PolitykaWiadomości

Jan Żołna: "Nie chcę diety radnego!"

Jan Żołna jest kandydatem KWW Forum Jasielskie na radnego Rady Miasta. Ma 46 lat, jest pośrednikiem rynku nieruchomości. Zapowiedział, że po objęciu funkcji radnego przekaże przysługującą mu dietę na cel charytatywny.

Jan Żołna, kandydat do rady miasta Jasła
Dlaczego zdecydował się Pan na start w wyborach samorządowych 2010 do Rady Miasta?
Mam długoletnie doświadczenie w prowadzeniu działalności gospodarczej i wiem, z jakimi problemami borykają się mali przedsiębiorcy, chcę również być „pomostem” między petentem a urzędnikiem, aby sprawy załatwiane w urzędzie nie ciągnęły się, a klient urzędu był obsługiwany profesjonalnie.
Opowiadam się za zwiększeniem ilości miejsc pracy poprzez przygotowanie terenów tzw. produkcyjnych, aby przyciągać nowych inwestorów. Nie możemy przy tym zapominać o firmach lokalnych, którym musimy stworzyć warunki rozwoju. Musimy też podjąć w końcu zapomniany temat spółdzielni socjalnych.
Na swoim plakacie wyborczym mówi Pan o powodzi, jaka nawiedziła Jasło
Baner wyborczy Jana Żołny
Najwyższa Izba Kontroli w swoich raportach oraz specjaliści hydrolodzy, jak chociażby dr Janusz Żelaziński twierdzą, że powódź w wielu przypadkach spowodowana jest zaniechaniem władz.
Startuję dlatego, że musimy skończyć z ignorancją w sprawie ochrony przeciwpowodziowej w Jaśle. Nie może być tak, że po czerwcowej powodzi nie robi się nic, aby do podobnych wydarzeń nie dochodziło. Blisko 30 letnie zaniedbania spowodowane brakiem modernizacji wałów muszą być w końcu poprawione. Miasto Jasło musi interweniować w Urzędzie Marszałkowskim o konserwację i modernizację jasielskich wałów. Musimy też sami podjąć działania, by zabezpieczyć miasto przed skutkami ewentualnych powodzi. Na to Rada Miasta może znaleźć pieniądze i o to będę zabiegał jako radny.
Zapowiada Pan, że przysługującą mu dietę radnego przekaże na cel charytatywny
Zdecydowałem się kandydować mając nadzieję, że przyszła rada będzie składać się z ludzi otwartych na poprawę życia społeczności jasielskiej a nie tylko na myślących o wysokości diety radnego.
Ponieważ nie można zrezygnować z pobierania diety, niniejszym zobowiązuję się do przekazywania mojej diety na cele charytatywne np. JKS „Czarni” Jasło.
Wywiad sponsorowany
(Promocja Forum Jasielskie)

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button