MiastoWażne wydarzeniaWiadomości

Jasielski ZMKS ma nowego dyrektora

Od dzisiaj (21 stycznia br.) Zakład Miejskiej Komunikacji Samochodowej w Jaśle ma nowego dyrektora. Został nim Piotr Wojnarowicz, który na tę funkcję powołany został przez Andrzeja Czerneckiego, burmistrza miasta Jasła.

fot. Adrian Bielski
Ogłoszony przez Burmistrza Miasta Jasła konkurs na wolne stanowisko dyrektora w ZMKS, został przeprowadzony w formie dwuetapowej. W skład komisji konkursowej wchodziło dwóch przedstawicieli Zarządu Związków Zawodowych z ZMKS w Jaśle, jeden przedstawiciel Rady Miejskiej UM Jasła, dwóch pracowników Urzędu Miasta w Jaśle. Komisji przewodził Andrzej Kachlik, zastępca burmistrza miasta.
Do konkursu swoje oferty zgłosiło pięciu kandydatów, jednak tylko trzy z nich spełniały wymagania formalne. Do drugiego etapu przeszło trzech kandydatów, którzy zostali przesłuchani przez komisję konkursową. W wyniku prac komisji dwie osoby, które uzyskały wysoką ocenę komisji: Tomasz Sarnowski oraz Piotr Wojnarowicz, zostały przedstawione burmistrzowi A. Czerneckiemu do ostatecznego rozstrzygnięcia i podjęcia decyzji o powołaniu nowego dyrektora – wyjaśnia zastępca burmistrza A. Kachlik.
Zastępca burmistrza Andrzej Kachlik podaje także wymogi w oparciu, o które burmistrz Andrzej Czernecki podjął kluczową decyzję. – Dwaj kandydaci otrzymali szczegółowe informacje o sytuacji ekonomicznej zakładu, na podstawie których przedstawiali burmistrzowi A. Czerneckiemu swój projekt, związany z naprawczym programem jasielskiego Zakładu Miejskiej Komunikacji Samochodowej.
Burmistrz Andrzej Czernecki zaproponował pełnienie funkcji dyrektora Tomaszowi Sarnowskiemu, który podjął decyzję o nieprzyjęciu tego stanowiska. W tej sytuacji na stanowisko dyrektora jasielskiego Zakładu Miejskiej Komunikacji Samochodowej burmistrz A. Czernecki powołał Piotra Wojnarowicza. – Komisja konkursowa bardzo wysoko oceniła pana Wojnarowicza i wskazała go jako osobę predysponowaną do zajmowania stanowiska dyrektora ZMKS – argumentuje Andrzej Czernecki, burmistrz miasta.
Piotr Wojnarowicz ukończył Politechnikę Rzeszowską na wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa o specjalizacji: Organizacja i zarządzanie transportem samochodowym. Pracował w ZPC Liwocz S.A. gdzie m.in. pełnił funkcję prezesa zarządu-dyrektora naczelnego. P.Wojnarowicz był również kierownikiem wydziału Serwis Elektroniki Biurowej w Mikrotech S.A., członkiem zarządu P.P.H.U „Eko-Energia” sp. z o.o., a w latach 2008-2010 pełnił funkcję dyrektora operacyjno-zarządzającego P.P.H.U „Eko-Energia” sp. z o.o. Ukończył Ministerialny kurs na Członków Zarządów jak również Członków Rad Nadzorczych Spółek z udziałem Skarbu Państwa.
UMJ

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

43
Dodaj komentarz

avatar
43 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
sprawdz .plStaszekAnnamvS-S Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
sprawdz .pl
Gość
sprawdz .pl

to zmks ma taki nowy autobus do 13 – ŁASKI LAS

Mądry Shagi
Gość
Mądry Shagi

Pierwsza sprawa to dopłaty za tzw. wozokilometr. Każda wiocha do której jeździ nasz-miejski JASIELSKI autobus powinna płacić za ten przywilej. Bo to nie jest w interesie miasta, żeby wieśniaki tu przyjeżdżały. Wręcz przeciwnie – to w ich interesie. Czemu mamy dopłacać 3 mln złoty rocznie za to, że wieś tu przyjdzie. Niech sobie siedzi na wsi.

