Wiadomości

Karpacka Troja dostanie z Powiatu kolejne 50 tys. zł

50 tys. zł, otrzyma Samorząd Województwa Podkarpackiego na realizację zadania „Skansen archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy – atrakcją turystyczną regionu”. To już kolejna duża kwota zabezpieczona przez Powiat Jasielski na realizację tej inwestycji.

fot. Powiat Jasło

Uważamy, że jest to najpoważniejsze zadanie turystyczne realizowane na terenie powiatu jasielskiego i wraz z muzeum w Magurskim Parku Narodowym będą stanowiły bardzo dużą atrakcję i magnez przyciągający turystów – mówi Adam Kmiecik, starosta jasielski.

Przekazane środki zostaną spożytkowane między innymi na przygotowanie nowoczesnej ekspozycji: wykonanie makiet, zakup manekinów, zakup figur zwierzęcych jak również przygotowanie filmu o historii wałów królewskich.

fot. Powiat Jasło

Od kilku lat Powiat Jasielski pomaga w finansowaniu tego przedsięwzięcia. W 2005 roku wydatkowano na ten cel kwotę 100 000, 00 złotych, rok później powiat wsparł wydanie albumu promującego projekt „Karpacka Troja” kwotą 10 000, 00 złotych. W kolejnych latach wydatkowano z budżetu powiatu: 50 000, 00 złotych w 2007 r. i 30 000, 00 złotych w 2008 r.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

fot. Powiat Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ace
ace
2024 lat temu

bardziej badziwenych schodów na wały nie widziałem nigdzie, tragedia !!!! przecież to WIDAĆ!

miłośnik historii
miłośnik historii
2024 lat temu

Byłem zobaczyć ową turystyczną atrakcję.Powiem tak:co za kretyn zaprojektował w ten sposób Troję,że centralnym jej punktem jest budynek z betonu i stali.Budynek,który niszczy ideę,poprzez ekspozycję swojej szpetoty.Dla mnie jest to skandal.Winien on być jakby z boku ia ma pewno nawiązujący architektonicznie do przedmiotu turystyki.Zatem pomysł rewelacyjny,wykonanie katastroficzne.Aż się boje,ze te 50 tys pójdzie na budowę McDonalda, lub Biedronki…

ixi
ixi
2024 lat temu

Wreszcie cos pozytywnego i nie zwiazanego z polityka!!! Zycze sukcesow i dalszego rozwoju.

ace
ace
2024 lat temu

w dodatku wygląda na to, że rekonstrukcja z przez 3 tys lat jest taka, że duża część wałów obronnych jest zrobiona z płyty wiórowej. no comment

potomek Trojan?!
potomek Trojan?!
2024 lat temu

ludzie spoko i luuuz B) to dopiero początek pare latek i będzie git B) nie od razu Rzym zbudowano :no: to inwestycja pochłaniająca kupe kasy :yes: której zawsze mało więc poczekajmy 😀

Sen
Sen
2024 lat temu

Wcale mnie to nie dziwi, że te atrakcje będą stanowić magnez a nie magnes powwiatu, skoro to powiedział Satrosta, to pewnie wie lepiej.

Zobacz także
Close
Back to top button
6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x