Wiadomości

Internet dla mieszkańców Jasła

18 maja br., Miasto Jasło podpisało umowę o dofinansowanie projektu pn. „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu. Internet dla mieszkańców Miasta Jasła”, współfinansowanego przez Unię Europejską, ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007 – 2013. Dzięki temu, 36 gospodarstw domowych z terenu Jasła otrzyma od miasta sprzęt komputerowy oraz dostęp do Internetu.

Celem projektu jest przeciwdziałanie zjawisku wykluczenia cyfrowego na terenie miasta poprzez zapewnienie dostępu do Internetu w gospodarstwach domowych, zagrożonych wykluczeniem z powodu trudnej sytuacji społecznej, materialnej lub niepełnosprawności.

Projekt skierowany jest do osób objętych systemem pomocy społecznej, a w szczególności dzieci i młodzieży uczącej się, osiągającej bardzo dobre wyniki w nauce, uprawnionej do uzyskania stypendium socjalnego i pochodzącej z rodzin w trudnej sytuacji materialnej oraz osób niepełnosprawnych.

W celu dotarcia i prawidłowego wyboru osób, które mogą uczestniczyć w projekcie, Miasto Jasło nawiązało współpracę z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, szkołami oraz Powiatowym Kołem Polskiego Związku Osób Niewidomych w Jaśle. W wyniku analizy sytuacji i potrzeb mieszkańców zagrożonych wykluczeniem cyfrowym, określona została grupa docelowa, do której zostanie skierowana pomoc. Tworzy ją 36 gospodarstw domowych z terenu Jasła. 

Już niebawem uczestnicy projektu otrzymają bezpłatnie nowy sprzęt komputerowy wraz z oprogramowaniem, a miasto zapewni im bezpłatny dostęp do Internetu przez okres realizacji projektu, tj. 6 miesięcy oraz 5 lat po zakończeniu jego realizacji. Aby sprawnie wykorzystywać przekazany sprzęt komputerowy osoby objęte projektem, wezmą udział w szkoleniach z zakresu obsługi komputera oraz bezpieczeństwa korzystania z Internetu.

Całkowita wartość projektu wynosi: 195 920 zł, w tym dofinansowanie ze środków UE wynosi: 166 532 zł, a wkład własny Miasta Jasła wynosi: 29 388 zł.

UMJ

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
pixi
pixi
2024 lat temu

jedno jest pewne….Napewno ktos na tym zrobi kase.internet nie trafi gdzie poeinien trafic,,

mieszkaniec rjs
mieszkaniec rjs
2024 lat temu

powinno być publikowane jakie rodziny dostały….bo znając życie to po cichu się rozejdą między rodzinami radnych…

Seth_I
Seth_I
2024 lat temu

Jak zwykle wyjdzie to tak: 95000 zł koszty sprzętu i opłata za dostęp do Internetu a 100 920 zł otrzymają firmy na organizację "szkoleń z zakresu obsługi komputera oraz bezpieczeństwa korzystania z Internetu", na których to wielogodzinnych szkoleniach będą pokazywać jak włączyć i wyłączyć komputer, jak zainstalować program antywirusowy, itp. duperele. Przecież wyraźnie jest napisane że to dla " (…)dzieci i młodzieży uczącej się, osiągającej bardzo dobre wyniki w nauce (…)". Szkolenia tym osobom są w ogóle niepotrzebne. Nieraz wiedzą i potrafią korzystać z komputera sprawniej niż ci, pożal się …., "nauczyciele". Lepiej by kupili za całą kwotę sprzęt. Chociaż… Czytaj więcej »

Zobacz także
Close
Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x