Wiadomości

Jasło w Złotej Setce Gmin Podkarpacia

Ranking  „Aktywna gmina Podkarpacia” rozstrzygnięty. 30 grudnia na łamach gazety codziennej „Nowiny” opublikowano jego wyniki. W Złotej Setce najlepszych samorządów Podkarpacia Miasto Jasło zajęło 12 pozycję. 

Zdaniem Burmistrz Marii Kurowskiej dwunaste miejsce gminy miejskiej Jasło spośród wszystkich gmin Podkarpacia to dobry wynik, a biorąc pod uwagę tylko gminy miejskie województwa, których jest 46, Jasło zajmuje 7 miejsce.

– Taki ranking to bardzo dobry pomysł. To synteza wyników pracy danej gminy na tle innych gmin regionu. Dzięki temu każdy może zobaczyć efekty działań lokalnych samorządów. Tego rodzaju zestawienia to również mobilizacja i bodziec do osiągania coraz lepszych wyników. Mam nadzieję, że wraz z kolejnymi rankingami Miasto Jasło będzie zdobywało coraz wyższe pozycje. – komentuje Burmistrz Maria Kurowska

Organizatorem rankingu jest Wyższa Szkoła Zarządzania w Rzeszowie we współpracy z GC „Nowiny”. Został przygotowany na podstawie analizy  sprawozdań finansowych 159 podkarpackich gmin za rok 2007. Gminy oceniano w 11 kategoriach, w których brano pod uwagę m. in. dochody i wydatki gminy, wydatki inwestycyjne, pozyskane środki na finansowanie własnych zadań, liczba pracujących mieszkańców czy podmiotów gospodarczych. Jak mówi Rektor Wyższej Szkoły Zarządzania w Rzeszowie Krzysztof Kaszuba, celem rankingu jest promowanie oraz poszukiwanie najciekawszych pomysłów, rozwiązań oraz przykładów wzmacniających potencjał gospodarczy i społeczny podkarpackich gmin.

UM Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ten zły
ten zły
2023 lat temu

Zgadzam się z Kurowską – wraz z kolejnymi rankingami Miasto Jasło będzie zdobywało coraz wyższą pozycje. Pod jednym wszak warunkiem – że Ona zniknie bezpowrotnie z pejzażu naszego miasta.

bardziej zły
bardziej zły
2023 lat temu

Jedyne co mogę dodać do komentarza "ten zły"-to- AMEN.

magma
magma
2023 lat temu

Nie ma czego chwalić.Należy powyższe odnotować jako news i zachęcić do lepszych wyników.
Wynik jest lepszy od tych co osiąga Małysz,moze by więc tak pogadać z Lepisto???

jpł
jpł
2023 lat temu

…"Mam nadzieję, że wraz z kolejnymi rankingami Miasto Jasło będzie zdobywało coraz wyższe pozycje. – komentuje Burmistrz Maria Kurowska" … BRAWO, NA NAUKĘ NIGDY NIE JEST ZA PÓŹNO. TYLKO TRZEBA CHCIEĆ SIĘ UCZYĆ I TO OD DOBRYCH NAUCZYCIELI. NIE NASZYCH – ALE DOBRYCH, POWTARZAM.

Back to top button
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x