Wiadomości

Kłusownik zatrzymany przez policjantów

Policjanci z jasielskiego posterunku ustalili i zatrzymali podejrzanego o kłusownictwo. Mieszkaniec gminy Jasło od kilku lat rozstawiał wnyki w pobliskich lasach. Jego łupem padło kilka saren i lisów. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

W styczniu funkcjonariusze z Posterunku Policji w Jaśle zostali powiadomieni, że w Trzcinickim lesie w zastawione wnyki wpadła sarna. Zwierzę  udusiło się, nie zdołało uwolnić się z zaciśniętej na szyi metalowej linki. 

Bezpośrednio po zgłoszeniu policjanci zajęli się wykryciem kłusownika. W następnych tygodniach zebrali informacje, które pozwoliły objąć zainteresowaniem 44-letniego mieszkańca gminy Jasło. W trakcie dochodzenia, wspólnie z policjantami z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą  zgromadzili dowody z których wynikało, że mężczyzna od kilku lat rozstawiał wnyki w pobliskich lasach. Przeszukanie jego miejsca zamieszkania potwierdziło podejrzenia funkcjonariuszy. W domu zabezpieczyli zwoje linki stalowej oraz kilkanaście wnyków świadczących o jego kłusowniczej działalności.

W trakcie przesłuchania mężczyzna przyznał się do skłusowania siedmiu saren i dziewięciu lisów. Przedstawiono mu zarzuty popełnienia przestępstwa z Ustawy Prawo Łowieckie. Grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
pepeanimalKozicaix Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ix
Gość
ix

nosil wilk razy kilka..:lol:

Kozica
Gość
Kozica

no tak, kłusownika do paki, ale pijany urzędas bezkarny.

animal
Gość
animal

jak polowal dla miesa bo nie nie chce brac udzialu w zbrodniach popelnianych na zwierzetach to nie powinien poniesc kary, wszak ludzie od poczatku swego istnienia polowali i to jest ich natura…natomiast jak dla futer i jakis innych to powinien gnic w wiezieniu!!

pepe
Gość
pepe

animal, trutniu, ty się zastanów i pomyśl w jakich męczarniach umierają zwierzęta złapane we wnyki. Więc czy dla mięsa czy dla skór to najmniej ważne!!!!!!

Close
X