InwestycjeMiastoWiadomości

Jasielski MOPS w nowej lokalizacji

Rada Powiatu w Jaśle wyraziła zgodę na sprzedaż na rzecz Miasta Jasła budynku byłego internatu międzyszkolnego przy ul. Szkolnej wraz z działką na której się znajduje. Miasto, po wykonaniu remontu, planuje przenieść do niego Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Nowe lokum dla jasielskiego MOPS-u
Nowe lokum dla jasielskiego MOPS-u

Obecnie Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej funkcjonuje w trzech obiektach: przy ulicy Kochanowskiego, Floriańskiej i Śniadeckich, jednak żaden z tych obiektów nie należy do MOPS-u. Ponadto chcielibyśmy poszerzyć działania na rzecz mieszkańców, dlatego potrzebujemy dodatkowych powierzchni, gdzie moglibyśmy te zadania realizować – mówi Ryszard Pabian, burmistrz Jasła.

Miasto planuje wykonać remont budynku z wykorzystaniem środków unijnych, o które zamierza w najbliższym czasie aplikować. Zakres prac obejmowałby przebudowę budynku w celu dostosowania go do świadczenia usług z zakresu pomocy społecznej m.in. poprzez adaptację pomieszczeń na utworzenie Klubu Integracji Społecznej, Klubu Samopomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi, Sekcji ds. wolontariatu oraz Dziennego Domu Pomocy.

UMJ

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ixi
ixi
2024 lat temu

kolo szkoly??? TO SMIERDZI NIESZCZESCIEM!

doda
doda
2024 lat temu

Tak tak trzeba im więcej miejsca na imprezki bo w tych lokalach co teraz mają jest tym genewrą za ciasno !!! Przeróbcie to na mieszkania a nie kolejne lokum na imprezy pań z MOPS-u !!! @-y

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x