Wiadomości

Kaczyński niepokonany na Podkarpaciu

Gdyby o zwycięstwie w wyborach prezydenckich decydował wynik na Podkarpaciu, Jarosław Kaczyński objąłby fotel po swoim bracie. W naszym województwie Kaczyński uzyskał największe poparcie w Polsce (65,77 proc.). Również w powiecie jasielskim przewaga nad Bronisławem Komorowskim była znaczna (68,97 proc.)

fot. W. Żebracki / Jaslonet.pl

Najwyższe poparcie na Jarosława Kaczyńskiego odnotowano w gminie Brzyska – 83, 7 proc. i w gminie Osiek Jasielski – 81,46 proc. Chętnie na tego kandydata głosowały też gminy – Dębowiec (79,8 proc.), Nowy Żmigród (77,77 proc.) i Kołaczyce (77,32 proc.).

W mieście Jaśle przewaga Kaczyńskiego nad Komorowskim była najmniejsza w całym powiecie. Tutaj na Jarosława Kaczyńskiego zagłosowało – 56,43 proc. a na Bronisława Komorowskiego 43, 57 proc. mieszkańców.

Gmina Jasło opowiedziała się za poparciem Kaczyńskiego. Aż – 72,27 proc. wyborców oddało na niego głos.

Blisko 40 procentowe poparcie Bronisław Komorowski uzyskał także w gminie Krempna.

Głosowanie miasto – wieś

Jarosław Kaczyński w powiecie zwycięża na wsi. Aż  – 75, 33 proc. mieszkańców wsi z powiatu jasielskiego oddało na niego głos. Kaczyński triumfuje również w miastach, z dorobkiem – 57, 2 proc. poparcia.

W gminach do 5 000 mieszkańców na Kaczyńskiego głosowało – 60,38 proc wyborców

Najchętniej na Jarosława Kaczyńskiego głosowały gminy liczące od 5 001 do 10 000 mieszkańców – aż 78,52 proc.

W gminach od 10 001 do 20 000 mieszkańców wynik był równie wysoki – 70,83 proc.

Jedynie w gminach liczących od 20 001 do 50 000 mieszkańców różnice między kandydatami były mniejsze. Tam Kaczyński uzyskał – 56,43 procenta poparcia, a Bronisław Komorowski – 43,57 proc.

Frekwencja większa niż 5 lat temu

Frekwencja wyborcza w powiecie jasielskim okazała się wyższa niż w wyborach prezydenckich w 2005 roku.

Do urn poszło 55,19 proc. uprawnionych. Liczba uprawnionych do głosowania wyniosła 92781, Liczba wydanych kart – 51205

W 2005 roku uprawnionych do głosowania było – 90095. Wydanych kart zostało  – 47173. Frekwencja wyniosła wtedy – 52,36 proc.

Chętniej do wyborów poszli mieszkańcy miast – 56,38 proc., niż wsi – 54,57 proc.

Najwyższą frekwencję odnotowano w gminie Jasło – 57,57 proc. i gminie Dębowiec – 57,12 proc. Tuż za nimi znalazły się gmina Kołaczyce – 56,36, miasto Jasło – 56,13 proc, Osiek Jasielski – 55,16 proc., Nowy Żmigród – 55,01 proc. i gmina Brzyska 54,46

Frekwencję powyżej 50 procent odnotowano także w gminie Skołyszyn – 51,60 proc. i gminie Tarnowiec – 50, 92 proc.

Najmniej osób wzięło udział w wyborach w gminie Nowy Żmigród –  49,74 proc.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
31 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
wk12
wk12
2024 lat temu

wygrało lepsze zło

wojtek
wojtek
2024 lat temu

wstyd mi ze mieszkam na podkarpaciu opamietajcie sie ludzie

ceper
ceper
2024 lat temu

BIEDNE I CIEMNE PODKARPACIE ZAWSZE NAIWNE…….

www
www
2024 lat temu

wstyd mi i żal tych ludzi co na jarka głosowali

limonka
limonka
2024 lat temu

To ty jesteś ciemntota i zacofanie, wyjeżdżaj szybko do Lodynu na zmywak, nie będzie Ci wstyd

M
M
2024 lat temu

Podkarpacie to taka sama ciemnota jak Kaczyński.

Glorietta
Glorietta
2024 lat temu

Jestem dumna z tego, że głosowałam na J. Kaczyńskiego 🙂

PiS
PiS
2024 lat temu

Ale buraki tutaj pisza

polak
polak
2024 lat temu

Niestety ale to prawda, zbyt wielu nainiakow zeby nie powiedziec burakow mieszka na podkarpaciu i daja soba manipulowac. Wstydze sie za te wyniki,niestety Bronek nie jest idealnym kandydatem ale nigdy wiecej kaczyzmu i tej prostackiej obludy kurdupla chorego na wladze.

lupus
lupus
2024 lat temu

NIespałem pół nocy bojąc się że kaczygród przejmie prezyndenturę ale jestem szczęśliwy :yes::yes: nareszcie będzie normalnie przynajmniej na szczeblu dyplomacji a klerowi i tak zostaną wierni którzy napełnią im tacę wiec bez pretensji panowie proboszczowie macie dalej swój ciemnogród

gbur
gbur
2024 lat temu

Katowiocha znowu narobiła wstydu na całą Polskę. Ale powoli wykorzenimy ten ciemny i nienawistny normalnym ludziom pseudowlwktorat.

pisowiec
pisowiec
2024 lat temu

hehhehe….ale obciach…Reszta wschodu mądżeje ale to podkarpacie….rozpacz….są gotowi pozabijac za to że najwyższy jaśniepan przegrał…

widz
widz
2024 lat temu

Przepraszam,ale sezon na kaczkijuż się zaczą?:lol:

Vlad
Vlad
2024 lat temu

.. sam jesteś ciemny.. zakichany dorobkiewiczu !!

brak słów
brak słów
2024 lat temu

wstyd mi za to że Jasło głosuje na kaczke;/

...
...
2024 lat temu

co za k*** PISdy z tych podkarpacin :/ i wy chcecie zeby bylo lepiej :/? moherowe wojewodztwo !

