Wiadomości

Józef Bajorek nowym sekretarzem Miasta [relacja tv]

W dniu 8 grudnia br. Rada Miejska Jasła  podjęła uchwałę w sprawie powołania Józefa Bajorka na stanowisko Sekretarza Miasta w Jaśle.

Ideą pracy urzędnika jest służba i praca na rzecz wszystkich tych, którzy zwracają się do Urzędu ze swoimi sprawami i problemami. Taką rolę pragnę spełniać, będąc sekretarzem miasta. –  powiedział tuz po powołaniu na funkcje sekretarza Józef Bajorek.

Józef Bajorek urodził się w Jaśle, gdzie ukończył Szkołę Podstawową, a następnie Liceum Ogólnokształcące. W 1978 r ukończył Politechnikę Krakowską. Następnie podjął pracę w Zakładach Płyt Wiórowych w Jaśle, po czym pracował w PP „Polmozbyt” w Rzeszowie. Do 1990 r pracował jako nauczyciel w Zespole Szkół Chemicznych w Jaśle. Duże doświadczenie w pracy administracyjnej zdobył gdy w roku 1990 Wojewoda Krośnieński powołał go na stanowisko Kierownika Urzędu Rejonowego w Jaśle,  powierzając mu jego utworzenie. Pracą urzędu kierował do 1998 r., to jest do chwili jego przekształcenia w Starostwo Powiatowe w Jaśle. W latach 90-tych był Przewodniczącym Rejonowej Rady  Zatrudnienia w Jaśle oraz Przewodniczącym Rady Nadzorczej Zespołu Opieki Zdrowotnej w Jaśle.

Stanowisko Sekretarza Miasta jest zawarte w Regulaminie Organizacyjnym Urzędu Miasta w Jaśle, a w myśl nowej ustawy o pracownikach samorządowych od stycznia 2009 musi być obsadzone. Pan Józef Bajorek spełnia ustawowe wymogi pozwalające na powołanie na tę funkcję, w tym wykształcenie wyższe umożliwiające wykonywanie zadań na tym stanowisku oraz odpowiedni staż pracy. W trakcie dotychczasowej pracy Pan Józef Bajorek wyróżniał się dogłębną znajomością przepisów prawnych z zakresu administracji, pracowitością i sumiennością oraz wysokim stopniem samodzielności.

Gdy przejęłam Urząd było w nim 23 stanowiska kierownicze oraz 4 najwyższego kierownictwa (burmistrz, zastępca burmistrza, skarbnik oraz sekretarz). Obecnie jest 15 stanowisk kierowniczych i 5 najwyższego kierownictwa. Wprowadza to duże oszczędności finansowe dla miasta. Taka struktura z dwoma zastępcami i sekretarzem pozwala na sprawniejsze zarządzanie miastem. Jest też praktykowana w sąsiednich miastach np. Sanoku oraz Dębicy i bardzo dobrze się tam sprawdza – komentuje Burmistrz Maria Kurowska

UM Jasło

Relacja wideo

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
22 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ronaldo
Ronaldo
2024 lat temu

To jest skandal !

PIS
PIS
2024 lat temu

Szanowni Państwo. Szanowna Pani Mario Kurowska. Trochę Pani przesadza. Mam nadzieję, iż teraz znikną nielegalne budowle na terenie Jasła- no przecież ma Pani Sekretarza, który wedle Pani słów "spełnia ustawowe wymogi pozwalające na powołanie na tę funkcję, w tym wykształcenie wyższe umożliwiające wykonywanie zadań na tym stanowisku oraz odpowiedni staż pracy. W trakcie dotychczasowej pracy Pan Józef Bajorek wyróżniał się dogłębną znajomością przepisów prawnych z zakresu administracji, pracowitością i sumiennością oraz wysokim stopniem samodzielności". Pozdrawiam.

Ronaldo
Ronaldo
2024 lat temu

Pan karze sługa musi !

marek
marek
2024 lat temu

Zgadza się Ronaldo. Pan karze sługa musi !
To chyba najtrafniejszy komentarz do tej sytuacji.

