r e k l a m a
Wiadomości

Jasielski Lotos otworzył nowoczesną fabrykę (tv)

Otwarta dziś, nowa fabryka materiałów hydroizolacyjnych będzie docelowo zatrudniać ponad 100 osób. Z tego 60, to zatrudnieni na nowo byli pracownicy jasielskiej rafinerii.

Nowy zakład, należący do grupy Lotos Asfalt powstał w zaledwie 14 miesięcy na terenie jasielskiej podstrefy Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Koszt budowy wyniósł ogółem 40 mln. zł, z czego gro kwoty zostało przeznaczone na wyposażenie najnowocześniejszej w Polsce linii produkcyjnej.

Jest to jedna z najnowocześniejszych linii w Europie, na pewno najnowocześniejsza w Polsce, o dużej wydajności, co teoretycznie daje 15 – 16 % udziału w rynku krajowym. Producentem linii jest renomowana firma Monodii –  chwali się Leszek Stokłosa, prezes spółki Lotos Asfalt.

Jasielski Lotos produkuje asfalty drogowe, przemysłowe oraz emulsje asfaltowe. Dwa lata temu wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku, spółka podjęła decyzję o utworzeniu w mieście nowoczesnego zakładu produkującego papy. Dziś prezesi świętują sukces, a produkty powstałe w Jaśle będą odpowiedzią na coraz większe zapotrzebowanie rynku budowlanego i drogowego.

My na tej linii jesteśmy w stanie produkować trzy rodzaje pap. Głównym produktem jest tutaj papa budowlana oraz papa drogowo mostowa. I ta wymaga specjalnej technologii oraz wymaga odpowiednich atestów i aprobat. Myślę, że w ciągu 5-6 miesięcy takie atesty otrzymamy –  mówi prezes Stokłosa.

Firma ma zamiar z nowymi produktami wejść na rynek już pod koniec roku. Ponadto w Jaśle Lotos Asfalt będzie produkował wysokogatunkowe, termozgrzewalne materiały hydroizolacyjne do zastosowań w obiektach wielko-powierzchniowych, inżynieryjnych i mieszkalnych.

Nowe inwestycje i projekty, to nowe miejsca pracy. Docelowo ma zostać zatrudnionych ponad 100 pracowników a 60 etatów zostanie przydzielonych byłym pracownikom przejętej w 2005 roku przez Lotos, Rafinerii Jasło.

Dzięki życzliwości Urzędu Miasta, prezesowi Grupy Lotos S.A  Pawłowi Olechnowiczowi udało się zrealizować budowę nowych zakładów a przez to uruchomienia dodatkowych miejsc pracy. 

Z takiego obrotu sprawy cieszy się burmistrz Maria Kurowska, która podkreśliła, że prezes Olechnowicz spełnił jej marzenia.

Spełnił pan prezes moje marzenia i obietnicę, którą złożył dwa lata temu. Jest to jeden z najpiękniejszych i najszczęśliwszych dni w moim życiu. W czasie gdy panuje światowy kryzys, w mieście Jaśle powstał nowy zakład, który uruchamia nowe miejsca pracy. Każde miejsce pracy jest dla mnie na wagę złota i każdemu kto się przyczynia do tego jestem bardzo wdzięczna –  mówiła burmistrz Kurowska.

Prezes Paweł Olechnowicz zapowiada nowe inwestycje, które mamy poznać już jesienią tego roku. Jednakże szczegółów prezes nie chce ujawniać.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl


Konferencja prasowa


Zobacz prezentację nowego zakładu Grupy Lotos.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jerzy
Jerzy
2023 lat temu

Wspaniała wiadomość.Natężenie smrodu w Jaśle będzie rosło ,bo 100 osób(docelowo) chapnie robotę za minimum krajowe…No to moze Lotos Szpital Onkologiczny wybuduje?????

Jaślak
Jaślak
2023 lat temu

Ciekawe o ile wzrośnie zachorowalność na nowotwory … jest ona duża lecz nie każdy o tym wie ;(

ace
ace
2023 lat temu

ok. ile produkować bedą już wiemy, ale ile bedą nas dalej truć?

miesz
miesz
2023 lat temu

Do Jerzego i Jaślaka: Powinien Lotos wybudować wariatkowo. Nie musielibyście jeździć do Jarosławia.

Jerzy
Jerzy
2023 lat temu

miesz , a co jesteś po kuracji w Jarosławiu???

pissek
pissek
2023 lat temu

"oddano zakład do produkcji" a co to znaczy? Burmistrzyni nauczycielka a po polsku nie potrafi mówić …o myśleniu już nie wspomnę ale ociach i co to ma z Urzedem Miasta wspólnego ? zrobilismy ! a kurde niby co?zrobili ?paczkowalnie zrobili z Rafinerii .Miasto umiera.

miesz
miesz
2023 lat temu

Do Jerzego: A co szukasz kolegów z swojego turnsu?

unknown
unknown
2023 lat temu

nowe miejsca pracy…? A ilu ludzi zostało zwolnionych z Rafinerii? bo o tym to chyba nikt nie wspomniał… To wszystko co P. Kurowska powiedziała jest jakąs abstrakcją…

ktoś
ktoś
2023 lat temu

jakie są namiary do tej fabryki? Prosze o odpowiedź

pif
pif
2023 lat temu

3-go maja 101.. a wiec tak jak wszystko co jest na terenie zakladu starej rafinerii :D:D

Back to top button
10
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x