Wiadomości

Józef Bajorek nowym sekretarzem Miasta [relacja tv]

W dniu 8 grudnia br. Rada Miejska Jasła  podjęła uchwałę w sprawie powołania Józefa Bajorka na stanowisko Sekretarza Miasta w Jaśle.

Ideą pracy urzędnika jest służba i praca na rzecz wszystkich tych, którzy zwracają się do Urzędu ze swoimi sprawami i problemami. Taką rolę pragnę spełniać, będąc sekretarzem miasta. –  powiedział tuz po powołaniu na funkcje sekretarza Józef Bajorek.

Józef Bajorek urodził się w Jaśle, gdzie ukończył Szkołę Podstawową, a następnie Liceum Ogólnokształcące. W 1978 r ukończył Politechnikę Krakowską. Następnie podjął pracę w Zakładach Płyt Wiórowych w Jaśle, po czym pracował w PP „Polmozbyt” w Rzeszowie. Do 1990 r pracował jako nauczyciel w Zespole Szkół Chemicznych w Jaśle. Duże doświadczenie w pracy administracyjnej zdobył gdy w roku 1990 Wojewoda Krośnieński powołał go na stanowisko Kierownika Urzędu Rejonowego w Jaśle,  powierzając mu jego utworzenie. Pracą urzędu kierował do 1998 r., to jest do chwili jego przekształcenia w Starostwo Powiatowe w Jaśle. W latach 90-tych był Przewodniczącym Rejonowej Rady  Zatrudnienia w Jaśle oraz Przewodniczącym Rady Nadzorczej Zespołu Opieki Zdrowotnej w Jaśle.

Stanowisko Sekretarza Miasta jest zawarte w Regulaminie Organizacyjnym Urzędu Miasta w Jaśle, a w myśl nowej ustawy o pracownikach samorządowych od stycznia 2009 musi być obsadzone. Pan Józef Bajorek spełnia ustawowe wymogi pozwalające na powołanie na tę funkcję, w tym wykształcenie wyższe umożliwiające wykonywanie zadań na tym stanowisku oraz odpowiedni staż pracy. W trakcie dotychczasowej pracy Pan Józef Bajorek wyróżniał się dogłębną znajomością przepisów prawnych z zakresu administracji, pracowitością i sumiennością oraz wysokim stopniem samodzielności.

Gdy przejęłam Urząd było w nim 23 stanowiska kierownicze oraz 4 najwyższego kierownictwa (burmistrz, zastępca burmistrza, skarbnik oraz sekretarz). Obecnie jest 15 stanowisk kierowniczych i 5 najwyższego kierownictwa. Wprowadza to duże oszczędności finansowe dla miasta. Taka struktura z dwoma zastępcami i sekretarzem pozwala na sprawniejsze zarządzanie miastem. Jest też praktykowana w sąsiednich miastach np. Sanoku oraz Dębicy i bardzo dobrze się tam sprawdza – komentuje Burmistrz Maria Kurowska

UM Jasło

Relacja wideo

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

22
Dodaj komentarz

avatar
22 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
klinjpłAAADo k1jol Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ronaldo
Gość
Ronaldo

To jest skandal !

HUKAN
Gość
HUKAN

Witek L.co ty robisz ty jesteś szefem Prawa i Sprawiedliwości ? daj spokój doprowadzisz do katastrofy ja sie już wy-PIS-uje

dorotka
Gość
dorotka

Marysiu przerosłaś nawet czerneckiego masz nos jak Pinokio od tych kłamstw ale ludzie widzą oj widzą

Emeryt
Gość
Emeryt

Historia lubi zataczać kręgi. Przypomina mi to sprawę z Tymińskim. Niewiadomego pochodzenia spadochroniarz z USA, nagle prawie wygrywa wybory prezydenckie w Polsce. Tak i Pan Bajorek, cudotwórca postawi Jasło na nogi. Jeśli dobrze zrozumiałem jego wypowiedź, cyt „….padła taka propozycja żebym objął takie stanowisko” to Pan Bajorek został specjalnie ściągnięty do kraju, wiec gratuluje światowej klasy fachowca. I w tym momencie zgadzam się z Panem Stachaczyńskim. Rok poza tematem jest nie do odrobienia, a co dopiero osiem. Mówię to z doświadczenia urzędnika (na szczęście od kilku lat na emeryturze). Oj Pani Burmistrz, nie zdaje sobie Pani sprawy jakich inteligentnych młodych… Czytaj więcej »

Lenin Włodzimierz
Gość
Lenin Włodzimierz

To się nazywa polityka prorodzinna:)
Każda ekipa zatrudnia swoich.Tylko prawdziwi komuniści nie dbają o takie pierdoły i zatrudniają tylko kompetentnych towarzyszy zachowujących czujność rewolucyjną.

k1
Gość
k1

ronaldo, emeryt, ad, jpł – zdecyduj sie moze na jeden nick, bo mnozysz te swoje byty, oczywiscie bardzo opiniotworcze 😉

jol
Gość
jol

k1, mało wiesz o internecie.

