Ważne wydarzeniaWiadomości

Janusz Przetacznik: "Koniec z arogancją władzy"

Koniec z arogancją władzy, koniec z tym, że zwyciężał argument siły a nie siła argumentów – mówił dziś Janusz Przetacznik, lider komitetu Forum Jasielskie.

Janusz Przetacznik, lider KWW Forum Jasielskie (fot. W. Żebracki)
Podczas konferencji prasowej prezes Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej powiedział, że zdecydował się startować w wyborach na burmistrza Jasła, bo przez ostatnie cztery lata miejsce rozwoju miasta zastępowały spory i targi polityczne a wysiłek mieszkańców i instytucji szedł na marne.
Całe siły kierowane są, aby wygrywała większość w radzie miejskiej w momencie, gdy są forsowane tematy – mówił Janusz Przetacznik.
Podkreślił też, że z przykrością przyjął fakt niezaproszenia do opracowywania strategii rozwoju miasta ludzi związanych z rozwojem mieszkalnictwa, a zwłaszcza osób, którym zależy na bezpieczeństwie socjalnym mieszkańców.
„Razem zmieniajmy Jasło”
Janusz Przetacznik mówi, że chce współpracować z mieszkańcami i przedsiębiorcami przy podejmowaniu kluczowych dla miasta decyzji.
Będziemy sobie stawiać cel i będziemy pytać, czy zadania, które mają ten cel zrealizować są zadaniami akceptowalnymi, mało tego, będziemy szukać przyjaciół do realizacji tego zadania – podkreślił Przetacznik.
Konferencja prasowa Forum Jasielskiego (foto):
Ugrupowanie jest nastawione również na współpracę z innymi komitetami.
Tak abyśmy mogli powiedzieć, że jest to nasz wspólny efekt, sztuka merytorycznej dyskusji a nie prowadzenia pustych sporów – dodał kandydat na burmistrza.
Więcej pieniędzy dla osiedli i cięcia w administracji UM
W programie Forum Jasielskiego czytamy, że celem ugrupowania jest przesunięcie władzy jak najbliżej mieszkańców. Ma temu służyć przesunięcie większej puli pieniędzy spod zarządu burmistrza dla osiedli.
Janusz Przetacznik opowiada się również za ograniczeniem liczby urzędników w Urzędzie Miasta.
Jeśli w Urzędzie Miasta jest ponad 200 osób, to moim zdaniem jest zdecydowanie za dużo w stosunku do realizowanych zadań. Myślę, że jesteśmy w stanie ograniczyć zatrudnienie natomiast możemy wskazać inne pola, gdzie te osoby mogą być aktywne – mówił Przetacznik.
Zachęty dla rodzimych przedsiębiorców
Forum optuje za stworzeniem sytemu zachęt głównie dla rodzimych przedsiębiorców, pozwalających na tworzenie nowych miejsc pracy zwłaszcza dla absolwentów. A także rozwiązań pozwalających jasielskim przedsiębiorcom bycie konkurencyjnym na rynku.
Dla nas jest ważne, by jasielscy przedsiębiorcy byli dumni z tego, że mają firmę w Jaśle i z nią się utożsamiają – mówił Janusz Przetacznik.
Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

45
Dodaj komentarz

avatar
45 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
do wiepisPLXXIwiepisdo waeawaea Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
do wiepis
Gość
do wiepis

Arogancję teraz znakomicie widać u pani z Dąbrówki pełniącą chwilowo obowiązki burmistrza a mianowicie:olanie par.70 ordynacji wyborczej czyli brak wyznaczenia miejsc do plakatowania dla wszystkich komitetów oraz zawłaszczenie autobusów i przystanków ZMKS i pasa drogowego tylko dla propagandy PiS.A tą niedzielę zaczną klechy owieczki uświadamiać jak głosować i że tam gdzie PiS to Polska a reszta to ZOMO

ey
Gość
ey

A pamięta Pan, jak arogancko odezwał się Pan do petentki, która przyszła załatwić swoją sprawę ? Przytoczę Pana słowa: „Myśli pani, że jak włożyła czapkę z lisa na głowę, to już jest pani najmądrzejsza?” Oto Pańska arogancja – wyszła jak słoma z butów !