Jasełko
Jasełko
2024 lat temu

A ja i moi znajomi spokojnie głosowaliśmy na Pana Prezydenta Bronisława Komorowskiego.Jeżeli Pan Kaczyński chce,może zostać prezydentem na uchodźstwie.Jest wakat.

Stary
Stary
2024 lat temu

Współczucie dla Jasielszczyzny. To z powodu biedy, niezaradności i mizernego wykształcenia. Rozejrzyjcie się, ilu waszych znajomych żyje z rent, zasiłków, zapomóg. Nie pracują, piją,całymi dniami oglądają seriale, narzekają,wszystko krytykują, nienawidzą ludzi, którzy się dorabiają. I kombinują, jak zdobyć nową zapomogę, zasiłek, stypendium socjalne dla dziecka. Taka jest Polska B. Utrzymywana przez tych, co produkują, handlują, robią w usługach.

antykler
antykler
2024 lat temu

Poszło w pis-DU, nareszcie mohery i lokalne układziki pisuarów dostały pśtyka w nos,a w perspektwie kopa w d….:lol:

Anna
Anna
2024 lat temu

P. Jarosław już dał się poznać przez rok rządów – i wystarczy. Hańbą jest robienie kariery politycznej wykorzystując zmarłego brata. P. Alicja też nie ma twarzy, że nie wspomnę o sumieniu. Rzeczywiście – Ciemnogród.

mis
mis
2024 lat temu

Gratuluję Panu Komorowskiemu inteligentnego, nastawionego pokojowo i skorego do zgody elektoratu.Gdy czytam te Wasze wypowiedzi to cieszę sie i jestem dumny z tego że jestem zacofany,naiwny i głosowałem na Kaczyńskiego!

sebass
sebass
2024 lat temu

Kaczyński znów poległ.Zarówno on jak i PiS chyba się do tego przyzwyczaili.Miernoty i tyle:lol:

PiS-man
PiS-man
2024 lat temu

Czy wy PO-czwarki naprawdę wierzycie w to, że jedno z waszych dyżurnych hasełek w rodzaju "ciemnogród" czy "mohery" robi na kimś, oprócz was samych, wrażenie? 😀

dystans
dystans
2024 lat temu

Pożyjemy, zobaczymy…Ciekawe na kogo teraz jaśnie oświecony Komorowski i Tusk zrzucać będą odpowiedzialność za niepowodzenia? I ciekawe czy przed wyborami parlamentarnymi zdąrzą wyprzedać całą Polskę, czy coś w łaskawości swojej nam zostawią?..Pożyjemy, zobaczymy…A wszystkim, którzy plując na katolików i kler proponuję by "podskoczyli" Zydom lub islamistom – o tak, wtedy dopiero będziecie twardzielami…Ah, jeszcze życzę udanej zabawy na gejowskiej "europride" – to jest super-hiper-cool i nowoczesne, nie może was tam zabraknąć. I tylko lasów żal…;)

gbur
gbur
2024 lat temu

Gdybyś PiS manie rozumiał, jak pejoratywne w odczuciu społecznym są to określenia, to może i na tobie by robiły wrażenie. Niestety klapy na oczach i niewolnicza wierność (nie mająca z rozumem nic wspólnego) idei moherowo-kaczej upośledzają cię w zdroworozsądkowych ocenach rzeczywistości. Żal mi cię !!!!!!

do PiS-mana
do PiS-mana
2024 lat temu

PiS-man do określeń "ciemnogród", "mohery" dorzuciłbym jeszcze "PiSiory", "PiSuary" i na pewno nie zrobi to na was wrażenia bo do tego trzeba mieć trochę ambicji i honoru a niestety wy nie znacie tych dwóch pojęć.:lol:

symatyk jasła
symatyk jasła
2024 lat temu

Podkarpacka,a w szczególności jasielska Platformo – przed Wami czas wielkiej mobilizacji i przygotowań do wyborów samorządowch. Wyniki wskazują, że można przełamać hegemonię pisowców w Jaśle.

jozin
jozin
2024 lat temu

Gburze – intelektualisto przydomowy: na czym polega "idea moherowo-kacza"? :smilewinkgrin:

zalewski
zalewski
2024 lat temu

PiS już nie istnieje!!!!!!!!!!!

PiS-man
PiS-man
2024 lat temu

Czyli, gdybym przez pomyłkę zagłosował na PO (tfu!), to od razu zostanę: jasnogrodem; filcowym kapeluszem; PO-czwarą; Platformersem czy innym PO-kemonem? 😀 Gburze – czytając twoje posty wyobrażam sobie wzrok twój tęsknie spogladający w siną dal i czekający na rozum, który odleciał 😀

Jaślanin
Jaślanin
2024 lat temu

Ci co są za PO to są idioci !!!

Back to top button
31
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x