Ważne wydarzeniaWiadomości

Jan Żołna: Nie chcę się bawić w Pana Boga

Jako jedyny zdecydował się nawiązać w swoim plakacie wyborczym do czerwcowej powodzi. Teraz zarzuca się mu, że robi sobie kampanię na ludzkim nieszczęściu.

Baner wyborczy Jana Żołny
W swoim plakacie wyborczym Jan Żołna kandydat Forum Jasielskiego do Rady Miasta umieścił zdjęcie zalanego przez powódź bloku i hasło „To nie musiało się wydarzyć. Idź do wyborów.”
Wiedziałem od początku, że mój baner będzie wzbudzał emocje – mówi Jan Żołna. I dodaje, że chce w ten sposób nakłonić jaślan do wzięcia udziału w wyborach.
Chce nakłonić ludzi do głosowania
Powódź pamiętają w Jaśle wszyscy, ludzie muszą zrozumieć, że my decydujemy o tym, co się w Jaśle będzie działo. Jeśli dzięki temu pójdą do wyborów to będę zadowolony – mówi Żołna.
Mimo, że hasło na plakacie sugeruje, iż do powodzi mogło nie dojść, to Żołna podkreśla:
Nie chcę się bawić w Pana Boga, bo z żywiołem takim, jakim jest powódź człowiek nie zawsze może sobie poradzić, ale możemy mu zapobiegać – przekonuje kandydat na radnego.
Chce zmienić politykę miasta
Jako radny Jan Żołna chce, aby miasto położyło większy nacisk na modernizację i podwyższenie wałów przeciwpowodziowych.
Powódź minęła, wszyscy o niej zapomnieli. Pieniądze na samooczyszczanie miasta, można było przeznaczyć np. na wykoszenie traw czy wycinkę drzew na terenach zalewowych, bo one spiętrzają wodę – przekonuje Żołna.
Choć sam kilka lat temu miał dom na terenie zalewowym, a w pracy zawodowej (jest doradcą rynku nieruchomości) spotyka się z wykupywaniem gruntów pod inwestycje, to uważa, że taka polityka miasta jest krótkowzroczna.
Zdałem sobie sprawę, że budowa na takich terenach nie ma sensu – przekonuje Jan Żołna.
A czy przekona wyborców? Na to pytanie poznamy odpowiedź 21 listopada.
Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
35 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
zbulwersowany
zbulwersowany
2024 lat temu

Pana słynne kłopoty z prawem już zakończone?

fff
fff
2024 lat temu

jak spuszcza wode z klimkowki to nic nie pomoze zaden wal!!!!!

S-S
S-S
2024 lat temu

Ma Pan zupełną rację,jesli chodzi o uporzadkowanie terenów w międzywałach trzech rzek,tj.:wycięcie drzew,wikliny,które powodują wyhamowanie spływu wody w przypadkach wyżówek.Ale jest jedno ale,czy potrzeba haseł wyborczych,a potem cisza.Dlaczego żaden włodarz nie miał odwagi zlecić wykonanie tych prac młodemu chłopstwu liczącemu ok.70 osób ze schroniska św.Alberta.Ludzie Ci żyją na koszt miasta,powinni to docenić i odpracowac.

ekolog
ekolog
2024 lat temu

trawa spiętrza wodę – apogeum glupoty

piotrek
piotrek
2024 lat temu

Zdałem sobie sprawę, że budowa na takich terenach nie ma sensu — ale refleks heheheh dobre jaja se robi z wyborcow

do ekologa
do ekologa
2024 lat temu

Ekolog tobie chyba słonina w mózgownicy się spiętrzyła. Jak nie znasz zagadnienia to nie zabieraj głosu.
P.s. A cóż za kłopoty z prawem miał pan z artykułu?

ciech
ciech
2024 lat temu

fff Skończ waść z tą Kilmkówką, bo cała Polska się z was śmieje.

AeR
AeR
2024 lat temu

Powinni tak pisać :Obiecywałem obiecuję i będę obiecywał !!!!

smakosz
smakosz
2024 lat temu

hehe… jasielski król kebabów 😀

postronny
postronny
2024 lat temu

majac tyle kasy mogl pan im pomoc a nie wspinac sie po ich plecach do wladzy

melcia
melcia
2024 lat temu

specjaliści od siedmiu bolesci….

Agent Delegat
Agent Delegat
2024 lat temu

Powódź w Jaśle i jej rozmiary to w dużej mierze wina głupoty ludzkiej. Jak można było wybudować się w takim miejscu, jak na przykład osiedle domków koło kościoła MB Częstochowskiej? Szczyt krótkowzroczności i niefrasobliwości, i na to ani Żołna ani żaden inny nie pomoże.

