r e k l a m a
Wiadomości

Klich pochwalił efekty pracy żołnierzy w Kołaczycach

Dzięki pomocy wojska pierwszy etap budowy mostu łączącego Kołaczyce z Brzyskami został zakończony. Dziś na miejscu efekty pracy żołnierzy oglądał Minister Obrony Narodowej Bogdan Klich.

Minister podkreślił duże zaangażowanie żołnierzy w akcję ratunkową podczas powodzi, jaka nawiedziła Podkarpacie, dodał też, że na przykładzie Kołaczyc widać, że wojsko potrafi być wielozadaniowe.

Chcemy pokazać, że wojsko potrafi się wywiązać z takich prac inżynieryjnych a nie tylko ładować piasek do worków czy ewakuować z terenów powodzi – mówił minister Klich.

Do tej pory żołnierze zrealizowali pierwszy najważniejszy etap budowy mostu na Wisłoce – postawili trzy podpory pośrednie i dwa przyczółki. Zadanie zostało wykonane o wiele taniej niż w przypadku firmy cywilnej. Żołnierze wykonali pracę w ramach szkolenia więc inwestor ponosił jedynie koszty materiałów.

Jak zapowiedziano most ma być gotowy do 11 listopada br. Przyczyni się on do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz odciąży ruch na drodze krajowej nr 73, co po ostatnich doświadczeniach, kiedy miasto było odcięte od świata daje szansę szybkiej ewakuacji. Ponadto znacznie skróci się połączenie dla ruchu kołowego pomiędzy gminami Kołaczyce i Brzyska.

Wojsko, które pomogło podczas akcji ratunkowej jest gotowe przy odbudowie zniszczonych mostów i dróg.

Wojsko jest przygotowane do odbudowy mostów i dróg. Mamy przygotowanych 15 zespołów do odbudowy dróg i 13 do odbudowy mostów – mówił gen. bryg. Janusz Lalka, szef Inżynierii Wojskowej.

Dużym wzmocnieniem w sytuacjach kryzysowych (np. powódź) mają być powołane do życia Narodowe Siły Rezerwowe. 10 tys. ochotników rezerwistów różnych profesji będzie szkoliło się w jednostkach wojskowych, aby pomagać w sytuacjach kryzysowych. 

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

– – –

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
19 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
lupus
lupus
2024 lat temu

Panowie w garniturach troche luzu he he to nie pogrzeb koszulki polo chłopcy wystarcza:D:D

Sielanka
Sielanka
2024 lat temu

Śpieszcie sę kończyć most bo w niedzielę wybory. Bronek przebiera nogami, a wy sobie spacery robicie. Na 5 zdjęciu od góry, za plecami dygnitarza w marynarce, czai się w cieniu jakiś rezerwista niewielkiego wzrostu. Zapewne chciałby aby nieco łaski pańskiej spłynęło i na niego. W tle zafrasowany drogomistrz powiatowy. Przy boku ministra spełniona blondyna – żyć nie umierać. Sielanka:smilewinkgrin:

zak
zak
2024 lat temu

Tak działa Platforma?SKUTECZNIE!!!!!!!!!

TK
TK
2024 lat temu

Czy minister wie, że chwali samowolkę budowlaną, bez papierów ? TO JEST MOST, a nie szałas pomiedzy ulami !

bond
bond
2024 lat temu

ok minister był u nas wielki szacunek ale te debile z boru niech jezdza debile w ternie miejskim normalnie a nie nie jak na torze f1 k***a 130 co palilo sie ze tak jechali troche rozumu dla tych matołow z B.O.R

BZZYY
BZZYY
2024 lat temu

PANIE KMIECIK NIE ZA ZIMNO:)

haha
haha
2024 lat temu

żeby nie zrobili takiego mostu, że przy każdej powodzi będzie zamknięty, bo będzie obawa, że pójdzie z wodą

.1..2..3
.1..2..3
2024 lat temu

Bond zapraszamy do podstawówki bo nic nie można zrozumieć z tego Twojego bełkotu…
A dla Kołaczyc brawa i oczywiście szacuneczek dla wojska że odstawiają taką fuche :))

kulk a
kulk a
2024 lat temu

bond pisze w swoim własnym języku

ixi
ixi
2024 lat temu

przypomnijcie mi co ZROBIL ..JAROSLAW! … A tak OBIECAL WAM IGRZYSKA W 2095 ROKU!:upset::D:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

mm
mm
2024 lat temu

Nie ma fotki z Panią burmistrz z Kołaczyc.. !!!
To nie do pomyślenia !

Sen
Sen
2024 lat temu

Panie Starosto za krótki krawat!!! 😀

My
My
2024 lat temu
Rozumni i Uświadomieni PRAWDA
Rozumni i Uświadomieni PRAWDA
2024 lat temu

BRAWO W/W !!!!!!!!!! MĄCICIELE !! POLITYKIERZY!!; UPRAWIAJĄCY !!; /I ci w mankietach i spudnicach, eroposl; PODKARPACIA!!; / i Cd.!!! Hańba,za grosz Wstydu /teraz 'mosty; CI OPIESZALI Anty, Demagodzy !! Np Budowy ZBIORNIKA KĄTY-MYSCOWA /Było w TvRzeszów Rok Temu jak np 'po',europołanka Ł. /A BRONIŁ Projektu P.RZOŃCA!! A Kontynuował Promował co mógł sw.p. P.Zając !! ALE TANTYCH OPIESZAŁOŚĆ,,,;DEMAGODZY, POLITYKIERZY MACICIELE, DYMISJE !!!! GDZIE CI CO MÓWILI ZE TEMAT ZBIORNIKA TO POWRACAJĄCA KIEŁBASA WYBORCZA !! /POCHOWALI się ??!! GŁUPIO PUSTO?!! WODA ICH ?! JAROSŁAW KACZYŃSKI Przypomniał Prawdę i Sprawiedliwość !! Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej KRakow DYMISJE !!!!!! i ZALEWOW… Czytaj więcej »

lechosław.pl
lechosław.pl
2024 lat temu

Ci podduszeni goście w krawatach na palcach stawali,by znależć się w tle ministra.Może to niektórym pomóc w karierze na zaścianku…:lol::DB)

Brzyska
Brzyska
2024 lat temu

Dlaczego nikt nie wspomina Ś.P. Stanisława Zająca, przecież to Jego zasługa, że wojsko buduje te mosty. Dziękujemy Staszku.

ciesla
ciesla
2024 lat temu

Nic nie wspomnieli ze jak by most wybudowali w tamtym roku juz by go nie bylo a tak to 3 razy go podnosili no i szkoda ze Brona nie bylo bo on to troche jak by tym mostem bylz tamtego roku

zebi
zebi
2024 lat temu

Gość z nicku /Brzyska/ to jakiś romantyk albo chory. Za Bursą jest szpital i tam przyjmują z takimi objawami jak twoje. Skorzystaj póki nie jest za późno!!!

czyż
czyż
2024 lat temu

żołnierze pokazali klasę przy budowie,ich wysiłki nie poszly na marne,tylko ktoś powinien odpowiedzieć za błędy w planach przez które dodali chlopakom roboty…

Back to top button
19
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x