Ważne wydarzeniaWiadomości

Janusz Przetacznik: "Koniec z arogancją władzy"

Koniec z arogancją władzy, koniec z tym, że zwyciężał argument siły a nie siła argumentów – mówił dziś Janusz Przetacznik, lider komitetu Forum Jasielskie.

Janusz Przetacznik, lider KWW Forum Jasielskie (fot. W. Żebracki)
Podczas konferencji prasowej prezes Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej powiedział, że zdecydował się startować w wyborach na burmistrza Jasła, bo przez ostatnie cztery lata miejsce rozwoju miasta zastępowały spory i targi polityczne a wysiłek mieszkańców i instytucji szedł na marne.
Całe siły kierowane są, aby wygrywała większość w radzie miejskiej w momencie, gdy są forsowane tematy – mówił Janusz Przetacznik.
Podkreślił też, że z przykrością przyjął fakt niezaproszenia do opracowywania strategii rozwoju miasta ludzi związanych z rozwojem mieszkalnictwa, a zwłaszcza osób, którym zależy na bezpieczeństwie socjalnym mieszkańców.
„Razem zmieniajmy Jasło”
Janusz Przetacznik mówi, że chce współpracować z mieszkańcami i przedsiębiorcami przy podejmowaniu kluczowych dla miasta decyzji.
Będziemy sobie stawiać cel i będziemy pytać, czy zadania, które mają ten cel zrealizować są zadaniami akceptowalnymi, mało tego, będziemy szukać przyjaciół do realizacji tego zadania – podkreślił Przetacznik.
Konferencja prasowa Forum Jasielskiego (foto):
Ugrupowanie jest nastawione również na współpracę z innymi komitetami.
Tak abyśmy mogli powiedzieć, że jest to nasz wspólny efekt, sztuka merytorycznej dyskusji a nie prowadzenia pustych sporów – dodał kandydat na burmistrza.
Więcej pieniędzy dla osiedli i cięcia w administracji UM
W programie Forum Jasielskiego czytamy, że celem ugrupowania jest przesunięcie władzy jak najbliżej mieszkańców. Ma temu służyć przesunięcie większej puli pieniędzy spod zarządu burmistrza dla osiedli.
Janusz Przetacznik opowiada się również za ograniczeniem liczby urzędników w Urzędzie Miasta.
Jeśli w Urzędzie Miasta jest ponad 200 osób, to moim zdaniem jest zdecydowanie za dużo w stosunku do realizowanych zadań. Myślę, że jesteśmy w stanie ograniczyć zatrudnienie natomiast możemy wskazać inne pola, gdzie te osoby mogą być aktywne – mówił Przetacznik.
Zachęty dla rodzimych przedsiębiorców
Forum optuje za stworzeniem sytemu zachęt głównie dla rodzimych przedsiębiorców, pozwalających na tworzenie nowych miejsc pracy zwłaszcza dla absolwentów. A także rozwiązań pozwalających jasielskim przedsiębiorcom bycie konkurencyjnym na rynku.
Dla nas jest ważne, by jasielscy przedsiębiorcy byli dumni z tego, że mają firmę w Jaśle i z nią się utożsamiają – mówił Janusz Przetacznik.
Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
45 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Piter
Piter
2024 lat temu

W końcu ktoś głośno powiedział o tym, że trzeba ograniczyć przerośniętą administrację w Urzędzie Miasta – Brawo Panie Januszu!!! Myślałem, że z braku laku będę głosował na Baniaka ale od dzisiaj już mam swojego kandydata. Przetacznik na Burmistrza!

madziulaG
madziulaG
2024 lat temu

ja sie waham z kolei miedzy Czerneckim a Przetacznikiem, ale póki co przewagę ma Przetacznik. Czernecki juz miał swoje 5 minut

Neutralny
Neutralny
2024 lat temu

Arogancja obecnej władzy w Jaśle osiągnęła apogeum. Baniak, który zaprosił wszystkich kandydatów do wspólnego spotkania, mimo przykrości, jakich w życiu doznał, spotkal sie z aprobata Przetacznika, Czerneckiego, Górczyka i Zduńskiego. Przynajmniej niech ta piątka zachowa się jak dżentelmeni i nie naparza się na starcie. Przestańcie grzebać się w gównie, bo znowu przepieprzycie. Szukajcie w sobie dobrych stron, a nie HAKÓW! PiS tylko na to liczy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nie dajcie się zwariować!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

???
???
2024 lat temu

Kocham Przetacznika. Jako pierwszy kandydat na burmistrza, powiedział, co myśli o panującej aroganckiej wladzy. Na razie nawet jaślanie nie powiedzieli… Dlaczego?

