Wiadomości

Jaślanie hojnie wsparli WOŚP. Zebrano 28 tys. zł!

WOŚP w Jaśle zebrała 28 tys. zł. To więcej o 4 tys. zł niż w roku ubiegłym, kiedy uzbierano 24 tys. zł. Wprawdzie rekordu nie udało się pobić, dwa lata temu jasielski sztab zebrał 34 tys. zł., ale Tomasz Strzępek jest zadowolony.

Z wyniku zbiórki jestem zadowolony, mieliśmy wsparcie zarówno w młodych wolontariuszach jak i w osobach, które wrzucały pieniądze do puszek. Zdarzało się, że jaślanie specjalnie przychodzili do sztabu, aby wesprzeć fundację. To było miłe – mówi Tomasz Strzępek, szef jasielskiego sztabu WOŚP.

Sukces jest tym większy, że w tym roku Orkiestra w Jaśle grała bez wsparcia Urzędu Miasta i Jasielskiego Domu Kultury. Za to nie zawiedli przyjaciele WOŚP-u firmy: Budoplast, MPM, Gamrat, Lotos Jasło, Społem, Trafunek, restauracja „Panorama”, masarnie: Dobrucowa i Wrocanka. Młodzieżowy Dom Kultury użyczył zarówno miejsca dla  sztabu Orkiestry oraz sali pod koncerty.

Prócz tego, odbył się turniej tenisa stołowego zorganizowany przez Uczniowski Klub Sportowy SPIN, działający przy Szkole Podstawowej nr 10 w Jaśle.

Jaślanie wsparli dzieci z chorobami onkologicznymi

W tym roku  Orkiestra grała dla dzieci z chorobami onkologicznymi. Jaślanie chętniej i hojniej wrzucali do puszek. Mimo kilku przeciwników Orkiestry, wolontariusze spotykali się z ciepłym przyjęciem jaślan.

Ludzie różnie reagują, jedni podchodzą, wrzucają do puszek pieniądze, często powiedzą dobre słowo, że młodzież  chce coś robić, a niektórzy niestety wyzywają. No ale cóż. Zbieramy dla dzieci i większość osób to rozumie i docenia – mówi wolontariuszka Ela.

Podczas licytacji, najcenniejszy podczas niej przedmiot, album „Sejm” z podpisami Marszałków został zlicytowany za sumę 150 zł.

Pieniędzy może być więcej!

28 tysięcy złotych pochodzi z samej zbiórki i licytacji. Kwota ta zwiększy się o pieniądze przekazane przez zakład Karny w Roztokach oraz pieniądze, które pochodzić będą z aukcji internetowej. Czy w tym roku dochód dla fundacji wyniesie okrągłe 30 tys. zł?

Myślę, że jest to realne, miejmy nadzieję, że tych pieniędzy będzie jak najwięcej – mówi Tomasz Strzępek.

[Fotorelacja z XVIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy]  

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

18
Dodaj komentarz

avatar
18 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
malinaviking78ixido zakWolontariusz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
aukcja
Gość
aukcja

a może by tak ktoś dodał link do aukcji internetowych jasielskiego sztabu WOŚP

viking78
Gość
viking78

Pod linkiem screen z strony
" http://i49.tinypic.com/f2u7n7.jpg "
TYLE TRAFIŁO DO JASŁA .
ZASTANAWIAM SIĘ CZY NOWOROCZNY DAR MOŻE SIĘ Z WOSP ZMIERZYĆ

ixi
Gość
ixi

trzeba byc psychicznie MOCHEREM lub innym dewiantem chorym z nienawisci do Polski aby UJADAC na Orkiestre, ktora pomaga cierpiacym POLSKIM DZIECIOM! wstyd:mad:
Ja jak najbardziej popieram ten szczytny ruch spoleczny!

do zak
Gość
do zak

o kogo Ci chodzi?

