r e k l a m a
Wiadomości

Jasielska "ósemka" wygrała 75 tys. zł w ogólnopolskim konkursie

Na przełomie maja i czerwca został rozstrzygnięty ogólnopolski konkurs „Usuwamy azbest”, który jest elementem działań podejmowanych na zlecenie Ministerstwa Gospodarki w ramach „Programu Oczyszczania Kraju z Azbestu na lata 2009-2032”.

Miał on na celu podnieść świadomość uczniów na temat azbestu, zagrożeń, jakie ze sobą niesie, obowiązków mieszkańców dotyczących jego usuwania, oraz zachęcić młodzież do upowszechniania w lokalnych społecznościach wiedzy na ten temat. W konkursie wzięły udział szkoły z całej Polski. Podzielone były na trzy kategorie – podstawówki, gimnazja i szkoły średnie.

Wzięli w nim udział także uczniowie klasy 4a wraz z wychowawczynią Jolantą Mikołajczyk  ze Szkoły Podstawowej nr 8 wchodzącej w skład Zespołu Szkół Miejskich nr 5 w Jaśle (Jasło-Sobniów). Mieli za zadanie opracować i przeprowadzić akcję popularyzującą tematykę usuwania azbestu w swoim środowisku.
Uczniowie przygotowali plakaty informacyjne, rozdawali mieszkańcom wykonane przez siebie ulotki, prezentacje multimedialne,  przeprowadzali wywiady z ekspertami ds. ekologii, sondy uliczne i happeningi  na temat azbestu i niebezpieczeństwa wynikającego z jego użytkowania i nieprawidłowego usuwania, organizowali pogadanki dla rodziców i młodzieży szkolnej. Wyszukiwali także miejsca użytkowania wyrobów azbestowych, a także tropili dzikie wysypiska odpadów azbestowych.

Włożony wysiłek opłacił się. Czwartoklasiści z „ósemki” najpierw zajęli I miejsce w konkursie w kategorii szkół podstawowych w województwie podkarpackim, a potwierdzeniem słuszności sukcesu wojewódzkiego jest zajęcie I miejsca w Polsce w etapie ogólnopolskim konkursu „Usuwamy azbest” w kategorii szkół podstawowych.

Szkoła otrzymała 75 tys. zł, które przeznaczy na zakup pomocy dydaktycznych i sfinansowanie uczniom atrakcyjnej wycieczki turystycznej.

Jolanta Mikołajczyk

Wyniki konkursu są zamieszczone na stronie internetowej: www.usuwamyazbest.pl, www.azbestout.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Obiektywna
Obiektywna
2024 lat temu

Po co wgle powstała ta strona ? Żeby kopiować wszystkie artykuły z Jasło4u ? ;|||||||||

MONIKA
MONIKA
2024 lat temu

I TAK DALEJ ÓSEMKA DO GÓRY SIĘ PNIE POWODZENIA

TOMASZ
TOMASZ
2024 lat temu

BRAWO

Subiektywny
Subiektywny
2024 lat temu

Obiektywna.. zobacz najpierw na godzinę dodania newsów, a pozniej pomyśl nad tym swoim nickiem i treścią komentarza, ignorantko

MM
MM
2024 lat temu

Tą godziną na jaslo4u to bym się nie sugerował, bo juz widziałem teksty które miały godzinę publikacji "do przodu" o 1,5 h. Czyli już były a godzina z przyszłości. Serwer chyba chodzi na czas jesienno-wiosenny.

TM
TM
2024 lat temu

to chyba serwer maja w chinach bo roznica miedzy letnim a zimowym czasem jest 1h a nie 1,5..
Pani Obiektywna jest tak subiektywna jak subietywna jest gazeta Obiektyw Jasielski ;D

Obiektywna
Obiektywna
2024 lat temu

W takim razie dlaczego pozwalacie na kopiowanie Waszych tresci przez jaslo4u ;> ?

hikaru
hikaru
2024 lat temu

ale wiadomości mamy z pierwszej ręki i zaraz po fakcie!! super portal, tak trzymać…najzwyklejsze nowiny24.pl mają świeższe wiadomości.

iris
iris
2024 lat temu

No bo jasielscy ,,dziennikarze" działają razem ,kiedy już jest jakiś temat – jeden pisze a potem przekazuje kolegom, który ewentualnie zmieni tam kilka przecinków i doda coś od siebie…:D

Back to top button
9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x