r e k l a m a
Wiadomości

Jasło członkiem Euroregionu Karpackiego

Jasło przystąpiło do Stowarzyszenia Euroregion Karpacki Polska. Jesteśmy ostatnim dużym miastem na terenie byłego województwa krośnieńskiego, które zdecydowało się na członkostwo.

Statutowym zadaniem SEK jest wspieranie współpracy transgranicznej w obszarze przygranicznym Polski, Słowacji, Ukrainy, Węgier i Rumunii. Jest to jedyna instytucja w województwie, która wdraża pieniądze z Unii Europejskiej poprzez programy operacyjne.

Do tej pory dofinansowaliśmy ponad 300 projektów na kwotę ponad 10 mln euro w naszym województwie. Teraz mają państwo okazję wziąć udział w programie Polska – Słowacja, w ramach którego możecie się państwo ubiegać do 50 tys. euro – mówi Dawid Lasek, sekretarz generalny Euroregionu Karpackiego.

Lasek tłumaczył, że Jasło ma szansę wziąć udział w nowym projekcie pod nazwą Sieć Miast Euroregionu Karpackiego, dzięki któremu można uzyskać stałe dofinansowanie inwestycji. 

SEK skupia ogółem 56 samorządów (w tym Powiat Jasło), które obligują się do płacenia składek członkowskich (są one uzależnione od wysokości budżetu). W tym roku władze Jasła przeznaczą z budżetu ok.10 tys. zł na działalność SEK.

Z naszej wieloletniej praktyki wynika, że nasze samorządy członkowskie są usatysfakcjonowane z przynależności do SEK. Kwoty członkowskie tak jak w państwa przypadku 10 tys. zł, z reguły zwracają się wielokrotnie – przekonuje Lasek. 

Decyzja o przystąpieniu do Euroregionu Karpackiego Polska zapadła jednogłośnie na ostatniej sesji Rady Miasta.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jaś
jaś
2023 lat temu

Pod rządami PiS-u Jasło we wszystkim jest na ostatnim miejscu:no:

Paweł
Paweł
2023 lat temu

Kiedyś ów Euroregion,na starcie miał siedzibę nawet na Podkarpaciu,o czym nikt pewnie nie wie lub ne pamięta.Nawet "rotacyjnym" szefem był b. wicewojewoda krośnieński,dziś. przewalający ciało po warszawskich salonach…
Jasło się obudziło.Długo spało,bo ponad 15 lat
ale miejmy nadzieje,że przebudzenie z letargu da coś miastu,prócz opłaty składek i kurtuazyj
nych wizyt "zaprzyjaznionych" władz w celach rekreacyjno-gastronomicznych(to norma!)

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x