stary
Gość
stary

panie kandydacie opowiadasz pan bajki bo czyz pana radni w tej
kadencji i poprzednich probowali zablokowac niekorzystne dla miasta uchwaly i jak to sie stalo ze chyba za panskiej bytnosci radnym
miasto sprzedalo w prywatne rece ziemie bylego sadu w gorajowicach
i to jest to dobro ktore pan czynisz dla miasta czyzby konczyly sie pana wplywy i chcesz je pan odzyskac zeby dzielic z wieksza kozyscia dla
swojego aroganckiego ego wychamoj pan wstydu oszczedz

stary
Gość
stary

ciekaw jestem co z administracja spoldzielni i ilu pociotkow pana prezesa tam pracuje o tym zapomnial powiedziec oraz to ze wysyla emerytow pod most o tym tez zapomnial dlaczego wyzucili go z kielc czyzby tu mial wieksze uposazenie i za czyje pieniadze kupil przekazane tereny miastu ten „prawdomowny kandydat i dlaczego juz raz zrezygnowal z kandydowania na burmistrza bajki to niech pan opowiada w przedszkolu a obok pana siedzi czlowiek ktory niemalze dopyscil sie rekoczynow tylko po to zeby byc w radzie osiedla jakiego niech go pan zapyta bedac w otoczeniu takich ludzi pana deklaracje sa tyle warte co pisu… Czytaj więcej »

klick
Gość
klick

GDZIE MOJ GLOS POPIERAJACY PAJAKA !!!!!!!

Neron
Gość
Neron

Wreszcie ktoś zrobi porządek panie Januszu działać i nie zwracać uwagi na miernoty.

VB
Gość
VB

Renata Wypraszam sobie z Dyziem nie mam nic wspólnego NIESTETY PANA PRZETACZNIKA znam już lat kilkanaście i wiem …..do czego zdolny jest TEN PAN Z ROZBUCHANYM EGO !!!

Renata
Gość
Renata

Panie Januszu – niech Pan nie zwraca uwagi na głosy „VB” i innych „Florków”. Ci krzykacze to pseudo-„Jaślanie” spod znaku Dyzia. Prawdziwi Jaślanie popierają Pana!

VB
Gość
VB

arogancję i nieliczenie się z nikim to Pan Przetacznik prezentował gdy był w Zarządzie Miasta !!!! UBRAŁ SIE DIABEŁ W ORNAT I NA MSZĘ OGONEM DZWONI !!!!

BCGPZ
Gość
BCGPZ

Baniak, Czernecki, Górczyk,Przetacznik, Zduński. Tylko któremuś z tej piątki można oddać władzę w mieście, a Marysi najwyżej robótkę przy cieście.

normalny
Gość
normalny

a ja myślę ze Przetacznik was wy kosi ,pisioy,,,,,,,,,,,,,,,,,,,won z Jasełka

hasło
Gość
hasło

Może by zatem bardziej pasowało hasło :” Początek arogancji nowej władzy” , lub ” Jeszcze więcej arogancji” – gdyby została ona wybrana?

PLXXI
Gość
PLXXI

Pit, nie myśl, że w naszym mieście powstanie lotnisko, metro czy fabryka samochodowa.

wiepis
Gość
wiepis

w 100 % popieram PLXXI. i VB
Przetacznik , który chce walczyć z arogancją niech zacznie od siebie.

do waea
Gość
do waea

Przetacznik to chyba ostatni kandydat, którego można posądzić o sympatie do PiSiorów. Prędzej już chyba Dyziu zrobi doktorat niż Przetacznik skuma się z Kurowską :)) hehe

waea
Gość
waea

Czy przetacznik to nie rodzian z kurowsaka ? a kto wspierał kurowsak przez 4 lata jak nie forum jeielskie ! pan nie słyszy co mówią mieszkancy Blokowisk ! panu juz dziekujemy

stan
Gość
stan

Czy Wy nie widzicie że tylko Przetacznik ma konkretny program dla Jasła? Czernecki i Kurowska myślą że stołek im się należy za to co do tej pory zrobili (czyli wybetonowany rynek, fontanne i deptak). A cala reszta milczy bo nie ma nic do powiedzenia. Ja bedę głosował na 100% na Przetacznika!

pit
Gość
pit

PLXXI – odstaw proszki ! Rynek , fontanna , basen , 30 lat wstecz to można się chwalić takimi sukcesami.