Anonimka
Gość
Anonimka

A ja trzymam kciuki za prezesa każdemu trzeba dać szansę
Do bogdana.
Masz świętą rację pozdrawiam

...
Gość
...

Ale to fajna rzecz- internet. Można ludzi bezkarnie anonimowo oczywiście opluwać. Bo patrząc w oczy pewnie nikt z was- bluzgaczy by się nie odważył.

Do młodego
Gość
Do młodego

Nie startowałem, bo jestem posłem pis-u, a ty młody miałeś szansę, ktorej nie chciałem Ci odebrać, więc miej pretensje do siebie.

bogdan
Gość
bogdan

W Jaśle podobnie jak w Polsce wszyscy wiedzą wszystko najlepiej. Jeszcze nie upłynęło 3 miesiące a już wszystko Pan Czernecki robi źle ! Jeszcze nie ma nowej struktury organizacyjnej Urzędu Miasta a już wszystko jest źle. Jakiś mądry napisał, że Jasło się rozsypuje bo …… chodzi o nowego Burmistrza. Nie wiem czy przypadkiem ( przepraszam) temu komuś się mózg nie rozsypuje z zajadłości aby nawet nie mając żadnych ale to żadnych argumentów pisać takie banialuki. Można wyciągnąć wniosek, że najlepiej co potrafimy to pyskować, krytykować i opluwać innych a od siebie nic nie dawać i nic nie wymagać. I jeszcze… Czytaj więcej »

Euzebiusz
Gość
Euzebiusz

Jako szwagier wiem , że ten gość zniszczy każdy zakład!Ja już wolę być kim jestem tylko zabierzcie tego gościa od zarządzania!!!!!!!!!!

Walduś
Gość
Walduś

Wiedziałem,że za nowych rządów będzie do dupy,Ale,że aż tak???

lh
Gość
lh

Jeszce wodociągów i MPGK

jasiu
Gość
jasiu

Plucie musi być inteligentne i nie wolno przekraczać norm przyzwoitości/norm człowieczeństwa/

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Do Mądry Shagi Piszesz a nie masz pojęcia o zmks miasto nie dopłaca do kilometrów na terenie podmiejskich gmin. Miasto przyznało ulgi mieszkańcom miasta na cały rok w kwocie 863.900,00 i do 1-wozokilometra 810.000,00 zł i gdzie masz te 3 mil. a ty skąd pochodzisz

jaślan
Gość
jaślan

Do Madry Shagi ( inny ) Piszesz a nie masz pojęcia o zmks miasto nie dopłaca do kilometrów na terenie podmiejskich gmin. Miasto przyznało ulgi mieszkańcom miasta na cały rok w kwocie 863.900,00 i do 1-wozokilometra 810.000,00 zł i gdzie masz te 3 mil. a ty skąd pochodzisz

sprawdz .pl
Gość
sprawdz .pl

SAN CITY 9LE

Staszek
Gość
Staszek

Tak na marginesie. Gdzie tej radnej z osiedla gamratu jeszcze nie ma? Podobno jest nawet w zarządzie czarnych, ktory ma kupę długów. Niedorozwój osiedla gamratu przy takich fachurach jest pewny.

Anna
Gość
Anna

Pan Wojnarowicz to porządny człowiek. Życzę mu wszystkiego dobrego.

mv
Gość
mv

Do Bogdana – masz rację, ale warto byłoby przypomnieć Czerneckiemu że dostał na realizację swojej wizji 4 lata, a nie 40. Trzy miesiące to już jeden kwartał, więc coś na przyspieszenie bardzo by się mu przydało.

S-S
Gość
S-S

czy w miare prawdziwe ,aczkolwiek niewygodne inforacje musza byc blokowane przez cenzora

Do bogdan
Gość
Do bogdan

Minęło 2 miesiące i opluwają burmistrza ,a widzisz a na przeciwległym biegunie jest radna z Gamratu gdzie na jasło4u już pieją z zachwytu co to nie narobiła a narazie to jedynie podpisuje listy obecności i płac bo nic nie umie w przeciwieństwie do Czerneckiego który ma doświadczenie.