Anonimowo
Anonimowo
2024 lat temu

Jedyny rozsądny kandydat na burmistrza Jasła

Anonimowo
Anonimowo
2024 lat temu

A ja mam pytanie do Pana Przetacznika za czyje pieniądze prowadzi kampanię wyborczą Forum Jasielskiego czy za pieniądze spółdzielców czy za pieniądze Stowarzyszenia Ordynacka ?
I jeszcze jedno czy będzie Pan traktował mieszkańców Jasła tak jak spółdzielców?

gbur
gbur
2024 lat temu

I kto to mówi o arogancji ? Znany z łagodności i poszanowania ludzi prezesunio. Nie ośmieszaj się człowieku !!!!!

maniek
maniek
2024 lat temu

Od kiedy to Pan taki spokojny. Czyżby zdjęcie było Pana Pzretacznika znanego z impulsywności i braku łagodności a startuje jakiś inny spokojny i dlatego mówi o końcu arogancji. Pzrecież my nie mamy zaników pamięci i wiemy jaki kto jest jeśli chodzi o arogancję, spokój czy inne cechy w tym wcześniejsze UPODOBANIA i CIĄGOTY POLITYCZNE ! Bez takich Żartów Panie Prezesie.

Klaudiusz
Klaudiusz
2024 lat temu

Znamy to znamy….Ograniczają administrację,by swoich zatrudnić ze zdwojoną siłą.Potem obiecują niesłychany rozwój miasta,pracę dla każdego ,dobre samopoczucie,zdrowie jak jajo krowie itd…A czemuż to wielebny głosiciel jak bywał radnym nie wpływał ,nie podważał głośno zauważonych akurat teraz kwestii.To co mówi,i to co piszą komentujący świadczy o promowaniu się ponad zamiary…No,ale to ocenią wyborcy…Mówienie,pohukiwania to jedno,a wiarygodność to drugie…

CHORE PAŃSTWO!!!
CHORE PAŃSTWO!!!
2024 lat temu

Czy to ma być kasting na najlepsze zdjęcie , czy znajdzie się ktoś, kto podejmie się zlikwidować dysproporcje {tzw. Polskę B, C, D , czy E} i stworzyć godziwe { humanitarne} warunki życia młodym , oraz poprze to odpowiednimi gwarancjami. Czy nadal mamy wegetować w tej pseudodemokracji i humanitarnym niewolnictwie …???

Neron
Neron
2024 lat temu

Brawo Przetacznik tylko Ty na BURMISTRZA

Jaślak
Jaślak
2024 lat temu

Panie Przetacznik, o czem pan do nas mówi? Pan i pana ludzie będą walczyć z bezrobociem? Wśród kandydatów forum są ludzie którzy likwidowali kolejne jasielskie zakłady ( np. motyka) I co pan obiecujesz gruszki na wierzbie?

Truly
Truly
2024 lat temu

Dlaczego tylko Przetacznik mówi głośno o przeroście zatrudnienia w UM??? Bo pozostali kandydaci boją się że pozatrudniana przez Czerneckiego i Kurowską armia urzędników i ich rodziny nie będą na nich głosować! Brawo Przetacznik!!!

S-S
S-S
2024 lat temu

Panie Przetacznik ,czy mówiąc głośno o arogancji władzy ma Pan na myśli swoje relacje ze swoimi chlebodawcami z blokowisk ,płacącymi czynsz.Nic nie wspomina się o byle zatrudnianiu w Jasielskiej Mieszkaniówce.

Lord
Lord
2024 lat temu

KAŻDY KANDYDAT DOBRY BYLE NIE KUROWSKA!!!

sa
sa
2024 lat temu

koniec z arogancja – sprawdzimy panie Przetacznik te slowa na zebraniach jsm.

WF
WF
2024 lat temu

Naoglądał sie chłop plebani

maria
maria
2024 lat temu

Znam Pana Przetacznika od kilku lat – mieszkamy w tym samym bloku. Prywatnie to naprawdę sympatyczny, uczciwy i godny zaufania człowiek. Wiem że jest bardzo wymagający wobec swoich podwładnych – ale uwierzcie mi że jest dużo bardziej wymagający wobec samego siebie! Ten człowiek potrafi naprawdę poświęcić się pracy i celom o które walczy. Pamiętam chociażby jego wspaniałą postawę w czasie powodzi… – właśnie takiego Burmistrza potrzebuje nasze Jasło!