Ad
Ad
2024 lat temu

Oj Boże Boże…
Nie powinno się Ciebie tu wzywać.
Ale o pomste woła do to nieba.
Widzisz, a nie grzmisz

obiektywny
obiektywny
2024 lat temu

A ja myślę że Pani Kurowska na początku kadencji przez czystki personalne zdezorganizowała pracę UM i teraz gdy skutki tamtych decyzji są już widoczne, to stara się zatrudnić kogoś kto nat tym chaosem zapanuje. Mam nadzieję że będzie to wybór trafny i ze ten Pan będzie miał trochę swobody działania

ptyś
ptyś
2024 lat temu

No i stało się.Mikołaj przyszedł….

jpł
jpł
2024 lat temu

… "Jest też praktykowana w sąsiednich miastach np. Sanoku oraz Dębicy i bardzo dobrze się tam sprawdza – komentuje Burmistrz Maria Kurowska". … – to stwierdzenie zwala z nóg nawet najbardziej największego oportunistę i trafny komentarz. No … ale świadczy o kompetentnej wiedzy mówiącego.

jaślanka
jaślanka
2024 lat temu

To pierwsza trafna decyzja personalna w UM!

Sąsiad
Sąsiad
2024 lat temu

Z wykształcenia jest mechanikiem – więc jakie ma przygotowanie?????
W USA pracował na budowie – więc jakie ma przygotownie do kierowania urzędem mechnik samochodowy i robotnik budowlany???
Poprostu swat Rzońcy znalazł mu robote!

sąsiad II
sąsiad II
2024 lat temu

Swat i PIS. Czyli TKM .Po co ma pracować na budowie lub przy samochodach lepiej za 5700 netto na rękę w UM bo po co swat ma sie męczyć. Z resztą toć swój hop a co tam podatnik !

W.M
W.M
2024 lat temu

Pomocy a ja siedzę i zawijam ciasto w pizzerii w Włoszek może mnie pani K. zatrudni jako ochroniarza w straży miejskiej jaszcze jedno miejsce sie znajdzie jestem z lipnicy 😛 swój chłopak

HUKAN
HUKAN
2024 lat temu

Witek L.co ty robisz ty jesteś szefem Prawa i Sprawiedliwości ? daj spokój doprowadzisz do katastrofy ja sie już wy-PIS-uje

dorotka
dorotka
2024 lat temu

Marysiu przerosłaś nawet czerneckiego masz nos jak Pinokio od tych kłamstw ale ludzie widzą oj widzą

Emeryt
Emeryt
2024 lat temu

Historia lubi zataczać kręgi. Przypomina mi to sprawę z Tymińskim. Niewiadomego pochodzenia spadochroniarz z USA, nagle prawie wygrywa wybory prezydenckie w Polsce. Tak i Pan Bajorek, cudotwórca postawi Jasło na nogi. Jeśli dobrze zrozumiałem jego wypowiedź, cyt „….padła taka propozycja żebym objął takie stanowisko” to Pan Bajorek został specjalnie ściągnięty do kraju, wiec gratuluje światowej klasy fachowca. I w tym momencie zgadzam się z Panem Stachaczyńskim. Rok poza tematem jest nie do odrobienia, a co dopiero osiem. Mówię to z doświadczenia urzędnika (na szczęście od kilku lat na emeryturze). Oj Pani Burmistrz, nie zdaje sobie Pani sprawy jakich inteligentnych młodych… Czytaj więcej »

Lenin Włodzimierz
Lenin Włodzimierz
2024 lat temu

To się nazywa polityka prorodzinna:)
Każda ekipa zatrudnia swoich.Tylko prawdziwi komuniści nie dbają o takie pierdoły i zatrudniają tylko kompetentnych towarzyszy zachowujących czujność rewolucyjną.

k1
k1
2024 lat temu

ronaldo, emeryt, ad, jpł – zdecyduj sie moze na jeden nick, bo mnozysz te swoje byty, oczywiscie bardzo opiniotworcze 😉

jol
jol
2024 lat temu

k1, mało wiesz o internecie.

Do k1
Do k1
2024 lat temu

Jestem całkowicie samodzielnym bytem, skończyłam studia / prawo i administracja/ i też chciałabym pracować .Jak to zrobić, żeby znaleźć się w orbicie polityki prorodzinnej ?

AAA
AAA
2024 lat temu

Potrzebny nam był kolejny stary PIERDZIEL, a młodzi niech spadają do Irlandii

jpł
jpł
2024 lat temu

do k1 – moje jpł nie ma nic wspólnego z Twoimi podejrzeniami. Jestem dla siebie sterem i żeglarzem. I piszę tylko w swoim imieniu. A nie daj Boże -moralnie – podszywania się pod czyjeś niki. Tylko czy to rozumiemy.

klin
klin
2024 lat temu

A miał być gościuwa w sweterku i okularach???

Zobacz także
Close
Back to top button
22
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x