Wiadomości

Jasielska biblioteka Mistrzem Promocji Czytelnictwa

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zajęła II miejsce w ogólnopolskim konkursie na najbardziej aktywną bibliotekę promującą  czytelnictwo „Mistrz Promocji Czytelnictwa 2009” organizowanym przez Polską Izbę Książki i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. 

Celem konkursu jest popularyzacja działań bibliotek na rzecz upowszechniania czytelnictwa. Jury oceniało przede wszystkim oryginalność, różnorodność, jakość i ilość imprez oraz liczebność uczestników odpowiednio do zasięgu czytelniczego biblioteki. 

W 2009 r. w MBP w Jaśle zorganizowano 446 imprez, w których uczestniczyło 22 797 osób. Organizacja tak wielu imprez była możliwa dzięki realizowanym projektom i dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (od 2002 roku MBP w Jaśle zrealizowała łącznie 22 projekty) oraz sponsorom. 

Cieszę się bardzo z kolejnej ogólnopolskiej nagrody. To sukces wszystkich pracujących w jasielskiej bibliotece, ale też naszych współpracowników i przyjaciół. Wszystkim ogromnie dziękuję. Staramy się, aby nasza oferta była atrakcyjna dla mieszkańców, działamy na rzecz środowiska lokalnego, ale też promujemy polską literaturę współczesną. Różnorodne formy promocji czytelnictwa sprawiają, iż wbrew ogólnopolskim tendencjom, w 2009 r. w MBP wzrosła liczba wypożyczonych książek, częściej korzystano z czytelni i Internetu. Statystycznie prawie, co trzeci mieszkaniec Jasła jest zapisany do wypożyczalni (30,1%), dla porównania w województwie podkarpackim wskaźnik czytelnictwa wynosi 17% – podsumowała Małgorzata Piekarska, dyrektorka biblioteki.

Uroczyste wręczenie nagrody nastąpi w Bibliotece Narodowej w Warszawie podczas Gali z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich 22 kwietnia br.

kk/MBP
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
misia
misia
2022 lat temu

dlaczego mnie to nie dziwi? od lat biblioteka święci triumfy na arenie ogólnopolskiej jako jedyna z jasielskich instytucji. dostaje nagrody na równi z warszawskimi ośrodkami,a nawet wygrywa z nimi. To nie robi się samo, pracuje na to świetny zespół ludzi pod kierunkiem znakomitej menadżerki. Gratulacje i tak trzymać, robicie to bardziej dla nas niż dla siebie

gh
gh
2022 lat temu

Gratulacje dla pani MAŁGOSI za zdobycie następnego wyróżnienia

aga
aga
2022 lat temu

Uważam, że to najlepsza biblioteka i jest centrum kultury w okolicy. Szkoda, że JDK nie święci takich triumfów.

Prost
Prost
2022 lat temu

W 2009 r. w MBP w Jaśle zorganizowano 446 imprez, – cytat
ilość nie znaczy o jakości

czytelnik
czytelnik
2022 lat temu

brawo

Back to top button
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x