Wolontariusz
Gość
Wolontariusz

W ubiegłym roku zebrano 23.855,78 czyli prawie 24 000 zł. W tym roku ponad 28 000. Z moich obliczeń wynika, że jest to więcej o jakieś 4 000 a nie 6 000. Chyba, że nie umiem liczyć to przepraszam…

malina
Gość
malina

do wyslij kase. Człowieku wejdź sobie na oficjalną stronę Fundacji Poszukaj tam zakładki gdzie znajduje się miasto Jasło i zobacz ile sprzętu trafiło z WOŚPu do Jasielskiego Szpitala. Noworoczny Dar jest akcja lokalna, która również trzeba wspierać, ale i ogólnopolską też. Krytykować potrafisz ale samemu coś zrobić nie…

wyslij kase
Gość
wyslij kase

nie lepiej bylo wesprzec noworoczny dar?? wg jaslan nie – bedziecie jezdzic do warszawek i innych a za leczenie placic calym majatkiem…pozdro

ToMi
Gość
ToMi

Super!!! ale z drugiej strony znowu to My drobni wyręczamy władze od swej powinności, a ci nadal mogą marnotrawić Nasze podatki.

js
Gość
js

IP 83.5.59. Jeśli masz konkrety o wyłudzaniu pieniędzy, to zawiadom prokuratora. Jeśli do jutra tego nie zrobisz, to zostaniesz pociągnięty do odpowiedzialności karnej o zniesławienie.

.1..2..3
Gość
.1..2..3

Te Normalny-paranormalny… to zrobimy tak. Walnij się w łeb a najlepiej zachoruj na jakąś przewlekłą chorobę, następnie poczekaj aż któryś szpital SAM zakupi taki sprzęt aby Ci pomóc 🙂
Jeśli do 20 lat wyzdrowiejesz to bedziesz miał szczęście. Jak to mówią "Głupi ma zawsze szczęście".

Normalny człek
Gość
Normalny człek

zak zgadzam się!

PL
Gość
PL

Rydzykowcom i PiSowcom piana z pyska toczy bo to nie w ich łapska poszła kasa a na chore dzieci…

Darczyńca
Gość
Darczyńca

Brawo jaślanie za odzew i konkretne wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Słowa uznania dla aktywnego Sztabu , przejętych wolontariuszy i przyjaznego EMDEKU.Wielki aplauz dla Sponsorów i rózga dla włodarzy miasta za zlekceważenie akcji i opieszałość w usuwaniu śniegu? ( Po co 3 pługi pracowały na Rynku podczas, gdy nam w tym czasie przemakały buty w drodze do kościoła?)
WOŚP prawie dukrotnie przebił w kwescie Noworoczny Dar, to też znamienne !

zak
Gość
zak

No pewnie.Najlepiej zrobić tak jak Rydzyk zrobił.Zebrać kasę na potrzeby rodzin zwalnianych stoczniowców a potem powiedzieć,że kasy nie da przeżreć.Twoje argumenty są dokładnie takie jak ojciulka z Torunia :yes:

Normalny człek
Gość
Normalny człek

Szaleńcy promujący wyłudzanie pieniędzy na to,co mają zagwarantowane konstytucją.Czy nie lepiej takiej akcji zrobić z fleszami ale pod urzędami państwowymi,sejmem itp???Nie.Lepiej udawać hojnych,czyniąc darmową reklamę tym co kasy mają tyle co w Alpach śniegu,i co dla władzy zrobią nawet medialny show z czerwono -żóltym gilem…Ludzie mają prawo do współczesnego leczenia,z zastosowaniem zdobyczy techniki i bez klaki. Dawajcie,dawajcie,w zamian otrzymacie g….

ja
Gość
ja

do aukcja
niebawem sie ukaze

zak
Gość
zak

Ruda Matrona i tak się podepnie 😆

malina
Gość
malina

podziękowania dla viking78 za publikacje danych dotyczących sprzętu przeznaczonego dla Jasielskiego Szpitala

Close
X