Wiadomości

Jest zgoda radnych na budowę drogi łączącej ulicę Towarową z Lwowską

Blisko 3 mln zl. będzie kosztowała realizacja przyjętej dziś kontynuacji budowy drogi KL1  oraz wybudowanie 389 metrów drogi, łączącej ul. Towarową z ul. Lwowską.

W ramach tej inwestycji zostanie wybudowana ulica łącząca ul. Towarową z ul. Lwowską o symbolu KL1 oraz  ul. Sroczyńskiego a także  przebudowana ulica Towarowa, Przemysłowa i odcinek potoku Zarzyckiego w Jaśle.

Inwestycja zostanie zrealizowana przy współudziale środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, które zostaną pozyskane prawdopodobnie pod koniec drugiego kwartału.

Póki co Miasto zabezpieczyło w budżecie na ten cel środki  w wysokości 1 mln zł. W przypadku uzyskania dofinansowania ze środków EFRR kwota ta pozwoli na zabezpieczenie wkładu własnego w wysokości ponad 877 tys. zł. Planowane dofinansowanie stanowić ma 69% kosztów kwalifikowanych zadania tj. prawie 2 mln zł.

To zadanie stworzy możliwość zjazdu z ul. Lwowskiej w kierunku drogi 28 wcześniej nie przejeżdżając przez całe osiedle Brzyszczki dlatego, że będzie ona przygotowana pod ruch pojazdów ciężkich. Będzie nią więc można zjechać do ul. Towarowej a następnie do ul. Piłsudzkiego. Wiąże się to z tym, że część górna jest zamknięta dla ruchu ciężkiego, ponieważ jest niedostosowana do takiego tonażu  – tłumaczy burmistrz Pabian.

Droga umożliwi również dojazd dla budowanych mieszkań socjalnych a w dalszej perspektywie do nowej komendy policji.

Jeżeli natomiast nie uda się pozyskać tych pieniędzy to, to zadanie będzie realizowane wyłącznie ze środków własnych. Na co wskazywał radny Tadeusz Stachaczyński.

Uważam, że powinniśmy budować z pozyskaniem środków zewnętrznych a nie jak tu jest napisane, że w przypadku nie uzyskania środków zewnętrznych będzie trzeba realizować ten projekt ze środków własnych.  Myślę, że w takim przypadku byłaby to rozrzutność – mówi radny Stachaczyński.

Burmistrz Ryszard Pabian zapewnił jednak, że projekt jest dobrze przygotowany, aby uzyskać odpowiednie środki EFRR. 

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
shift
shift
2024 lat temu

O ja pierdole, 1 mln zł za 100 metrów asfaltu, to lepsze niż afera hazardowa.

bywalec
bywalec
2024 lat temu

hehe

kkk
kkk
2024 lat temu

w polsce wszystko jest drogie 😀 przeciez policzcie sobie pensje oplaty premie dla naszych samorzadowcow itp ;D wszystko kosztuje to nie ma nic za darmo 😀 hehe

kibic sportowy
kibic sportowy
2024 lat temu

Czyli za 300 metrów asfaltu moglibyśmy mieć III ligę w piłkę nożną ,II ligę siatkarek i siatkarzy .

romi
romi
2024 lat temu

ja wiem kto będzie wykonawcą,ten sam ……..co wybudował drogę do nikąd w Warzycach..

obserwator
obserwator
2024 lat temu

a jak się pisze "Piłsudzkiego " ???? Mnie się wydawało że PiłSUDskiego . :-(((

.
.
2024 lat temu

Tak tanio budować to tylko Maria K. potrafi. Potem jeszcze ze stóweczka (tysięcy, oczywiście) na uroczyste otwarcie, przecięcie wstąg i pokropienie i będzie SUUUUKCES:upset:

Cytryn Kwas
Cytryn Kwas
2024 lat temu

Koszty budowy dróg w Jaśle są dziwnie wysokie. Budowa autostrady A4 92 km (Wrocław-Krzywno) kosztowała 163 mln. euro co daje 1.77 mln/km. po przeliczeniu na złote daje 6.94 mln./km.
Czyli 389m autostrady kosztuje 2.7 mln. zł. a w Jaśle ten sam odcinek w końcu nie autostrady 3 mln. złotych – dziwne nie?
http://www.tur-info.pl/p/ak_id,12244,,a4_autostrada,droga_szybkiego_ruchu,budowa,drogi,polskie_drogi,wroclaw-krzywa,z.html

Zobacz także
Close
Back to top button
8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x