Wiadomości

Jaślanie czczą pamięć ofiar. „Przeżyłem ostatnio śmierć ojca, ale ona była przewidywalna, śmierć 96 osób nie” (foto)

Kilka chwil po tragedii, na budynkach prywatnych domów pojawiły się pierwsze flagi z kirem. Niektórzy zaczęli gromadzić się w Kościołach na modlitwie. Teraz jaślanie przychodzą na jasielski rynek, gdzie mogą oddać cześć osobom, które zginęły.  

Kiedy wczoraj na rynku pojawiły się zdjęcia pary prezydentowej oraz zdjęcie Stanisława Zająca, jaślanie zaczęli przynosić kwiaty i palić znicze. Niektórzy przystają w zadumie, inni chwile się modlą. Wszyscy jednak podkreślają, że tragedia dotknęła ich osobiście.  

To nie jest wymiar tragedii, którą może pojąć człowiek. Tragedia dotknęła nas nie tylko jako mieszkańców ale również jako Polaków – mówi jedna z jaślanek.

Wiele osób, które przychodziły na rynek, zatrzymywały się przed portretem senatora Zająca. Niektórzy znali go z widzenia, inni mieli okazję z nim pracować.

To był mój przyjaciel, pracowałam z nim, jeszcze jak był prawnikiem. Był moim serdecznym przyjacielem. Nie mogę uwierzyć, że to się stało naprawdę. Budzę się rano z myślą, że to jest sen. Będzie go nam bardzo brakowało – mówi pani Krystyna, która wczoraj złożyła kwiaty na rynku, pod portretem Stanisława Zająca.  

Niektórzy śmierć senatora Zająca przeżyli bardzo osobiście.  

Przeżyłem ostatnio śmierć ojca, ale ona było przewidywalne. Śmierć papieża była przewidywalna, ale śmierć 96 osób, nie. Trudno się z tym pogodzić – mówi pan Tomasz.

Wiele osób podkreślało, że przeżywają dramat i solidaryzują się z rodzinami osób, które zginęły.  

Jest to dramat dla nas, ale jeszcze większy dla rodzin ofiar. Dla rodziny pana senatora. Solidaryzujemy się w bólu z rodziną Stanisława Zająca – mówiła jedna z jaślanek.  

* * *

Codziennie o godzinie 18.00 będą odprawiane Msze Święte w intencji ofiar katastrofy samolotu prezydenckiego oraz Ojczyzny. Także codziennie od godziny 19:00 do 20:00 na jasielskim rynku odbywać się będą czuwania.  

Msze Święte w intencji ofiar katastrofy samolotu prezydenckiego oraz Ojczyzny  

Wtorek: Kościół Św. Stanisława BM  i Kościół pw. Św. Judy Tadeusza w Dąbrówce  

Środa:  Kościół Wniebowzięcia NMP (FARA) i Kościół Św. Faustyny (Żółków)  

Czwartek: Kościół M.B Częstochowskiej i Kościół MB Królowej Świata (NIEGŁOWICE)  

Piątek: Kościół Dobrego Pasterza (Sobniów) i Kościół Miłosierdzia Bożego (Rafineria)

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

– – –

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
No
No
2022 lat temu

PANIE TOMASZU, który wypowiedział się o śmierci w tytule: Jeśli bardziej poruszyła Pana śmierć obcych panu ludzi z świata polityki (z Całym Szacunkiem dla Nich) niż śmierć swojego własnego ojca, to myślę, że tą wypowiedzią pod publiczkę trochę pan przesadził! I redakcji widzę tak to się spodobało, że musiała to zamieścić w tytle.
Nie przesadzajmy! Tragedia jest, ale takie słowa już są pretensjonalną postawą obywatelską, która przeczy z postawą jaką przybieramy na co dzień, bez takich emocji.

HUBERT
HUBERT
2022 lat temu

Zapaliłem z Synem Norbertem znicz ( 2,5 letnie dziecko nie wiele rozumie, ale widzi i czuje nasz smutek, żal i to wciąż powtarzające się pytanie Dlaczego???
Pochylmy nasze Głowy……Cześć Ich pamięci!

fred
fred
2022 lat temu

Polacy kochają nostalgię i przesadę.

NieWzalobie
NieWzalobie
2022 lat temu

Dlaczego ludzie maja w sobie taki fałsz ??:uhoh: nie oszukujmy się większość z tych którzy teraz nisko pochylaja głowy oddając Im chold nie miało do Nich szacunku kiedy zasiadali w sejmowych fotelach, szydzili z Kaczek i zony prezydenta ( głośno komentując jej urodę). Jestem w szoku widząc te cała parodie 🙁 :shy:

kibic
kibic
2022 lat temu

Jednak w naszym kraju rządzą media. Raz z Człowieka potrafią zrobić półgłówka, ciemniaka, by później z Niego zrobić bohatera i człowieka kryształowego. A wszystko na pokaz i pod publiczkę.
Myślę, że przed końcem żałoby pojawią się i w Warszawie i w Jaśle transparenty – SANTO SUBITO-, dziwne, że ich jeszcze nie ma.
Natomiast decyzja o pochówku Prezydenta i jego Żony na Wawelu to już kuriozum. W następnej kolejności powinni się tam znaleźć Wałęsa i Kwaśniewski. Szczególnie ten drugi będzie tam pasował jak … Nie wiem, śmiać się czy płakać?

Jaślanka
Jaślanka
2022 lat temu

Co do pochówku p.Prezydenta na Wawelu nie jestem do tego przekonana całkowicie. Szczerze mówiąc wątpie aby on oraz p.Maria chcieli tego skoro byli związani głównie ze stolicą…No ale cóż. Decyzja już zapadła, to nie ma co ją roztrząsac. Pozwólmy im odejsc w spokoju…

yarpen
yarpen
2022 lat temu

kibic, to fakt, w ostatnich dniach dokładnie widać, jak wielki wpływ media mają na opinię publiczną… ja od tego czasu, zdecydowanie zacząłem podchodzić z większym dystansem do tego, co widzę w TV. Sam pochówek na Wawelu… hmm, w sumie to nie widzę w tym nic złego. Decyzja była w ręku Metropolity Krakowskiego, więc ja ją szanuję. Z drugiej zaś strony, są transparenty "czy na pewno godzien Królów?" Nie wszyscy Królowie przecież zrobili wielkie rzeczy dla Polski, ale leżą tam ze względu na to, że piastowali najwyższe stanowisko w Państwie. Piłsudski z kolei zrobił wielkie rzeczy, ale też pół Polski go… Czytaj więcej »

Jaślanka_25
Jaślanka_25
2022 lat temu

Z jednej strony Pan Tomasz ładnie napisał ,ale z drugiej strony NO też ma racje,że przesadził troche. Bardziej przeżył śmierc obcych osób niż właśnego ojca.

Back to top button
8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x