PLXXI
Gość
PLXXI

Wybierzmy mniejsze zło i jeszcze raz postawmy na Czerneckiego. Przynajmniej za jego kadencji powstało najwięcej inwestycji w Jaśle. Mamy basen, ładny park, Rynek w centrum, drogę południową bez której dzisiaj w Jaśle byłby jeden wielki korek. Miał swoje wady, ale miał też zalety. W Urzędzie nie było tyle zatrudnionych osób i nie było takiej polityki wśród pracowników. Hasło Pana Przetacznika „więcej pieniędzy dla osiedli” świadczy tylko o tym, że nie myśli o prawdziwym rozwoju miasta i prawdziwych inwestycjach, bo skoro chce rozmienić budżet na drobne to nie powstanie żadna duża inwestycja typu Zakład Zagospodarowania Odpadów, strategiczna droga odciążająca miasto czy… Czytaj więcej »

Zuza
Gość
Zuza

Pan Przetacznik mówi koniec arogancji-to się ucieszą ludziska w blokowiskach.Może skończy ze swoją arogancją?

super-s
Gość
super-s

Co jak co ale jak słysze ‚arogancja’ w ustach prezesa JSM to tylko i wyłącznie mam w pamięci jego zachowanie i komentarze. Racją jest, że w wyborach na burmistrza wielkiego wyboru nie mamy… alby wybierzmy przynajmniej osobę, która nie jest problematyczna… a z doświadczenia wiem z Panem prezesem nie do się normalnie rozmawiać i niczego załatwić… i nie mam tu na myśli jakiejś „lewizny”, tylko normalne ludzkie spojrzenie na pewne sprawy…
Więc po co nam taki burmistrz?

Florek
Gość
Florek

A ja nie będę głosował na pana Przetacznika bo jest 1000 procentowym arogantem.

j-j
Gość
j-j

Wreszcie przeczytałam coś sensownego na portalu dot. wypowiedzi p. J. Przetacznika.
Popieram i będę na Pana głosować !

JASLAK
Gość
JASLAK

do jaslonetu kto pisal na moj nick 01258 bylem w tym czasie daleko od kompuyeranie robcie zamieszania

CHORE PAŃSTWO!!!
Gość
CHORE PAŃSTWO!!!

Czy to ma być kasting na najlepsze zdjęcie , czy znajdzie się ktoś, kto podejmie się zlikwidować dysproporcje {tzw. Polskę B, C, D , czy E} i stworzyć godziwe { humanitarne} warunki życia młodym , oraz poprze to odpowiednimi gwarancjami. Czy nadal mamy wegetować w tej pseudodemokracji i humanitarnym niewolnictwie …???

Klaudiusz
Gość
Klaudiusz

Znamy to znamy….Ograniczają administrację,by swoich zatrudnić ze zdwojoną siłą.Potem obiecują niesłychany rozwój miasta,pracę dla każdego ,dobre samopoczucie,zdrowie jak jajo krowie itd…A czemuż to wielebny głosiciel jak bywał radnym nie wpływał ,nie podważał głośno zauważonych akurat teraz kwestii.To co mówi,i to co piszą komentujący świadczy o promowaniu się ponad zamiary…No,ale to ocenią wyborcy…Mówienie,pohukiwania to jedno,a wiarygodność to drugie…

maniek
Gość
maniek

Od kiedy to Pan taki spokojny. Czyżby zdjęcie było Pana Pzretacznika znanego z impulsywności i braku łagodności a startuje jakiś inny spokojny i dlatego mówi o końcu arogancji. Pzrecież my nie mamy zaników pamięci i wiemy jaki kto jest jeśli chodzi o arogancję, spokój czy inne cechy w tym wcześniejsze UPODOBANIA i CIĄGOTY POLITYCZNE ! Bez takich Żartów Panie Prezesie.

gbur
Gość
gbur

I kto to mówi o arogancji ? Znany z łagodności i poszanowania ludzi prezesunio. Nie ośmieszaj się człowieku !!!!!

Anonimowo
Gość
Anonimowo

A ja mam pytanie do Pana Przetacznika za czyje pieniądze prowadzi kampanię wyborczą Forum Jasielskiego czy za pieniądze spółdzielców czy za pieniądze Stowarzyszenia Ordynacka ?
I jeszcze jedno czy będzie Pan traktował mieszkańców Jasła tak jak spółdzielców?

