r e k l a m a
Wiadomości

Klich pochwalił efekty pracy żołnierzy w Kołaczycach

Dzięki pomocy wojska pierwszy etap budowy mostu łączącego Kołaczyce z Brzyskami został zakończony. Dziś na miejscu efekty pracy żołnierzy oglądał Minister Obrony Narodowej Bogdan Klich.

Minister podkreślił duże zaangażowanie żołnierzy w akcję ratunkową podczas powodzi, jaka nawiedziła Podkarpacie, dodał też, że na przykładzie Kołaczyc widać, że wojsko potrafi być wielozadaniowe.

Chcemy pokazać, że wojsko potrafi się wywiązać z takich prac inżynieryjnych a nie tylko ładować piasek do worków czy ewakuować z terenów powodzi – mówił minister Klich.

Do tej pory żołnierze zrealizowali pierwszy najważniejszy etap budowy mostu na Wisłoce – postawili trzy podpory pośrednie i dwa przyczółki. Zadanie zostało wykonane o wiele taniej niż w przypadku firmy cywilnej. Żołnierze wykonali pracę w ramach szkolenia więc inwestor ponosił jedynie koszty materiałów.

Jak zapowiedziano most ma być gotowy do 11 listopada br. Przyczyni się on do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz odciąży ruch na drodze krajowej nr 73, co po ostatnich doświadczeniach, kiedy miasto było odcięte od świata daje szansę szybkiej ewakuacji. Ponadto znacznie skróci się połączenie dla ruchu kołowego pomiędzy gminami Kołaczyce i Brzyska.

Wojsko, które pomogło podczas akcji ratunkowej jest gotowe przy odbudowie zniszczonych mostów i dróg.

Wojsko jest przygotowane do odbudowy mostów i dróg. Mamy przygotowanych 15 zespołów do odbudowy dróg i 13 do odbudowy mostów – mówił gen. bryg. Janusz Lalka, szef Inżynierii Wojskowej.

Dużym wzmocnieniem w sytuacjach kryzysowych (np. powódź) mają być powołane do życia Narodowe Siły Rezerwowe. 10 tys. ochotników rezerwistów różnych profesji będzie szkoliło się w jednostkach wojskowych, aby pomagać w sytuacjach kryzysowych. 

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

– – –

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

19
Dodaj komentarz

avatar
19 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
czyżzebicieslaBrzyskalechosław.pl Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
lupus
Gość
lupus

Panowie w garniturach troche luzu he he to nie pogrzeb koszulki polo chłopcy wystarcza:D:D

zebi
Gość
zebi

Gość z nicku /Brzyska/ to jakiś romantyk albo chory. Za Bursą jest szpital i tam przyjmują z takimi objawami jak twoje. Skorzystaj póki nie jest za późno!!!

ciesla
Gość
ciesla

Nic nie wspomnieli ze jak by most wybudowali w tamtym roku juz by go nie bylo a tak to 3 razy go podnosili no i szkoda ze Brona nie bylo bo on to troche jak by tym mostem bylz tamtego roku

Brzyska
Gość
Brzyska

Dlaczego nikt nie wspomina Ś.P. Stanisława Zająca, przecież to Jego zasługa, że wojsko buduje te mosty. Dziękujemy Staszku.

lechosław.pl
Gość
lechosław.pl

Ci podduszeni goście w krawatach na palcach stawali,by znależć się w tle ministra.Może to niektórym pomóc w karierze na zaścianku…:lol::DB)

Rozumni i Uświadomieni PRAWDA
Gość
Rozumni i Uświadomieni PRAWDA

BRAWO W/W !!!!!!!!!! MĄCICIELE !! POLITYKIERZY!!; UPRAWIAJĄCY !!; /I ci w mankietach i spudnicach, eroposl; PODKARPACIA!!; / i Cd.!!! Hańba,za grosz Wstydu /teraz 'mosty; CI OPIESZALI Anty, Demagodzy !! Np Budowy ZBIORNIKA KĄTY-MYSCOWA /Było w TvRzeszów Rok Temu jak np 'po',europołanka Ł. /A BRONIŁ Projektu P.RZOŃCA!! A Kontynuował Promował co mógł sw.p. P.Zając !! ALE TANTYCH OPIESZAŁOŚĆ,,,;DEMAGODZY, POLITYKIERZY MACICIELE, DYMISJE !!!! GDZIE CI CO MÓWILI ZE TEMAT ZBIORNIKA TO POWRACAJĄCA KIEŁBASA WYBORCZA !! /POCHOWALI się ??!! GŁUPIO PUSTO?!! WODA ICH ?! JAROSŁAW KACZYŃSKI Przypomniał Prawdę i Sprawiedliwość !! Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej KRakow DYMISJE !!!!!! i ZALEWOW… Czytaj więcej »

My
Gość
My
Sen
Gość
Sen

Panie Starosto za krótki krawat!!! 😀

mm
Gość
mm

Nie ma fotki z Panią burmistrz z Kołaczyc.. !!!
To nie do pomyślenia !

ixi
Gość
ixi

przypomnijcie mi co ZROBIL ..JAROSLAW! … A tak OBIECAL WAM IGRZYSKA W 2095 ROKU!:upset::D:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

kulk a
Gość
kulk a

bond pisze w swoim własnym języku

.1..2..3
Gość
.1..2..3

Bond zapraszamy do podstawówki bo nic nie można zrozumieć z tego Twojego bełkotu…
A dla Kołaczyc brawa i oczywiście szacuneczek dla wojska że odstawiają taką fuche :))

haha
Gość
haha

żeby nie zrobili takiego mostu, że przy każdej powodzi będzie zamknięty, bo będzie obawa, że pójdzie z wodą

BZZYY
Gość
BZZYY

PANIE KMIECIK NIE ZA ZIMNO:)

bond
Gość
bond

ok minister był u nas wielki szacunek ale te debile z boru niech jezdza debile w ternie miejskim normalnie a nie nie jak na torze f1 k***a 130 co palilo sie ze tak jechali troche rozumu dla tych matołow z B.O.R

TK
Gość
TK

Czy minister wie, że chwali samowolkę budowlaną, bez papierów ? TO JEST MOST, a nie szałas pomiedzy ulami !

zak
Gość
zak

Tak działa Platforma?SKUTECZNIE!!!!!!!!!

Sielanka
Gość
Sielanka

Śpieszcie sę kończyć most bo w niedzielę wybory. Bronek przebiera nogami, a wy sobie spacery robicie. Na 5 zdjęciu od góry, za plecami dygnitarza w marynarce, czai się w cieniu jakiś rezerwista niewielkiego wzrostu. Zapewne chciałby aby nieco łaski pańskiej spłynęło i na niego. W tle zafrasowany drogomistrz powiatowy. Przy boku ministra spełniona blondyna – żyć nie umierać. Sielanka:smilewinkgrin:

czyż
Gość
czyż

żołnierze pokazali klasę przy budowie,ich wysiłki nie poszly na marne,tylko ktoś powinien odpowiedzieć za błędy w planach przez które dodali chlopakom roboty…

Close
X