MiastoWiadomości

Kierowco! Od dziś cyklista może więcej!

W dniu dzisiejszym weszła w życie nowelizacja ustawy Prawo o Ruchu Drogowym dla rowerzystów. Teraz cyklista będzie miał więcej przywilejów.

Kierowco! Od dziś cyklista może więcej! (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Pierwszeństwo roweru jadącego ścieżką rowerową przed skręcającymi pojazdami, śluzy rowerowe na skrzyżowaniach, możliwość wyprzedzania z prawej strony wolno jadących aut i legalne przyczepki dla dzieci – to tylko niektóre z tych zmian.

Zobacz Spoty reklamowe Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przygotowane na okazję zmian w Prawie o Ruchu Drogowym, które weszły w życie w dniu dzisiejszym.

Sejm uchwalił nowe przepisy w lutym, prezydent podpisał ustawę 22 kwietnia, natomiast nowe prawo nic nie mówi o obowiązku jazdy w kaskach ochronnych oraz odblaskowych kamizelkach.

Przemysław Janas
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
bart
bart
2024 lat temu

Nie duże zmiany, ale dobrze, że informujecie…
Ale w sumie dziś koniec świataa…. 😉

ciekawy kierowca
ciekawy kierowca
2024 lat temu

TO KIEROWCY NIE MAJĄ OBOWIĄZKU PORUSZAĆ SIĘ JAK NAJBLIŻEJ PRAWEJ KRAWĘDZI JEZDNI ?, I NIE TRZEBA ZACHOWYWAĆ ODLEGŁOŚCI 1m OD JEDNOŚLADU ?.TO JAK CYKLISTA BĘDZIE MÓGŁ WYPRZEDZAĆ POJAZDY PO PRAWEJ STRONIE ?/czy ta ustawe wprowadzają ludzie czy marsjanie ?/

kobaYaszi
kobaYaszi
2024 lat temu

Kierowco! Od dziś cyklista może więcej sobie złamać kosci:P

zirytowany pieszy
zirytowany pieszy
2024 lat temu

A ja przypominam jasielskim rowerzystom, ( szczególnie na trasie rafineria – jasło),że nie nie wolno jeździc po chodniku, który ma mniej niz 2 metry szerokości, a prędkosć na drodze przyległej do niego nie przekracza dozwolonej prędkości 50 km na godzinę!! Niedopuszczalne jest także używanie dzwonka na pieszego idącego po chodniku. Nowe przepisy przewidują możliwosc jazdy po chodeniku w niesprzyjających warunkach atmosferycznych ( typu mgła, ulewa, gołoledź, ale z uwzględnieniem pierszeństwa pieszych)

Back to top button
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x