Wiadomości

Jeszcze przed końcem września nowe połączenie z Bardejowem

Po dziesiątkach lat, przywrócone zostanie połączenie drogowe między Jasłem, a Bardejowem.

4 sierpnia odbyło się spotkanie robocze w sprawie przebudowy infrastruktury drogowej – po stronie słowackiej Niżne Polianka – Ożenna o długości 1,8 km współfinansowanego w ramach projektu „Rozwój infrastruktury drogowej pomiędzy powiatem krośnieńskim, jasielskim i bardejowskim” z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013. 

W spotkaniu roboczym uczestniczyli między innymi: Peter Chudík – przewodniczący kraju preszowskiego, Vladimir Kozak Dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Preszowie oraz władze powiatu jasielskiego i krośnieńskiego.

Umowa partnerska pomiędzy powiatem krośnieńskim, powiatem krośnieńskim, a bardejowskim została podpisana 22 września 2009 r. w Bardejowie. Na mocy tej umowy do chwili obecnej wyremontowana i przebudowana została droga Krosno – Kobylany – Toki o długości 13,71 km na terenie powiatu krośnieńskiego i jasielskiego, z której 5,91 km znajduje się na terenie Powiatu Jasielskiego. Na ten cel Powiat Jasielski otrzymał dofinansowanie w wysokości 1 611 144,88 euro.

„Przebudowa drogi powiatowej Toki – Krosno przebiega zgodnie z harmonogramem. Zakończenie prac planowane jest na 15 października 2010 r. Na nowym szlaku komunikacyjnym zostanie uruchomiona komunikacja autobusowa z Krosna i Jasła do Bardejowa oraz transport komunikacji ciężarowej” – komentuje Adam Pawluś etatowy Członek Zarządu Powiatu w Jaśle.

Po stronie słowackiej prace budowlane rozpoczęły się w grudniu ubiegłego roku i są przeprowadzane zgodnie z harmonogramem. W pierwszym półroczu zostały wykonane usługi budowlane w wysokości 670 000 euro. Prace nadal są realizowane, a ich zakończenie planowane jest na 20 września br.

– To jest warstwa podłoża żwiru, warstwy asfaltowych nawierzchni, utwardzone pobocza żwirowe, montaż barier, instalacja słupków, montaż znaków drogowych i wykonanie przepustów – stwierdził Vladimir Kozak Dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Preszowie.

– Ważnym jest, że projekt przywróci połączenie między polskim i słowackim regionem, które zostało przerwane po drugiej wojnie światowej i przyczyni się do promowania większej współpracy transgranicznej – powiedział podczas spotkania przewodniczący kraju preszowskiego Peter Chudík.

Działania podjęte w projekcie mają na celu rozwój współpracy polsko-słowackiej poprzez spójność połączeń w zakresie transportu komunikacyjnego w obszarze polsko-słowackiego pogranicza. Całkowita wartość projektu wynosi 4 581 421 euro w tym dofinansowanie w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego 3 894207,83 euro, co stanowi 85% wartości całego projektu.

Łącznie, po polskiej i słowackiej stronie, zmodernizowanych zostanie 15,5 km dróg. Wartość słowackiej części projektu wynosi 1,88 mln euro.

Powiat Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Majd
Majd
2024 lat temu

wow co to jednokierunkowa ?:rip:

ixi
ixi
2024 lat temu

co to DROGA DLA KONI???? wspaniala "wizytowka" podkarpacia, jak zawsze z rozmachem:D:mad::bigrazz:

CHORE PAŃSTWO !!!!!
CHORE PAŃSTWO !!!!!
2024 lat temu

"STOWARZYSZENIE ZAGROŻONYCH WYKLUCZENIEM SPOŁECZNYM" – DLA WSZYSTKICH WYKORZYSTYWANYCH PRZEZ PRACODAWCÓW,PAŃSTWO, ORAZ RENCISTÓW I EMERYTÓW – WEGETUJĄCYCH ZA GŁODOWE UPOSAŻENIA -ORGANIZUJEMY SIĘ W STOWARZYSZENIE ABY SIĘ PRZECIWSTAWIĆ DŹWIGANIU TEJ PSEUDO DEMOKRACJI NA BARKACH NAJNIŻEJ UPOSAŻONYCH I KONTROLOWAĆ SPEŁNIENIE OBIETNIC RZĄDZĄCYCH. – Z WYPŁATĄ 300 EURO NA TURYSTYKĘ,,,

Mike 38
Mike 38
2024 lat temu

Nie widzicie że to ścieżka rowerowa nie droga 😆

fan
fan
2024 lat temu

Droga jest spoko,jechalem tam,ale po slowackiej stronie byla zwirowata droga,a teraz bendzie super,nawet nie wiecie jakie sa pienkne widoki zaraz jak sie wjedzie do slowacji,nie to co na barwinek,POLECAM,

yurandd
yurandd
2024 lat temu

a GDZIE DRZEWO Z KOŁACZYC NIE MA GO :confused::confused::confused::confused:

dixi
dixi
2024 lat temu

PiS-owco Kmiecikowcy zamiast drog do Bardejova powinni zadbać o loty z Rzeszowa do Chciago. W końcu "wybitne mózgi" PiS-u właśnie tam spędzją czas na koszeniu trawników, jak nie rządzą naszym miastem, co o spraw Boże już niedługo nastąpi… Ponoć ostatnio jeden z pracodawców Członka był z wizytą w Jaśle, czyżby sami stracili już wiarę w możliwość wygrania wyborów?? :D:D

ania
ania
2024 lat temu

Majd,a co to jest wow?

podziwiacz
podziwiacz
2024 lat temu

TO PAN PAWLUŚ NIE TYLKO UZYSKAŁ ODSZKODOWANIE OD MPN ZA ZAJĘTY PAS DROGOWY ALE I TU SIĘ WYKAZAŁ ??????????

Zobacz także
Close
Back to top button
9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x