FELEK
FELEK
2024 lat temu

a czy na osiedlu XX wybudować sie, to głupota i krótkowzroczność??? nie wspomne juz o innych terenach miasta , ktore nawiedziła powódź, a są bardzo daleko od osiedla koło kościoła MPCz. O ile mi wiadomo, to teren gdzie mieszka p. Żołna też był zagrozony powodzią i mieszkańcy ewakuowali się.

graf
graf
2024 lat temu

sąsiad reklamuje sąsiada hehe…

Stefan
Stefan
2024 lat temu

do Agenta Delegata—–nie ważne gdzie się mieszka.Ważne kto jest przy korycie i ma w d….ludzkie życie!!! To jest przyczyna”sukcesu” z powodzią,na której p. Żołna chce wpłynąć do żłobu! I to jest skandal!

waldek
waldek
2024 lat temu

Ej chłopie chłopie dej se spokój … jak tak temida?:P

Paweł
Paweł
2024 lat temu

No dajcie spokój z tym jaśkiem przecież każdy w Jaśle wie kto to jest!!A Przetacznik pewnie jemu podobny skoro go wziął na listę!!!

mucha
mucha
2024 lat temu

a na plakacie jest blok z ulicy mickiewicza

Jola
Jola
2024 lat temu

w calej Polsce nikt nie zatrzymal tak ogromnej fali no chyba że Pan ŻOLNA potrafi gratuluję,

Agent Delegat
Agent Delegat
2024 lat temu

Felek, na stronach BIP Urzędu Miasta są (chociaż przyznaję, bardzo mocno zakamuflowane) mapki, na których są zaznaczone tereny zalewowe oraz tereny, które mogą zostać zalane w wyniku awarii wałów. Teren osiedla XX-lecia (a także kilka innych, których mieszkańcy pewnie się w ogóle tego nie spodziewają) jest zakwalifikowany do tej drugiej kategorii. Wybór miejsca zamieszkania to decyzja na (zazwyczaj) całe życie – albo się dmucha na zimne, albo skrobie ściany z błota.

pp
pp
2024 lat temu

nie o wodzie tylko o „przygodach z bankiem” prosze opowiedziec

ex klient
ex klient
2024 lat temu

tak, tak jak Pan popłynął na kupionych działkach zalewowych to wiadomo same straty , nikt tego nie kupi więc przekuwa Pan porażkę na sukces, jak to mówią , chcesz paść na kolana zacznij współpracę z J.Ż. i nie doradca ws. nieruchomości ale zwykły handlarz działkami i nieruchomościami, ściema przy handlu i ściema bilbordowa – rzetelność i uczciwośc ma tu taki udział tak jak te trawy w piętrzeniu wody

jpł
jpł
2024 lat temu

… panie … od kiedy to można „bawić się w Pana Boga” – trzy razy pomyśl zanim raz powiesz. Żadnego tłumaczenia na takie hasło nie ma. Brak POKORY.

naczelnik
naczelnik
2024 lat temu

działki na terenach zalewowych się sprzeda.Tym zajmuje się /GRUBY/ niesamowity gość.jego pomysły powalają na kolana.szuka tylko odpowiednich sponsorów którzy zechcą zainwestować. a on ma pomysły.Panie JANKU Panie JANKU.

Jaślak
Jaślak
2024 lat temu

Facet na drugim swoim wpisie , tym o diecie że niby jej nie chce zablokował mozliwość komentowania. No to jak gostek już zamyka usta innym i obawia sie komentarzy to jest gówno wart i mojego głosu nie dostanie. Facet jest zbyt niszczery i podejrzany.

dragoness
dragoness
2024 lat temu

Zrzeczenie się diety wynikać może z braku chęci złożenia oświadczenia majątkowego. A ja uważam, że jeżeli ktoś ma zamiar uczciwie pracować w Radzie, to dlaczego ma nie pobierać za to wynagrodzenia? Zagrywka pod publiczkę, obawiam się.

KASA
KASA
2024 lat temu

Uczciwa dragoness to zagraj pod publiczkę.Jak startują to po kasę czli żle ,jak się zrzekną to też żle to jak Qurwa ma być dobrze.Jak goły to uczciwy?Puknij się w łeb.

Maro
Maro
2024 lat temu

do Jaślak – w artykułach sponsorowanych nie można komentować – to są zasady portalu a nie Żołny

Maro
Maro
2024 lat temu

do dragoness – ale on nie zrzekł się diety tylko powiedział że całą dietę którą weźmie przekaże na cele charytatywne!!! więc oświadczenia majątkowe i tak będzie musiał składać

kibic
kibic
2024 lat temu

oczywiscie chodzi o jedna diete

zuzia
zuzia
2024 lat temu

O tym kandydat przez przeoczenie zapomniał powiedzieć 😛

graf
graf
2024 lat temu

taaa…obiecanki cacanki przed wyborami, lepiej najpierw pracownicom pracującym świątek piątek w kebabowniach niech da uczciwe wynagrodzenie

xc
xc
2024 lat temu

Nie chce diety bidulek ???? Jasne będąc w radzie załatwi sobie kupno przez miasto to co WYKUPIŁ na terenach zalewowych !!!! MA ŁEB GOSTEK !!! KTO GŁUPI TO TO KUPI!!!

keller
keller
2024 lat temu

on ma 46 lat ? coś wygląda starzej o ładnych kilka nawet na tym retuszu fotoshopa.

marek
marek
2024 lat temu

Ja pierdyle… 🙂 widziałem nowy baner Przetacznika … Jaślanie popierają Przetacznika…. na banerze same orły hahahaa – Jeśli to wszyscy jaślanie z banera, którzy go popierają to wygrana w kieszeni 🙂

Back to top button
35
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x