Jaślak
Jaślak
2024 lat temu

Gościu wygląda jak gdyby miał wiecznego kaca, chyba zdrowo nadużywa, jakoś nie wzbudził we wmnie zaufania. Kampanie zaczyna od awantury o slogany i słowa? To mamy na co dzień pomiędzy PiS oraz PO. Więcej tego nie chcę! Ja jestem na NIE!

GGH
GGH
2024 lat temu

do „Jaślak”: jakbyś nie zauważył – awanturę sprowokował Dyzio – zresztą jak zawsze! Dyzio od 4 lat niczym innym się nie zajmuje

GGH
GGH
2024 lat temu

Czernecki i Dyzio to sami nawet nie potrafią hasła wymyślić – zrzynają jak w podstawówce

JASLAK
JASLAK
2024 lat temu

do jaslonetu kto pisal na moj nick 01258 bylem w tym czasie daleko od kompuyeranie robcie zamieszania

j-j
j-j
2024 lat temu

Wreszcie przeczytałam coś sensownego na portalu dot. wypowiedzi p. J. Przetacznika.
Popieram i będę na Pana głosować !

Florek
Florek
2024 lat temu

A ja nie będę głosował na pana Przetacznika bo jest 1000 procentowym arogantem.

BCGPZ
BCGPZ
2024 lat temu

Baniak, Czernecki, Górczyk,Przetacznik, Zduński. Tylko któremuś z tej piątki można oddać władzę w mieście, a Marysi najwyżej robótkę przy cieście.

VB
VB
2024 lat temu

arogancję i nieliczenie się z nikim to Pan Przetacznik prezentował gdy był w Zarządzie Miasta !!!! UBRAŁ SIE DIABEŁ W ORNAT I NA MSZĘ OGONEM DZWONI !!!!

Renata
Renata
2024 lat temu

Panie Januszu – niech Pan nie zwraca uwagi na głosy „VB” i innych „Florków”. Ci krzykacze to pseudo-„Jaślanie” spod znaku Dyzia. Prawdziwi Jaślanie popierają Pana!

VB
VB
2024 lat temu

Renata Wypraszam sobie z Dyziem nie mam nic wspólnego NIESTETY PANA PRZETACZNIKA znam już lat kilkanaście i wiem …..do czego zdolny jest TEN PAN Z ROZBUCHANYM EGO !!!

Neron
Neron
2024 lat temu

Wreszcie ktoś zrobi porządek panie Januszu działać i nie zwracać uwagi na miernoty.

klick
klick
2024 lat temu

GDZIE MOJ GLOS POPIERAJACY PAJAKA !!!!!!!

stary
stary
2024 lat temu

ciekaw jestem co z administracja spoldzielni i ilu pociotkow pana prezesa tam pracuje o tym zapomnial powiedziec oraz to ze wysyla emerytow pod most o tym tez zapomnial dlaczego wyzucili go z kielc czyzby tu mial wieksze uposazenie i za czyje pieniadze kupil przekazane tereny miastu ten „prawdomowny kandydat i dlaczego juz raz zrezygnowal z kandydowania na burmistrza bajki to niech pan opowiada w przedszkolu a obok pana siedzi czlowiek ktory niemalze dopyscil sie rekoczynow tylko po to zeby byc w radzie osiedla jakiego niech go pan zapyta bedac w otoczeniu takich ludzi pana deklaracje sa tyle warte co pisu… Czytaj więcej »

stary
stary
2024 lat temu

panie kandydacie opowiadasz pan bajki bo czyz pana radni w tej
kadencji i poprzednich probowali zablokowac niekorzystne dla miasta uchwaly i jak to sie stalo ze chyba za panskiej bytnosci radnym
miasto sprzedalo w prywatne rece ziemie bylego sadu w gorajowicach
i to jest to dobro ktore pan czynisz dla miasta czyzby konczyly sie pana wplywy i chcesz je pan odzyskac zeby dzielic z wieksza kozyscia dla
swojego aroganckiego ego wychamoj pan wstydu oszczedz

ey
ey
2024 lat temu

A pamięta Pan, jak arogancko odezwał się Pan do petentki, która przyszła załatwić swoją sprawę ? Przytoczę Pana słowa: „Myśli pani, że jak włożyła czapkę z lisa na głowę, to już jest pani najmądrzejsza?” Oto Pańska arogancja – wyszła jak słoma z butów !

