r e k l a m a
Wiadomości

Jaslonet w państwa sprawie: Zadbaj o zwierzęta, zwłaszcza bezdomne!

Nadciąga fala mrozów. W te dni najdotkliwiej cierpią zwierzęta, zwłaszcza bezdomne psy i koty. Zadbajmy o to aby zwierzęta miały zapewnione godne warunki – pisze w liście do naszej redakcji pani Maria. Postanowiliśmy więc przypomnieć jak dbać o zwierzęta w czasie niskich temperatur.

Każde zwierzę powinno mieć zapewnione schronie przed mrozem. Ciepłe budy dla psów, dostęp do piwnic i stodół dla kotów są nieodzowne w czasie dużych mrozów – podkreślają obrońcy praw zwierząt.

Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na budy naszych pupili. Często są one źle ocieplone i nie wyizolowane od podłoża. A wystarczy nieraz trochę słomy, aby pies miał dobre warunki.

Inną radą jest karmienie zwierząt ciepłymi posiłkami, gdyż te zapobiegają wychładzaniu organizmów naszych pupili. Zaleca się również dawanie psom jedzenia częściej lecz w mniejszych ilościach.

W wyjątkowo mroźne noce warto zastanowić się nad wypuszczeniem zwierząt na dwór.

Warto zadbać o koty, zwłaszcza te bezdomne i wolnożyjące. O ile na wsi, koty znajdą sobie schronienie w stodole, w budynku gospodarczym tak w mieście jest  im trudniej. Dlatego warto zostawiać uchylone okienko dla kotów. Ten prosty sposób pomocy zwierzętom jest praktykowany w wielu miastach Polski.

Co więcej, koty przez wiele osób nie lubiane, są pożyteczne, ponieważ tępią szczury i myszy, które często zamieszkują piwnice bloków.

W mroźne dni należy również ograniczyć ilość i długość spacerów z psami.  Często psy o krótkiej sierści, wymagają krótkich spacerów, a wiele z nich przed wyjściem powinny być zabezpieczone przed przemarznięciem. Jedną z możliwości są ubrankach dla pupili.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
.1..2..3
.1..2..3
2024 lat temu

A dzisiaj 20 stopni mrozu rano :/// brrr

hhh
hhh
2024 lat temu

Właśnie 😉

Adamek
Adamek
2024 lat temu

fajny tekst graki panie kubo

babajaga
babajaga
2024 lat temu

Wielkie dzięki za to przypomnienie o potrzebach naszych "braci mniejszych". Myslmy o nich i szanujmy ich bo jak ich nie będzie, to i nas nie będzie

lol
lol
2024 lat temu

Myślę że w Jaśle i powiecie aż za bardzo dba się o zające i innej maści kaczory :lol::yes:

Lacki
Lacki
2024 lat temu

Pewnie, zwierzęta lepsze od ludzi! O czym Wy piszecie. Żal.pl

Daga
Daga
2024 lat temu

Chociaż jeden portal w Jsle poruszył tak istotną sprawę, jak pomoc zwierzętom. Przecież zwiarzaki to istoty żywe, tak samo odczuwające zimno i głód jak człowiek a do tego całkowicie bezbronne i zdane na człowieka, który niejednokrotnie jest bardzo okrutny w stosunku do nich.

wiki
wiki
2024 lat temu

masz racje popieram

Back to top button
8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x