S-S
Gość
S-S

Wielu dzisiaj,a niegdyś mających wpływ na organizację,na tworzenie klimatu załogi bardzo mocno się wypowiada krytycznie o ZMKS Jasło.Takie stwarzano mechanizmy i pompowano pieniądze,taki stwarzano wizerunek,że ten zakład,to oczko w głowie rządzących Jasłem,że też pracownicy,to decydenci we wszystkich kluczowych sprawach dla tej działalności.Wszyscy szefowie zkładu i,zarządzający miastem z pokorą to tolerowali.Bywały liczne przypadki,że niegospodarności łatano strumieniem pieniędzy.Przykrym zjawiskiem jest,że gdy z przyczyn ostrej konkurencji ten zakład znalazł się w zapaści,to wynurzają się Ci z dawnych czasów demony,mentorzy i mocno krytykują sytuację,a nie siebie i swoich dawnych działalności.Strzeżmy się fałszywych podpowiadaczy,którzy w każdej chwili są zdolni do twarcia sklepów z pochlebstwami,gdy czują… Czytaj więcej »

Mądry Shagi
Gość
Mądry Shagi

Ja ciężko pracuję w Jaślę, jeżdżę własnym samochodem po często dziurawych miejskich drogach i sobie nie życzę, żeby pieniądze, które odprowadzam do miasta szły na wieś. I tak duża ich część idzie na wieś poprzez budżet centralny, ale te miejskie niech chociaż zostaną tu. Efekt jest taki, że wieś zabiera pracę ludziom w mieście, że wieś korkuje światła przy Rossmanie jak lezie z rynku. 3 mln zł. niech burmistrz Czernecki przeznaczy na remont drogi od świateł przy rynku w stronę Szajnochy. Albo niech ul. Jagiełły i Kraszewskiego zrobi, czy odkorkuje Lwowską skrótem do centrum!

mlody
Gość
mlody

do rachmistrza:jezeli jestes taki do przodu to ty mogles startowac na to stanowisko a nie obrazac ludzi ktorzy pisza ze ten czlowiek to typowy
niszczyciel i nalezaloby sprawdzic jego wiedze na temat menadzerstwa
fakty mowia za siebie:liwocz zaklad przemyslu cukierniczego,
a pozostale zaklady jezeli znasz sie na wszyskim to nie znasz sie na niczym co do podatkow to jest takie powiedzenie kazdy sadzi w/g siebie szanowny panie tak ze nie wiem jaki masz interes w obronie tego pana

Euzebiusz
Gość
Euzebiusz

Taki sam as jak jego szwagier!

ciekawy
Gość
ciekawy

A czym się zajmowała/zajmuje/ta Eco Energia?

ETR
Gość
ETR

Widzę ,że zarządzanie miastem przejąl znany ze swojej uczciwości i kompetencji Kachlik. Można się spodziewać,że po 4 latach stan Miasta będzie taki jak jego frmy. Jak można było takiemu człowiekowi dać władzę! Jaślanie co wyście narobili w tych wyborach!!!!!!

jasiu
Gość
jasiu

Pani burmistrz dała na nie swoje pieniądze?

KONRAD
Gość
KONRAD

Fachman na papierze,tylko czy kredowym? Oto jest pytanie.?..Bo reszta jest tajemnicą….uzdrowiciela!

jaślanin
Gość
jaślanin

No to mamy menadżera roku, który zbawi jasielską spółkę komunikacyjną. Zbawił już Liwocz … i Eko-Energię … teraz czas na kolejne wybawienie.

