Wiadomości

Jasielscy winiarze zaprezentują się w Brukseli

IV Międzynarodowe Dni Wina już za nami. Dla mieszkańców Jasła, okolic i przyjezdnych gości był to czas dobrej zabawy oraz spotkań z kulturą winiarską jasielskiej ziemi. Dla pasjonatów uprawy winnej latorośli była to wspaniała okazja do promocji i prezentacji owoców swojej pracy, które w ostatnich latach zdobywają coraz więcej laurów i pozytywnych ocen w kręgach winiarskich w Polsce. Niebawem jasielscy winiarze będą również mieli okazję podbić serca Europejczyków, bo już pierwszego dnia imprezy otrzymali zaproszenie na prezentację wyrobów winiarskich do Brukseli. 

Jako poseł do Europarlamentu z podkarpackiej ziemi chciałbym dzisiaj tu na jasielskim rynku zaproponować i zaprosić polskich winiarzy do Brukseli po to, abyście tam zaprezentowali walory polskiego wina, walory naszego przemysłu winiarskiego. Szczególnie zapraszam winiarzy z terenu Jasła i Podkarpacia. Połączymy tę prezentacje i degustację z promocją miasta, regionu, z promocją naszego województwa. – powiedział podczas otwarcia IV Międzynarodowych Dni Wina Tomasz Poręba, Poseł do Parlamentu Europejskiego, który nie ukrywa, że jest wielkim miłośnikiem wina. Jego zdaniem to właśnie wino jest trunkiem, które łączy narody i pokolenia.

W siedzibie Parlamentu Europejskiego w Brukseli co dwa miesiące odbywają się różnego rodzaju imprezy związane z promocją i degustacją win z różnych krajów Europy. Takie spotkania to nie tylko promocja dla winiarzy ale także regionu, z którego pochodzą.

Spotkanie w Brukseli to dla miasta kolejna szansa wielkiej promocji i pokazani, że Jasło staje się ważnym i cenionym ośrodkiem nowatorskiego winiarstwa na Podkarpaciu i w Polsce. – mówi Burmistrz Jasła Maria Kurowska

Prezentacja kultury winiarskiej z regionu Jasielskiego w Brukseli odbędzie się w przyszłym roku.  Zadowolenia z propozycji Europosła nie kryją jasielscy winiarze, którzy już przygotowują się do spotkania w siedzibie Europarlamentu.

Jako jeden z przedstawicieli winiarzy Podkarpacia musze przyznać, że nie spodziewaliśmy się, że taka sytuacja może mieć miejsce. Osobiście byłem bardzo mile zaskoczony tak otwarta postawą Pana Tomasza Poręby. Jeśli to spotkanie odbędzie się, będzie to dla nas ogromna promocja. Myślę, że zaprezentujemy się jak najlepiej, zwłaszcza, że nasze wina przeszły już kilka ważnych weryfikacji i są oceniane jako bardzo dobre i ciekawe, porównywalne do win austriackich i niemieckich. – powiedział Wiktor Szpak – właściciel winnicy „Jasiel”, położonej w Jareniówce koło Jasła.

UM Jasło

Czytaj więcej:

Fotorelacja:

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
JAśL
JAśL
2024 lat temu

No i wykończycie ten biedny "PEKTOWIN " ! A nie ma to jak "kwiat jabłoni " {kiedyś } "Bieszczady" i słynne dzisiaj BARYłKI!

ixi
ixi
2024 lat temu

wspaniala wiadomosc dla regionu!

winniczek
winniczek
2024 lat temu

Tak,to jest szansa.Pektowin w Brukseli w towarzystwie uczniów z okolicznych winiarskich pasiek.Do tego jeszcze by posłać słusznych jasielskich opojów,co by ową siarkę przetrwali bez uszczerbku na żwaczu….Sukces pełny,a promocja? Palce lizać….

Zobacz także
Close
Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x