MiastoWiadomości

Jaślanka Anna Bialik zwyciężyła w międzynarodowym konkursie

Anna Bialik wiceprezes Argus Energy z Jasła została zwyciężczynią w międzynarodowym konkursie „Kobiety są przyszłością” w kategorii: Kobieta Wzór. 13 marca w Magdeburgu odbyła się oficjalna, uroczysta ceremonia wręczenia nagród laureatkom.

Jaślanka zwyciężyła w konkursie “Kobiety są przyszłością”

Z regionu województwa podkarpackiego w kategorii konkursowej „Kobieta Wzór” – laureatką została Pani Anna Bialik – Wiceprezes firmy Argus Energy z Jasła. Nagrodę pani Anna odebrała z rąk Ministra Rozwoju Regionalnego oraz Ministra Sprawiedliwości i Równości Społecznej Republiki Federalnej Niemiec.

– Jest to dla mnie miłe przeżycie i wielkie wyróżnienie. Cieszę się, że na skalę międzynarodową są realizowane takie przedsięwzięcie, w których docenia się aktywne kobiety, które potrafią działać z pasją i dążyć do wyznaczonego celu – powiedziała podczas uroczystości Anna Bialik.

Konkurs „Kobiety są przyszłością” organizowany był w ramach projektu „WOMEN – realizowanie ponadnarodowej strategii celem przeciwdziałania odpływowi dobrze wykształconych kobiet”, a przede wszystkim, by uhonorować społeczne i gospodarcze zaangażowanie kobiet.

Jaślanka zwyciężyła w konkursie “Kobiety są przyszłością”

Konkurs przeprowadzono w trzech równoważnych kategoriach:

  • Kobieta wzór
  • Firma przyjazna kobietom
  • Najlepszy start-up

W ramach każdej kategorii wyboru zwyciężczyń dokonało międzynarodowe jury w Berlinie, w skład którego weszły wyłącznie kobiety reprezentujące różne środowiska.

W kategorii: „Kobieta Wzór” zostało nominowanych 64 kandydatek. W szczególności jury zwracało uwagę czy dana kandydatka:

  • Założyła lub/i przyczyniła się do realizacji wizji firmy/instytucji/stowarzyszenia;
  • Ma duży wpływ na proces decyzyjny/ zarządzanie;
  • Ma duży wpływ na kierunek strategiczny firmy/ instytucji/stowarzyszenia lub wspiera rozwój biznesu;
  • Ma wpływ na szerszą publiczność (osoba opiniotwórcza).

W konkursie wzięły udział kandydatki z Niemiec, Polski, Węgrzech, Austrii oraz Słowenii. Również w trakcie uroczystości zaprezentowano krótkometrażowy film przedstawiający charakterystykę zwyciężczyni konkursu.

Zwyciężczynie z każdej kategorii konkursu „Kobiety są Przyszłością” zostały przedstawione jako wzór do naśladowania w szeroko zakrojonej kampanii międzynarodowej na rzecz poprawy wizerunku regionów partnerskich jako regionów, w których kobiety mogą odnieść sukces.

(PJ)

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
a.w
a.w
2024 lat temu

szkoda że ludzi (pracowników) traktuje jak…

dragoness
dragoness
2024 lat temu

I oczywiście artykuł nie ma nic wspólnego z kandydowaniem do Europarlamentu?

wrrr
wrrr
2024 lat temu

Ciekawe kiedy będą sprawawdzć dopłaty unijne wykorzystne przez „Kobietę wzór”

obiektywnyObserwator
obiektywnyObserwator
2024 lat temu

Kampania ruszyła…

mandarynka
mandarynka
2024 lat temu

Opamiętaj się w końcu kobiecinko, śmieszna jesteś razem ze swoim mężusiem, przestańcie się na siłę odmładzać i grać nastolatki…

merry
merry
2024 lat temu

Do mandarynki:
Zawiść przemawia? W tym wieku kobieta ma siedziec już w domu w cieplych kapciach i szlafroku? Ja jestem akurat pełna podziwu dla niej, za styl.

wzór
wzór
2024 lat temu

Pierwsza odpowiedz wykkropkowana, no cóż Jasełko….

Back to top button
7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x