Wiadomości

Jasło wysoko w rankingu Rzeczpospolitej

W poniedziałkowym wydaniu dziennika „Rzeczpospolita” opublikowano ranking samorządów dbających o rozwój oraz poprawę jakości życia społeczeństwa. Jasło zajęło w nim dobre 47 miejsce (oceniano 100 miast). Pod względem innowacyjności, miasto zajęło 17 pozycję (oceniano 51 miast).

fot. UMJ

Znalezienie się Jasła w pierwszej 50-tce najlepszych gmin miejskich i miejsko-wiejskich jest sporym osiągnięciem, gdyż w ubiegłorocznym zestawieniu znalazło się poza rankingową setką.

Prace samorządów analizowano m.in. na podstawie danych finansowych z lat 2006-2009, pochodzących z resortu finansów. Na tej podstawie z 250 jednostek samorzadowych wytypowano rankingową setkę.

Przy ocenie kapituła rankingu brała pod uwagę m.in. wyniki finansowe samorządów umiejętność pozyskiwania i efektywnego wydatkowania funduszy unijnych, sprawność zarządzania, a także jakość życia mieszkańców.

Lepsza od Jasła, z gmin miejskich i miejsko-wiejskich Podkarpacia okazała się tylko Boguchwała, która zajęła 21 miejsce. Z kolei wśród 50 miast na prawach powiatu wysoko ulokowały się Rzeszów (12 miejsce) a tuż za nim Krosno (13 pozycja).

Wśród gmin wiejskich wysokie 43 miejsce zajęła gmina Skołyszyn, która w stosunku do  roku ubiegłego awansowała z  87 lokaty.

Po raz trzeci kapituła wyróżniła też najbardziej innowacyjne samorządy tzn. takie, które w pracy wykorzystują nowoczesne techniki. Jasło w kategorii gmin miejskich i miejsko-wiejskich zajęło 17 miejsce wspólnie z Trzebicą (dolnośląskie) i Boguchwałą (podkarpackie). W rankingu miast na prawach powiatu 10 miejsce przypadło Rzeszowowi.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
14 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jasło
Jasło
2024 lat temu

To jest wstyd dla Jasła,że Krosno jest lepsze o tyle pozycji.To także znak dla wyborców,że nie warto głosować na PiS!

rjs/rz
rjs/rz
2024 lat temu

W wyborach samorządowych nie chodzi o partie a o osobistości jakie dostają się do rady i na czołowe stanowiska…w takim Wrocławiu Rzeszowie Gdyni…czyli czołówce wśród miast chodzi o konkretnych urzędników a nie partie, więc wymieńmy tych którzy teraz są!!!!

kk
kk
2024 lat temu

ale wysoko hahahahaha 47, to popatrz na Krosno MArysiu!

Qrosta
Qrosta
2024 lat temu

Sukces to niewątpliwy,tylko obywatele mają z tego gówno!:lol:

ziomek
ziomek
2024 lat temu

Ciekawe , gdzie ty widzisz Krosno ośle? Czytać się naucz!!!

Jasło
Jasło
2024 lat temu

Wstydliwy jest Fakt, iż w tamtym roku Jasło nie było wcale sklasyfikowane.Miernoty z PiS, precz z Jasła!!!!!!

Jacek z Kołobrzegu
Jacek z Kołobrzegu
2024 lat temu

Już nie raz pisałem, bierzcie przykład z Kołobrzegu, który jest na 8 miejscu.
Wiecie od czego trzeba zacząć !

Kazimierz
Kazimierz
2024 lat temu

Czyżby zmiana układu rządzącego (padła koalicja z PO) przyczynił się do wyniku?

grek
grek
2024 lat temu

czym się cieszyć dopiero 47 miejsce jak zwykle pis mydli oczy że bardzo dobre miejsce

janek
janek
2024 lat temu

Brawo Skołyszyn:)

...
...
2024 lat temu

jestescie debilami ! tam jest KROSNO ODRZANSKIE a nie kur… KROSNO-PODKARPACIE 😐 co do kołobrzegu to nie porownujmy chodz maja prawie tyle samo co Jasło ludnosci ale to jest miasto nad morzen które moze rozwijac sie z wysooko rozwinietej turystyki a Jasło jest daleko od morza…

Jasło
Jasło
2024 lat temu

To skoro Jasło jest tak daleko od morza,to po jakiego grzyba Pani Burmistrz leciała do Helsinek,debatować o Morzu Bałtyckim?

na dno idziemy
na dno idziemy
2024 lat temu

ej zobaczcie ile dajemy na promocję 6x więcej niż Krosno to podkarpackie oczywiście bo jest w rankingu tylko jako miasto na prawach powiatu ( to w innej tabelce) prawie jaśnie panujący nam dają rocznie ok 1,2 mln złotych a na imprezy jeżdzimy do Kołaczyc i Umieszcza haha a tak dla przypomnia za Czerneckiego byliśmy jednym z najlepszych w Polsce samorządów w pozyskiwaniu funduszy UE za lata 2004-6 zobaczcie stare rankingi

BB
BB
2024 lat temu

Przy gminach na prawach powiatu jak Tarnów, Rzeszów i Krosno nawet pierwsze miejsce w tym rankingu wypad marnie. Smutne to jest. Ranking Polski D.

Zobacz także
Close
Back to top button
14
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x