r e k l a m a
InwestycjeMiastoWiadomości

Jasielski MOPS w nowej lokalizacji

Rada Powiatu w Jaśle wyraziła zgodę na sprzedaż na rzecz Miasta Jasła budynku byłego internatu międzyszkolnego przy ul. Szkolnej wraz z działką na której się znajduje. Miasto, po wykonaniu remontu, planuje przenieść do niego Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Nowe lokum dla jasielskiego MOPS-u
Nowe lokum dla jasielskiego MOPS-u

Obecnie Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej funkcjonuje w trzech obiektach: przy ulicy Kochanowskiego, Floriańskiej i Śniadeckich, jednak żaden z tych obiektów nie należy do MOPS-u. Ponadto chcielibyśmy poszerzyć działania na rzecz mieszkańców, dlatego potrzebujemy dodatkowych powierzchni, gdzie moglibyśmy te zadania realizować – mówi Ryszard Pabian, burmistrz Jasła.

Miasto planuje wykonać remont budynku z wykorzystaniem środków unijnych, o które zamierza w najbliższym czasie aplikować. Zakres prac obejmowałby przebudowę budynku w celu dostosowania go do świadczenia usług z zakresu pomocy społecznej m.in. poprzez adaptację pomieszczeń na utworzenie Klubu Integracji Społecznej, Klubu Samopomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi, Sekcji ds. wolontariatu oraz Dziennego Domu Pomocy.

UMJ

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
dodaixi Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ixi
Gość
ixi

kolo szkoly??? TO SMIERDZI NIESZCZESCIEM!

doda
Gość
doda

Tak tak trzeba im więcej miejsca na imprezki bo w tych lokalach co teraz mają jest tym genewrą za ciasno !!! Przeróbcie to na mieszkania a nie kolejne lokum na imprezy pań z MOPS-u !!! @-y

Close
X