Wiadomości

Jest zgoda radnych na budowę drogi łączącej ulicę Towarową z Lwowską

Blisko 3 mln zl. będzie kosztowała realizacja przyjętej dziś kontynuacji budowy drogi KL1  oraz wybudowanie 389 metrów drogi, łączącej ul. Towarową z ul. Lwowską.

W ramach tej inwestycji zostanie wybudowana ulica łącząca ul. Towarową z ul. Lwowską o symbolu KL1 oraz  ul. Sroczyńskiego a także  przebudowana ulica Towarowa, Przemysłowa i odcinek potoku Zarzyckiego w Jaśle.

Inwestycja zostanie zrealizowana przy współudziale środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, które zostaną pozyskane prawdopodobnie pod koniec drugiego kwartału.

Póki co Miasto zabezpieczyło w budżecie na ten cel środki  w wysokości 1 mln zł. W przypadku uzyskania dofinansowania ze środków EFRR kwota ta pozwoli na zabezpieczenie wkładu własnego w wysokości ponad 877 tys. zł. Planowane dofinansowanie stanowić ma 69% kosztów kwalifikowanych zadania tj. prawie 2 mln zł.

To zadanie stworzy możliwość zjazdu z ul. Lwowskiej w kierunku drogi 28 wcześniej nie przejeżdżając przez całe osiedle Brzyszczki dlatego, że będzie ona przygotowana pod ruch pojazdów ciężkich. Będzie nią więc można zjechać do ul. Towarowej a następnie do ul. Piłsudzkiego. Wiąże się to z tym, że część górna jest zamknięta dla ruchu ciężkiego, ponieważ jest niedostosowana do takiego tonażu  – tłumaczy burmistrz Pabian.

Droga umożliwi również dojazd dla budowanych mieszkań socjalnych a w dalszej perspektywie do nowej komendy policji.

Jeżeli natomiast nie uda się pozyskać tych pieniędzy to, to zadanie będzie realizowane wyłącznie ze środków własnych. Na co wskazywał radny Tadeusz Stachaczyński.

Uważam, że powinniśmy budować z pozyskaniem środków zewnętrznych a nie jak tu jest napisane, że w przypadku nie uzyskania środków zewnętrznych będzie trzeba realizować ten projekt ze środków własnych.  Myślę, że w takim przypadku byłaby to rozrzutność – mówi radny Stachaczyński.

Burmistrz Ryszard Pabian zapewnił jednak, że projekt jest dobrze przygotowany, aby uzyskać odpowiednie środki EFRR. 

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

8
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Cytryn Kwas.obserwatorromikibic sportowy Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
shift
Gość
shift

O ja pierdole, 1 mln zł za 100 metrów asfaltu, to lepsze niż afera hazardowa.

bywalec
Gość
bywalec

hehe

kkk
Gość
kkk

w polsce wszystko jest drogie 😀 przeciez policzcie sobie pensje oplaty premie dla naszych samorzadowcow itp ;D wszystko kosztuje to nie ma nic za darmo 😀 hehe

kibic sportowy
Gość
kibic sportowy

Czyli za 300 metrów asfaltu moglibyśmy mieć III ligę w piłkę nożną ,II ligę siatkarek i siatkarzy .

romi
Gość
romi

ja wiem kto będzie wykonawcą,ten sam ……..co wybudował drogę do nikąd w Warzycach..

obserwator
Gość
obserwator

a jak się pisze "Piłsudzkiego " ???? Mnie się wydawało że PiłSUDskiego . :-(((

.
Gość
.

Tak tanio budować to tylko Maria K. potrafi. Potem jeszcze ze stóweczka (tysięcy, oczywiście) na uroczyste otwarcie, przecięcie wstąg i pokropienie i będzie SUUUUKCES:upset:

Cytryn Kwas
Gość
Cytryn Kwas

Koszty budowy dróg w Jaśle są dziwnie wysokie. Budowa autostrady A4 92 km (Wrocław-Krzywno) kosztowała 163 mln. euro co daje 1.77 mln/km. po przeliczeniu na złote daje 6.94 mln./km.
Czyli 389m autostrady kosztuje 2.7 mln. zł. a w Jaśle ten sam odcinek w końcu nie autostrady 3 mln. złotych – dziwne nie?
http://www.tur-info.pl/p/ak_id,12244,,a4_autostrada,droga_szybkiego_ruchu,budowa,drogi,polskie_drogi,wroclaw-krzywa,z.html

Close
X