r e k l a m a
Wiadomości

Jest odzew UM w sprawie Grunwaldu!

Po naszym artykule „Polska świętuje rocznicę bitwy grunwaldzkiej, a Jasło śpi” Biuro Obsługi Medialnej UM przesłało mediom po raz pierwszy informację w sprawie planowanych uroczystości rocznicowych.

Program uroczystości przedstawia się skromnie. 15 lipca, pod Pomnikiem Grunwaldu o godzinie 19.00 nastąpi uroczyste odśpiewanie pieśni „Bogurodzica”. Po tym okolicznościowe przemówienie wygłosi burmistrz miasta Maria Kurowska. Na koniec odbędzie się patriotyczny koncert Orkiestry Miejskiej.

Niestety, nie otrzymaliśmy odpowiedzi na nasze pytania w związku z pismem, jakie przewodniczący Osiedla Śródmieście Tomasz Kasprzyk przesłał w ubiegłym tygodniu burmistrz Jasła Marii Kurowskiej, w którym krytykuje brak pomysłu władz na włączenie się w ogólnopolskie obchody 600-lecia bitwy grunwaldzkiej.

Brak pomysłu władz miasta na obchody rocznicowe, odpowiednio wcześniej zaplanowane, jest zaprzepaszczeniem szansy na promocję naszego miasta – pisze w liście do burmistrz miasta Tomasz Kasprzyk, przewodniczący osiedla Śródmieście.

Kasprzyk skrytykował także niewykorzystanie przez władze jego pomysłu, postawienia figury zbrojnego rycerza naturalnej wielkości, nawiązującej do postaci Zyndrama z Maszkowic.

Był to wyjątkowo oryginalny pomysł na promocję Jasła, który jednak powinien wyjść od władz miasta, co najmniej dwa lata przed rocznicą obchodów Grunwaldu, aby był czas na jego akceptację i realizację – pisze w liście do burmistrz Marii Kurowskiej Tomasz Kasprzyk.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

– – –
Czytaj więcej:

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

20
Dodaj komentarz

avatar
20 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
józekSAWAixijożinzbażinzzz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Bodek
Gość
Bodek

No rzeczywiście będzie na co popatrzeć…… o.0

bhear
Gość
bhear

to jest 600lecie jednej z najważniejszych bitew Polski! Ludzie! co to za program? masakra! okolicznościowe wystąpienie pani burmistrz? super… jest na co popatrzeć, nie ma co. ;/

babcia
Gość
babcia

PROTESTUJE JAKO KATOLCZKA !!!JAK MOŻNA SWIĘTOWAĆ ZAGŁADE ZAKONU NAJŚWIĘTSZEJ PANIENKI I NADAL WALKA Z KRZYŻEM TRWA WIDOCZNA PRZED PAŁACEM PREZYDĘTA MECZENNIKA.

zz
Gość
zz

Pocieszam Was: mogło być gorzej, mógł przyjechać z Jarosław wystąpieniem o poległych meczennikach !

jaślanka
Gość
jaślanka

Gdyby 600 lat temu,takie znakomitości występowały i zagrzewały naszych wojów do walki,to Polski by nie było:lol:

zzz
Gość
zzz

a orzel na pomniku bez korony jak to pis widzi przeciwnik postkomuny

jożinzbażin
Gość
jożinzbażin

Zyndram z Maszkowic był Starostą niegrodowym Jasła i jednocześnie jedną z najważniejszych postaci Bitwy Grunwaldzkiej. Tylko taka wiocha jak Jasło nie potrafi tego wykorzystać do swojej promocji . Po wypowiedziach niektórych, że nie trzeba ,że trzeba do przodu, widać jak prowincjonalne myślenie charakteryzuje jaślan. Ludzie obudźcie się w końcu, dość tej apatii.

ixi
Gość
ixi

ATRAKCJE a'la PiS:lol::lol::lol::lol::lol:zEBY SIE CHOCIAZ SLOW hymnu nauczyli NIE TAK JAK "PATRYIOTA" WODZ!:D

SAWA
Gość
SAWA

Czy ktoś wie na co przeznaczono składkę ze zbiórki pieniędzy na renowację nagrobków na starym cmentarzu.
Uważam, że należą się skłdkowiczom stosowne informacje na co je przeznaczono.

Wyjeżdżam
Gość
Wyjeżdżam

W Umieszczu Stan Borys, Anna Seniuk w Kołaczycach Liverpool i o ile dobrze pamiętam Gąsowski czy Wodecki.
A w Jaśle
:confused:
ŻAL.PL
brak słów

Ronin
Gość
Ronin

ale badziew, zrobione na szybko i na zatkanie gemby panu Kasprzykowi na zasadzie "masz i odwal sie" porażka tak ważne wydarzenie dla polski i ignorują to żal tych polityków – wsumie to nie związane z PiSem więc nie ważne wydarzenie 🙂

Berek
Gość
Berek

Tam powinna odbyć się bitwa historyczna a miałby się kto bić a nie tylko koncert. Ponadto kto będzie śpiewał "Badziewicę".
Ten Pan na zdjęciu to Zyndram z Maszkowic?

a
Gość
a

bardzo ubogi ten program

Zbyszko towarzysz Zyndrama
Gość
Zbyszko towarzysz Zyndrama

Pomysł Panów Henryka Zycha i Tomasza Kasprzyka przedni, szkoda,że zaniechany. Nie wymagał wielu nakładów. Dziejowo – promocyjny aspekt Jasła / Pozdzamcza legł w boju w/w Panów o pamięć historyczną niczym Kryżacy przed 6 wiekami.Wielka szkoda!

anna
Gość
anna

Zaje… impreza jak na 600 lecie bitwy.To bardziej czci się lokalne polityczne hucpy.Niech to szlak trafi z takim swiętowaniem…:upset:

rycerz
Gość
rycerz

dosc rocznic do przodu trzeba isc

Obserwator
Gość
Obserwator

Za 3 lata w czerwcu będzie 40 rocznica zwycięstwa polskich piłkarzy z anglikami ( Chorzów 2:0) a za rok 35 rocznica pokonania radzieckich hokeistów ( Katowice 6:4 ). Efekt końcowy bitwy pod Grunwaldem był mniej więcej taki sam jak ww. spotkań sportowych tylko więcej krwi się polało. Co z tego, że wygraliśmy bitwę a nie potrafiliśmy tego wykorzystać. Proponuję zorganizować uroczystości rocznicowe upamiętniające bezkrwawe zwycięstwa Polaków. I nie zapomnieć o Kozakiewiczu z Moskwy 1980r.

ben
Gość
ben

Ale będzie okolicznościowe wystąpienie pani burmistrz …. huurraaa

Misko
Gość
Misko

buhahaha haha, ha buhaha hahah buhahahah
Krosno pozdrawia Jasło a szczególnie p. Burmistrz… 😉

józek
Gość
józek

co chcecie za imprezy jak na stanowisku dyrektora siedzi kasprzykowa???

Close
X