normalny
normalny
2024 lat temu

a ja myślę ze Przetacznik was wy kosi ,pisioy,,,,,,,,,,,,,,,,,,,won z Jasełka

hasło
hasło
2024 lat temu

Może by zatem bardziej pasowało hasło :” Początek arogancji nowej władzy” , lub ” Jeszcze więcej arogancji” – gdyby została ona wybrana?

super-s
super-s
2024 lat temu

Co jak co ale jak słysze 'arogancja’ w ustach prezesa JSM to tylko i wyłącznie mam w pamięci jego zachowanie i komentarze. Racją jest, że w wyborach na burmistrza wielkiego wyboru nie mamy… alby wybierzmy przynajmniej osobę, która nie jest problematyczna… a z doświadczenia wiem z Panem prezesem nie do się normalnie rozmawiać i niczego załatwić… i nie mam tu na myśli jakiejś „lewizny”, tylko normalne ludzkie spojrzenie na pewne sprawy…
Więc po co nam taki burmistrz?

Zuza
Zuza
2024 lat temu

Pan Przetacznik mówi koniec arogancji-to się ucieszą ludziska w blokowiskach.Może skończy ze swoją arogancją?

PLXXI
PLXXI
2024 lat temu

Wybierzmy mniejsze zło i jeszcze raz postawmy na Czerneckiego. Przynajmniej za jego kadencji powstało najwięcej inwestycji w Jaśle. Mamy basen, ładny park, Rynek w centrum, drogę południową bez której dzisiaj w Jaśle byłby jeden wielki korek. Miał swoje wady, ale miał też zalety. W Urzędzie nie było tyle zatrudnionych osób i nie było takiej polityki wśród pracowników. Hasło Pana Przetacznika „więcej pieniędzy dla osiedli” świadczy tylko o tym, że nie myśli o prawdziwym rozwoju miasta i prawdziwych inwestycjach, bo skoro chce rozmienić budżet na drobne to nie powstanie żadna duża inwestycja typu Zakład Zagospodarowania Odpadów, strategiczna droga odciążająca miasto czy… Czytaj więcej »

pit
pit
2024 lat temu

PLXXI – odstaw proszki ! Rynek , fontanna , basen , 30 lat wstecz to można się chwalić takimi sukcesami.

stan
stan
2024 lat temu

Czy Wy nie widzicie że tylko Przetacznik ma konkretny program dla Jasła? Czernecki i Kurowska myślą że stołek im się należy za to co do tej pory zrobili (czyli wybetonowany rynek, fontanne i deptak). A cala reszta milczy bo nie ma nic do powiedzenia. Ja bedę głosował na 100% na Przetacznika!

waea
waea
2024 lat temu

Czy przetacznik to nie rodzian z kurowsaka ? a kto wspierał kurowsak przez 4 lata jak nie forum jeielskie ! pan nie słyszy co mówią mieszkancy Blokowisk ! panu juz dziekujemy

do waea
do waea
2024 lat temu

Przetacznik to chyba ostatni kandydat, którego można posądzić o sympatie do PiSiorów. Prędzej już chyba Dyziu zrobi doktorat niż Przetacznik skuma się z Kurowską :)) hehe

wiepis
wiepis
2024 lat temu

w 100 % popieram PLXXI. i VB
Przetacznik , który chce walczyć z arogancją niech zacznie od siebie.

PLXXI
PLXXI
2024 lat temu

Pit, nie myśl, że w naszym mieście powstanie lotnisko, metro czy fabryka samochodowa.

do wiepis
do wiepis
2024 lat temu

Arogancję teraz znakomicie widać u pani z Dąbrówki pełniącą chwilowo obowiązki burmistrza a mianowicie:olanie par.70 ordynacji wyborczej czyli brak wyznaczenia miejsc do plakatowania dla wszystkich komitetów oraz zawłaszczenie autobusów i przystanków ZMKS i pasa drogowego tylko dla propagandy PiS.A tą niedzielę zaczną klechy owieczki uświadamiać jak głosować i że tam gdzie PiS to Polska a reszta to ZOMO

Back to top button
45
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x