Do k1
Gość
Do k1

Jestem całkowicie samodzielnym bytem, skończyłam studia / prawo i administracja/ i też chciałabym pracować .Jak to zrobić, żeby znaleźć się w orbicie polityki prorodzinnej ?

AAA
Gość
AAA

Potrzebny nam był kolejny stary PIERDZIEL, a młodzi niech spadają do Irlandii

jpł
Gość
jpł

do k1 – moje jpł nie ma nic wspólnego z Twoimi podejrzeniami. Jestem dla siebie sterem i żeglarzem. I piszę tylko w swoim imieniu. A nie daj Boże -moralnie – podszywania się pod czyjeś niki. Tylko czy to rozumiemy.

W.M
Gość
W.M

Pomocy a ja siedzę i zawijam ciasto w pizzerii w Włoszek może mnie pani K. zatrudni jako ochroniarza w straży miejskiej jaszcze jedno miejsce sie znajdzie jestem z lipnicy 😛 swój chłopak

sąsiad II
Gość
sąsiad II

Swat i PIS. Czyli TKM .Po co ma pracować na budowie lub przy samochodach lepiej za 5700 netto na rękę w UM bo po co swat ma sie męczyć. Z resztą toć swój hop a co tam podatnik !

PIS
Gość
PIS

Szanowni Państwo. Szanowna Pani Mario Kurowska. Trochę Pani przesadza. Mam nadzieję, iż teraz znikną nielegalne budowle na terenie Jasła- no przecież ma Pani Sekretarza, który wedle Pani słów "spełnia ustawowe wymogi pozwalające na powołanie na tę funkcję, w tym wykształcenie wyższe umożliwiające wykonywanie zadań na tym stanowisku oraz odpowiedni staż pracy. W trakcie dotychczasowej pracy Pan Józef Bajorek wyróżniał się dogłębną znajomością przepisów prawnych z zakresu administracji, pracowitością i sumiennością oraz wysokim stopniem samodzielności". Pozdrawiam.

Ronaldo
Gość
Ronaldo

Pan karze sługa musi !

marek
Gość
marek

Zgadza się Ronaldo. Pan karze sługa musi !
To chyba najtrafniejszy komentarz do tej sytuacji.

Ad
Gość
Ad

Oj Boże Boże…
Nie powinno się Ciebie tu wzywać.
Ale o pomste woła do to nieba.
Widzisz, a nie grzmisz

obiektywny
Gość
obiektywny

A ja myślę że Pani Kurowska na początku kadencji przez czystki personalne zdezorganizowała pracę UM i teraz gdy skutki tamtych decyzji są już widoczne, to stara się zatrudnić kogoś kto nat tym chaosem zapanuje. Mam nadzieję że będzie to wybór trafny i ze ten Pan będzie miał trochę swobody działania

ptyś
Gość
ptyś

No i stało się.Mikołaj przyszedł….

jpł
Gość
jpł

… "Jest też praktykowana w sąsiednich miastach np. Sanoku oraz Dębicy i bardzo dobrze się tam sprawdza – komentuje Burmistrz Maria Kurowska". … – to stwierdzenie zwala z nóg nawet najbardziej największego oportunistę i trafny komentarz. No … ale świadczy o kompetentnej wiedzy mówiącego.

jaślanka
Gość
jaślanka

To pierwsza trafna decyzja personalna w UM!

Sąsiad
Gość
Sąsiad

Z wykształcenia jest mechanikiem – więc jakie ma przygotowanie?????
W USA pracował na budowie – więc jakie ma przygotownie do kierowania urzędem mechnik samochodowy i robotnik budowlany???
Poprostu swat Rzońcy znalazł mu robote!

klin
Gość
klin

A miał być gościuwa w sweterku i okularach???

Zobacz także

Close
Close
X