r e k l a m a
Wiadomości

Jasło wysoko w rankingu Rzeczpospolitej

W poniedziałkowym wydaniu dziennika „Rzeczpospolita” opublikowano ranking samorządów dbających o rozwój oraz poprawę jakości życia społeczeństwa. Jasło zajęło w nim dobre 47 miejsce (oceniano 100 miast). Pod względem innowacyjności, miasto zajęło 17 pozycję (oceniano 51 miast).

fot. UMJ

Znalezienie się Jasła w pierwszej 50-tce najlepszych gmin miejskich i miejsko-wiejskich jest sporym osiągnięciem, gdyż w ubiegłorocznym zestawieniu znalazło się poza rankingową setką.

Prace samorządów analizowano m.in. na podstawie danych finansowych z lat 2006-2009, pochodzących z resortu finansów. Na tej podstawie z 250 jednostek samorzadowych wytypowano rankingową setkę.

Przy ocenie kapituła rankingu brała pod uwagę m.in. wyniki finansowe samorządów umiejętność pozyskiwania i efektywnego wydatkowania funduszy unijnych, sprawność zarządzania, a także jakość życia mieszkańców.

Lepsza od Jasła, z gmin miejskich i miejsko-wiejskich Podkarpacia okazała się tylko Boguchwała, która zajęła 21 miejsce. Z kolei wśród 50 miast na prawach powiatu wysoko ulokowały się Rzeszów (12 miejsce) a tuż za nim Krosno (13 pozycja).

Wśród gmin wiejskich wysokie 43 miejsce zajęła gmina Skołyszyn, która w stosunku do  roku ubiegłego awansowała z  87 lokaty.

Po raz trzeci kapituła wyróżniła też najbardziej innowacyjne samorządy tzn. takie, które w pracy wykorzystują nowoczesne techniki. Jasło w kategorii gmin miejskich i miejsko-wiejskich zajęło 17 miejsce wspólnie z Trzebicą (dolnośląskie) i Boguchwałą (podkarpackie). W rankingu miast na prawach powiatu 10 miejsce przypadło Rzeszowowi.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

14
Dodaj komentarz

avatar
14 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
BBna dno idziemyJasło...janek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jasło
Gość
Jasło

To jest wstyd dla Jasła,że Krosno jest lepsze o tyle pozycji.To także znak dla wyborców,że nie warto głosować na PiS!

na dno idziemy
Gość
na dno idziemy

ej zobaczcie ile dajemy na promocję 6x więcej niż Krosno to podkarpackie oczywiście bo jest w rankingu tylko jako miasto na prawach powiatu ( to w innej tabelce) prawie jaśnie panujący nam dają rocznie ok 1,2 mln złotych a na imprezy jeżdzimy do Kołaczyc i Umieszcza haha a tak dla przypomnia za Czerneckiego byliśmy jednym z najlepszych w Polsce samorządów w pozyskiwaniu funduszy UE za lata 2004-6 zobaczcie stare rankingi

Jasło
Gość
Jasło

To skoro Jasło jest tak daleko od morza,to po jakiego grzyba Pani Burmistrz leciała do Helsinek,debatować o Morzu Bałtyckim?

...
Gość
...

jestescie debilami ! tam jest KROSNO ODRZANSKIE a nie kur… KROSNO-PODKARPACIE 😐 co do kołobrzegu to nie porownujmy chodz maja prawie tyle samo co Jasło ludnosci ale to jest miasto nad morzen które moze rozwijac sie z wysooko rozwinietej turystyki a Jasło jest daleko od morza…

janek
Gość
janek

Brawo Skołyszyn:)

grek
Gość
grek

czym się cieszyć dopiero 47 miejsce jak zwykle pis mydli oczy że bardzo dobre miejsce

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Czyżby zmiana układu rządzącego (padła koalicja z PO) przyczynił się do wyniku?

Jacek z Kołobrzegu
Gość
Jacek z Kołobrzegu

Już nie raz pisałem, bierzcie przykład z Kołobrzegu, który jest na 8 miejscu.
Wiecie od czego trzeba zacząć !

Jasło
Gość
Jasło

Wstydliwy jest Fakt, iż w tamtym roku Jasło nie było wcale sklasyfikowane.Miernoty z PiS, precz z Jasła!!!!!!

ziomek
Gość
ziomek

Ciekawe , gdzie ty widzisz Krosno ośle? Czytać się naucz!!!

Qrosta
Gość
Qrosta

Sukces to niewątpliwy,tylko obywatele mają z tego gówno!:lol:

kk
Gość
kk

ale wysoko hahahahaha 47, to popatrz na Krosno MArysiu!

rjs/rz
Gość
rjs/rz

W wyborach samorządowych nie chodzi o partie a o osobistości jakie dostają się do rady i na czołowe stanowiska…w takim Wrocławiu Rzeszowie Gdyni…czyli czołówce wśród miast chodzi o konkretnych urzędników a nie partie, więc wymieńmy tych którzy teraz są!!!!

BB
Gość
BB

Przy gminach na prawach powiatu jak Tarnów, Rzeszów i Krosno nawet pierwsze miejsce w tym rankingu wypad marnie. Smutne to jest. Ranking Polski D.

Close
X