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Jedyny rozsądny kandydat na burmistrza Jasła

???
Gość
???

Kocham Przetacznika. Jako pierwszy kandydat na burmistrza, powiedział, co myśli o panującej aroganckiej wladzy. Na razie nawet jaślanie nie powiedzieli… Dlaczego?

Neutralny
Gość
Neutralny

Arogancja obecnej władzy w Jaśle osiągnęła apogeum. Baniak, który zaprosił wszystkich kandydatów do wspólnego spotkania, mimo przykrości, jakich w życiu doznał, spotkal sie z aprobata Przetacznika, Czerneckiego, Górczyka i Zduńskiego. Przynajmniej niech ta piątka zachowa się jak dżentelmeni i nie naparza się na starcie. Przestańcie grzebać się w gównie, bo znowu przepieprzycie. Szukajcie w sobie dobrych stron, a nie HAKÓW! PiS tylko na to liczy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nie dajcie się zwariować!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

madziulaG
Gość
madziulaG

ja sie waham z kolei miedzy Czerneckim a Przetacznikiem, ale póki co przewagę ma Przetacznik. Czernecki juz miał swoje 5 minut

Neron
Gość
Neron

Brawo Przetacznik tylko Ty na BURMISTRZA

Jaślak
Gość
Jaślak

Panie Przetacznik, o czem pan do nas mówi? Pan i pana ludzie będą walczyć z bezrobociem? Wśród kandydatów forum są ludzie którzy likwidowali kolejne jasielskie zakłady ( np. motyka) I co pan obiecujesz gruszki na wierzbie?

GGH
Gość
GGH

Czernecki i Dyzio to sami nawet nie potrafią hasła wymyślić – zrzynają jak w podstawówce

GGH
Gość
GGH

do „Jaślak”: jakbyś nie zauważył – awanturę sprowokował Dyzio – zresztą jak zawsze! Dyzio od 4 lat niczym innym się nie zajmuje

Jaślak
Gość
Jaślak

Gościu wygląda jak gdyby miał wiecznego kaca, chyba zdrowo nadużywa, jakoś nie wzbudził we wmnie zaufania. Kampanie zaczyna od awantury o slogany i słowa? To mamy na co dzień pomiędzy PiS oraz PO. Więcej tego nie chcę! Ja jestem na NIE!

maria
Gość
maria

Znam Pana Przetacznika od kilku lat – mieszkamy w tym samym bloku. Prywatnie to naprawdę sympatyczny, uczciwy i godny zaufania człowiek. Wiem że jest bardzo wymagający wobec swoich podwładnych – ale uwierzcie mi że jest dużo bardziej wymagający wobec samego siebie! Ten człowiek potrafi naprawdę poświęcić się pracy i celom o które walczy. Pamiętam chociażby jego wspaniałą postawę w czasie powodzi… – właśnie takiego Burmistrza potrzebuje nasze Jasło!

WF
Gość
WF

Naoglądał sie chłop plebani

sa
Gość
sa

koniec z arogancja – sprawdzimy panie Przetacznik te slowa na zebraniach jsm.

Lord
Gość
Lord

KAŻDY KANDYDAT DOBRY BYLE NIE KUROWSKA!!!

S-S
Gość
S-S

Panie Przetacznik ,czy mówiąc głośno o arogancji władzy ma Pan na myśli swoje relacje ze swoimi chlebodawcami z blokowisk ,płacącymi czynsz.Nic nie wspomina się o byle zatrudnianiu w Jasielskiej Mieszkaniówce.

Truly
Gość
Truly

Dlaczego tylko Przetacznik mówi głośno o przeroście zatrudnienia w UM??? Bo pozostali kandydaci boją się że pozatrudniana przez Czerneckiego i Kurowską armia urzędników i ich rodziny nie będą na nich głosować! Brawo Przetacznik!!!

Piter
Gość
Piter

W końcu ktoś głośno powiedział o tym, że trzeba ograniczyć przerośniętą administrację w Urzędzie Miasta – Brawo Panie Januszu!!! Myślałem, że z braku laku będę głosował na Baniaka ale od dzisiaj już mam swojego kandydata. Przetacznik na Burmistrza!

Close
X