Wiadomości

Kłusownik zatrzymany przez policjantów

Policjanci z jasielskiego posterunku ustalili i zatrzymali podejrzanego o kłusownictwo. Mieszkaniec gminy Jasło od kilku lat rozstawiał wnyki w pobliskich lasach. Jego łupem padło kilka saren i lisów. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

W styczniu funkcjonariusze z Posterunku Policji w Jaśle zostali powiadomieni, że w Trzcinickim lesie w zastawione wnyki wpadła sarna. Zwierzę  udusiło się, nie zdołało uwolnić się z zaciśniętej na szyi metalowej linki. 

Bezpośrednio po zgłoszeniu policjanci zajęli się wykryciem kłusownika. W następnych tygodniach zebrali informacje, które pozwoliły objąć zainteresowaniem 44-letniego mieszkańca gminy Jasło. W trakcie dochodzenia, wspólnie z policjantami z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą  zgromadzili dowody z których wynikało, że mężczyzna od kilku lat rozstawiał wnyki w pobliskich lasach. Przeszukanie jego miejsca zamieszkania potwierdziło podejrzenia funkcjonariuszy. W domu zabezpieczyli zwoje linki stalowej oraz kilkanaście wnyków świadczących o jego kłusowniczej działalności.

W trakcie przesłuchania mężczyzna przyznał się do skłusowania siedmiu saren i dziewięciu lisów. Przedstawiono mu zarzuty popełnienia przestępstwa z Ustawy Prawo Łowieckie. Grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ix
ix
2024 lat temu

nosil wilk razy kilka..:lol:

Kozica
Kozica
2024 lat temu

no tak, kłusownika do paki, ale pijany urzędas bezkarny.

animal
animal
2024 lat temu

jak polowal dla miesa bo nie nie chce brac udzialu w zbrodniach popelnianych na zwierzetach to nie powinien poniesc kary, wszak ludzie od poczatku swego istnienia polowali i to jest ich natura…natomiast jak dla futer i jakis innych to powinien gnic w wiezieniu!!

pepe
pepe
2024 lat temu

animal, trutniu, ty się zastanów i pomyśl w jakich męczarniach umierają zwierzęta złapane we wnyki. Więc czy dla mięsa czy dla skór to najmniej ważne!!!!!!

Zobacz także
Close
Back to top button
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x