWODZIANIN
2024 lat temu

ALE ZA TO PAŃSTWO MA DUŻE PIENIĄDZE NA ODSZKODOWANIA

hydro
hydro
2024 lat temu

I sprawdzaja sie ich prognozy

straszne rzeczy xd
straszne rzeczy xd
2024 lat temu

znowu ?
nie no, tym razem będą wypuszczać na pewno stopniowo, a nie trzymać na regaty. Pamiętam jak uciekałem w wodzie prawie do kolan do domu, jak najszybciej, a tu za mną taka ogroooomna fala, ledwo z życiem uszedłem, bo bym sie utopił. A co najgorsze, mieszkam na parterze, na Szajnochy, i byłem zalany, ale całe szczęście, że było tylko pół metra wody. 🙂

km
km
2024 lat temu

gówno prawda, na wszelki wypadek teraz to jak pare kropel spada to urzędasy swoją dupę chronią i robią alarmy, a nuż sie uda?

DAVE
DAVE
2024 lat temu

TO WSZYSTKO WINA KACZYNSKIEGO I MOCHEROW TO OD NICH SIE WSZYSTKO ZACZELO- KATASTROFA,POWODZ TORNADA,PLAGI KOMAROW, SODOMA I GOMORA 😆

mmmm
mmmm
2024 lat temu

:no::rip::rip::lol::no::uhoh::);):|:(:o:p:upset::sleep::bigrazz:

dragoness
dragoness
2024 lat temu

A ja myślę, że to wina tych, co nie wiedzą jak się pisze MOHER.

Zobacz także
Close
Back to top button
8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x