r e k l a m a
Wiadomości

Jest odzew UM w sprawie Grunwaldu!

Po naszym artykule „Polska świętuje rocznicę bitwy grunwaldzkiej, a Jasło śpi” Biuro Obsługi Medialnej UM przesłało mediom po raz pierwszy informację w sprawie planowanych uroczystości rocznicowych.

Program uroczystości przedstawia się skromnie. 15 lipca, pod Pomnikiem Grunwaldu o godzinie 19.00 nastąpi uroczyste odśpiewanie pieśni „Bogurodzica”. Po tym okolicznościowe przemówienie wygłosi burmistrz miasta Maria Kurowska. Na koniec odbędzie się patriotyczny koncert Orkiestry Miejskiej.

Niestety, nie otrzymaliśmy odpowiedzi na nasze pytania w związku z pismem, jakie przewodniczący Osiedla Śródmieście Tomasz Kasprzyk przesłał w ubiegłym tygodniu burmistrz Jasła Marii Kurowskiej, w którym krytykuje brak pomysłu władz na włączenie się w ogólnopolskie obchody 600-lecia bitwy grunwaldzkiej.

Brak pomysłu władz miasta na obchody rocznicowe, odpowiednio wcześniej zaplanowane, jest zaprzepaszczeniem szansy na promocję naszego miasta – pisze w liście do burmistrz miasta Tomasz Kasprzyk, przewodniczący osiedla Śródmieście.

Kasprzyk skrytykował także niewykorzystanie przez władze jego pomysłu, postawienia figury zbrojnego rycerza naturalnej wielkości, nawiązującej do postaci Zyndrama z Maszkowic.

Był to wyjątkowo oryginalny pomysł na promocję Jasła, który jednak powinien wyjść od władz miasta, co najmniej dwa lata przed rocznicą obchodów Grunwaldu, aby był czas na jego akceptację i realizację – pisze w liście do burmistrz Marii Kurowskiej Tomasz Kasprzyk.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

– – –
Czytaj więcej:

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
20 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bodek
Bodek
2024 lat temu

No rzeczywiście będzie na co popatrzeć…… o.0

Berek
Berek
2024 lat temu

Tam powinna odbyć się bitwa historyczna a miałby się kto bić a nie tylko koncert. Ponadto kto będzie śpiewał "Badziewicę".
Ten Pan na zdjęciu to Zyndram z Maszkowic?

a
a
2024 lat temu

bardzo ubogi ten program

Zbyszko towarzysz Zyndrama
Zbyszko towarzysz Zyndrama
2024 lat temu

Pomysł Panów Henryka Zycha i Tomasza Kasprzyka przedni, szkoda,że zaniechany. Nie wymagał wielu nakładów. Dziejowo – promocyjny aspekt Jasła / Pozdzamcza legł w boju w/w Panów o pamięć historyczną niczym Kryżacy przed 6 wiekami.Wielka szkoda!

anna
anna
2024 lat temu

Zaje… impreza jak na 600 lecie bitwy.To bardziej czci się lokalne polityczne hucpy.Niech to szlak trafi z takim swiętowaniem…:upset:

rycerz
rycerz
2024 lat temu

dosc rocznic do przodu trzeba isc

Obserwator
Obserwator
2024 lat temu

Za 3 lata w czerwcu będzie 40 rocznica zwycięstwa polskich piłkarzy z anglikami ( Chorzów 2:0) a za rok 35 rocznica pokonania radzieckich hokeistów ( Katowice 6:4 ). Efekt końcowy bitwy pod Grunwaldem był mniej więcej taki sam jak ww. spotkań sportowych tylko więcej krwi się polało. Co z tego, że wygraliśmy bitwę a nie potrafiliśmy tego wykorzystać. Proponuję zorganizować uroczystości rocznicowe upamiętniające bezkrwawe zwycięstwa Polaków. I nie zapomnieć o Kozakiewiczu z Moskwy 1980r.

ben
ben
2024 lat temu

Ale będzie okolicznościowe wystąpienie pani burmistrz …. huurraaa

Misko
Misko
2024 lat temu

buhahaha haha, ha buhaha hahah buhahahah
Krosno pozdrawia Jasło a szczególnie p. Burmistrz… 😉

Ronin
Ronin
2024 lat temu

ale badziew, zrobione na szybko i na zatkanie gemby panu Kasprzykowi na zasadzie "masz i odwal sie" porażka tak ważne wydarzenie dla polski i ignorują to żal tych polityków – wsumie to nie związane z PiSem więc nie ważne wydarzenie 🙂

Wyjeżdżam
Wyjeżdżam
2024 lat temu

W Umieszczu Stan Borys, Anna Seniuk w Kołaczycach Liverpool i o ile dobrze pamiętam Gąsowski czy Wodecki.
A w Jaśle
:confused:
ŻAL.PL
brak słów

bhear
bhear
2024 lat temu

to jest 600lecie jednej z najważniejszych bitew Polski! Ludzie! co to za program? masakra! okolicznościowe wystąpienie pani burmistrz? super… jest na co popatrzeć, nie ma co. ;/

babcia
babcia
2024 lat temu

PROTESTUJE JAKO KATOLCZKA !!!JAK MOŻNA SWIĘTOWAĆ ZAGŁADE ZAKONU NAJŚWIĘTSZEJ PANIENKI I NADAL WALKA Z KRZYŻEM TRWA WIDOCZNA PRZED PAŁACEM PREZYDĘTA MECZENNIKA.

zz
zz
2024 lat temu

Pocieszam Was: mogło być gorzej, mógł przyjechać z Jarosław wystąpieniem o poległych meczennikach !

jaślanka
jaślanka
2024 lat temu

Gdyby 600 lat temu,takie znakomitości występowały i zagrzewały naszych wojów do walki,to Polski by nie było:lol:

zzz
zzz
2024 lat temu

a orzel na pomniku bez korony jak to pis widzi przeciwnik postkomuny

jożinzbażin
jożinzbażin
2024 lat temu

Zyndram z Maszkowic był Starostą niegrodowym Jasła i jednocześnie jedną z najważniejszych postaci Bitwy Grunwaldzkiej. Tylko taka wiocha jak Jasło nie potrafi tego wykorzystać do swojej promocji . Po wypowiedziach niektórych, że nie trzeba ,że trzeba do przodu, widać jak prowincjonalne myślenie charakteryzuje jaślan. Ludzie obudźcie się w końcu, dość tej apatii.

ixi
ixi
2024 lat temu

ATRAKCJE a'la PiS:lol::lol::lol::lol::lol:zEBY SIE CHOCIAZ SLOW hymnu nauczyli NIE TAK JAK "PATRYIOTA" WODZ!:D

SAWA
SAWA
2024 lat temu

Czy ktoś wie na co przeznaczono składkę ze zbiórki pieniędzy na renowację nagrobków na starym cmentarzu.
Uważam, że należą się skłdkowiczom stosowne informacje na co je przeznaczono.

józek
józek
2024 lat temu

co chcecie za imprezy jak na stanowisku dyrektora siedzi kasprzykowa???

Back to top button
20
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x