JUDYTA
Gość
JUDYTA

Pięknie się prezentują te nowe autobusy zakupione przez Burmistrz Kurowską! Bedzie czym zarządzac Panie Dyrektorze! powodzenia!

jasiu
Gość
jasiu

A czy jeździł do pracy na rowerze?

jo
Gość
jo

to po co startował ten drugi jak nie chciał byc?!?

just
Gość
just

Czy to prawda,że Dwaj Kłamcy ubłagali p.Wojnarowicza aby przyjął to stanowisko?
Nie dzwi mnie zupełnie,że nikt nie chce z nimi pracować.

leśmian.pl
Gość
leśmian.pl

Cóż to zakulisowe rozgrywki? Sarnowski przeszedł do drugiej rundy i zrezygnował,więc burmistrz powołał Wojnarowicza. „Liwocz”-wiadomo,a czy przetrwała jakaś inna firma kierowana przez p.Wojnarowicza?

zoientowany
Gość
zoientowany

Odnosząc się do stwierdzenia p.A. Kachlika jakoby miasto ponosiło koszty 3,5 mln na rzecz ZMKS podaję parę cyfr 2008r. dotacja miasta 1421076,07 zł strata 2585,67 zł 2009r dotacja miasta 1348474,45 zł strata 20887,44 zł 2010r. dotacja miasta 1575670,15 zł strata 348927,83 zł łączna strata za okres 2000r. -2010r. wyniosła 1940573,05 zł kwota straty jaką podaje p.Kachlik za 2010r. to cyfra ponad 3 mln zł nie wiem czemu ma służyć przekłamywanie faktów -celowa robota czy oczywista pomyłka .

Anonimowo
Gość
Anonimowo

To jest paranoja popatrzcie jeszcze niedawno zastępca burmistrza mówił ze trzeba zlikwidować mks bo za dużo kasy dokłada miasto no i proszę a teraz obsada nowy dyrektor….to jest kpina . No ale na pewno jest z PO. Szkoda gadac samo klamstwo

keller
Gość
keller

podobno ta sprawa jest juz nieaktualna Piotruś przestraszył się, skulił ogon i czmychnął. Kierowcy to nie baby i mogło by być nieciekawie..

jaslanin
Gość
jaslanin

dobrych radnych wybraliśmy …, dbają o swój interes

Rachmistrz
Gość
Rachmistrz

Do wszystkich opluwaczy! Dlaczego nie startowaliście na stanowisko dyrektora ZMKS? Czy to Was czasem nie porąbało? Tam trzeba odszczurzyć, przewietrzyć halnym, zostawić nie więcej niż 50%. Jestem pewien, że ani jeden z Was-Opluwaczy nie korzysta z usług przewozowych ZMKS, bo Wy durnie siedzicie przy klawiaturze i pieprzycie, pieprzycie i jeszcze raz pieprzycie, nic nie robicie, to i podatków nie płacicie

keller
Gość
keller

cha,cha ludzie czy Wy oszaleliscie ,,porąbało Was całkiem ?? toż ten człowiek zniszczy wszystko w ciągu kilku miesięcy !! cha,,cha,,cha .

AXO
Gość
AXO

Pic na wodę fotomonarz???

Jan
Gość
Jan

Przecież jest to rozdawanie stanowisk po lini partii . Ten Pan startowął do rady miasta na radnego z listy Jaślanie dla potwierdzenia tego co pisze podaje link prosze sprawdzic http://www.jaslanie.pl/images/u/1/m/14.jpg.
czyli wniosek taki jak było tak jest liczy sie zasada BMW – Bierny ( w Jalse z dobrej strony jak do tychczas sie nie wyklazał )Mierny ( skonczył liwocz ) Wierny ( swój człowiek lista Jaslenie )

D0 Konrad
Gość
D0 Konrad

Masz rację,P. Wojanarowicz nie nadaje się nawet na menagera własnej żony a co dopiero MZKS. Z własną maleńką firmą sobie nie poradził nawet z pomocą szwagra i tatusia .Eco Energię sprzedał i został w niej pracownikiem ,ale i to stanowisko było dla niego za dużym wyzwaniem. No ,ale wiara w niego i poparcie burmistrza uczyni z niego super prezesa.

drzewo
Gość
drzewo

Przetacznik,Zduński,Baniak Górczyk! gdzie jesteście? To z waszej ręki Czernecki został burmistrzem i Jasło się rozsypuje!

land
Gość
land

Boję się , żeby nie było jak w Liwoczu, którego nie ma po tym zarządzaniu.

Close
X