Na sygnaleWiadomości

Jechali za szybko lub na „podwójnym gazie”, w efekcie stracili prawo jazdy!

Policjanci jasielskiej drogówki w miniony weekend skutecznie studzili zapędy kierowców, którzy pozwalali sobie na zbyt szybką jazdę, szczególnie w terenie zabudowanym. Nie byli także pobłażliwi wobec osób, które zdecydowały się wsiąść za kierownicę po wypiciu alkoholu. W efekcie mundurowi zatrzymali kilkanaście uprawnień do kierowania pojazdami.

Jechali za szybko lub na “podwójnym gazie”, w efekcie stracili prawo jazdy!

Jasielscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego nieustannie prowadzą działania polegające na kontrolach kierowców, by ci pamiętali o przestrzeganiu przepisów i jechali z prędkością odpowiednią do warunków jazdy. Niestety w dalszym ciągu wielu kierujących zapomina o bezpieczeństwie swoim i innych użytkowników dróg. W dalszym ciągu nie brakuje także tych, którzy wsiadają za kierownicę w stanie nietrzeźwości.

W weekend funkcjonariusze z jasielskiej drogówki, pełniąc służbę na głównych ciągach komunikacyjnych zwracali szczególną uwagę na kierujących, którzy jadąc z dużą prędkością, nie tylko łamali przepisy ruchu drogowego, ale przede wszystkim powodowali zagrożone dla innych uczestników ruchu. Przy użyciu videorejestratora oraz ręcznych mierników prędkości zatrzymywali tych, którzy w terenie zabudowanym oraz na odcinkach, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h, pędzili ponad 100 km/h. W wyniku tych działań mundurowi zatrzymali 8 praw jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości. 21-letni rekordzista w sobotni wieczór jechał w Szebniach z prędkością 129 km/h.

Policjanci wyeliminowali także z ruchu trzech kierujących, którzy kierowali pojazdami po wcześniejszym wypiciu alkoholu. Jeden z nich popełnił przestępstwo, dwaj pozostali odpowiedzą za wykroczenie.

Przypominamy, że w przypadku rażącego przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym tj. powyżej 50 km/h, policjant, ujawniający takie wykroczenie w trakcie prowadzonej kontroli drogowej, obligatoryjnie zatrzymuje kierowcy dokument prawa jazdy. Po przesłaniu go do właściwego starosty zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu za pierwszym razem na 3 miesiące. Ujawnienie sytuacji ponownego kierowania pojazdem w powyższym trzymiesięcznym okresie, oznacza jego wydłużenie do 6 miesięcy. Zaś kolejna wpadka kierowania bez prawa jazdy – skutkuje cofnięciem uprawnień.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x