Wiadomości

Kmiecik: nie postawiono mi żadnych konkretnych zarzutów

Odwołany z funkcji przewodniczącego powiatowych struktur PO Adam Kmiecik w końcu przemówił. Na zwołanej przez siebie konferencji prasowej odparł zarzuty i zapewnił, że wbrew opinii Elżbiety Łukacijewskiej może powtórnie ubiegać się o funkcję przewodniczącego jasielskiej PO.


Na zwołanej 6 sierpnia konferencji Łukcijewska stwierdziła dość ogólnikowo, iż decyzję o odwołaniu Kmiecika podjęła, bo ten wstydził się PO i nie promował w należyty sposób partii. Po konferencji, na spotkaniu w cztery oczy z Łukacijewską, Kmiecik żadnych konkretnych zarzutów nie usłyszał.

Niestety nie znam żadnych konkretnych zarzutów. W uzasadnieniu przeczytałem, że nie promuję w wystarczający sposób Platformy Obywatelskiej ale innych zarzutów nie znam. Chętnie bym usłyszał jakie są konkretne zarzuty skierowane w moim kierunku – mówił Adam Kmiecik.

Grzechy Adama K.

Argumentem przeciwko Kmiecikowi, który zdaniem europosłanki nie promował PO, była jego nieobecność na spotkaniu w sprawie utworzenia Podkarpackiego Ośrodka Mikrochirurgii przy Szpitalu Specjalistycznym w Jaśle. Kmiecik odpierał dzisiaj ten zarzut.

Brałem czynny udział w zorganizowaniu tego spotkania, to ja umawiałem się z panią wicewojewodą za pośrednictwem jej asystenta, z prezesem NFZ oddział w Rzeszowie i dyrektorem szpitala na różne terminy . W związku z tym, że rozmowy trwały prawie pół roku i w końcu był termin taki, w którym można się było spotkać w Jaśle, a mnie wypadło inne spotkanie, postanowiłem aby jednak to spotkanie się odbyło beze mnie. Był tam dyrektor szpitala, który jasno i wyraźnie wyartykułował to, co my chcemy.

Łukacijewska dziwiła się również, że Kmiecik, piastujący stanowisko starosty i przewodniczącego PO nie promował Platformy i ludzi z nią związanych.

W dniu swojego wyboru mówiłem, że powiat jasielski nie ma barw politycznych i że dołożę wszelkich starań, aby działać na rzecz wszystkich jego mieszkańców. Uważam, że najlepiej promowałem Platformę Obywatelską przez własną pracę. Nie przez to, co ja powiem dzisiaj tylko przez to, co udało mi się zrobić. To raczej pani poseł nie wykorzystała swej szansy, że ma starostę, za którego nie musi się wstydzić. Ja przynajmniej nie słyszałem, aby padły jakieś słowa pochwały, czy aby mówiła swoim wyborcom, że starosta jasielski, który jest członkiem PO działa dobrze na rzecz mieszkańców – argumentuje Adam Kmiecik

Kontrowersje Adam Kmiecik wzbudzał współpracując z Prawem i Sprawiedliwością. Stąd też pojawiły się sugestie, że staroście bliżej do PiS-u niż do Platformy.

Współpracuję ze wszystkimi. Taki jest mój obowiązek jako starosty, żeby współpracować z posłami PiS-u czy każdej innej opcji. Ja nigdy się nie uchylałem przed taką współpracą i jeżeli ktoś składa propozycję, czy wyraża chęć pomocy dla powiatu jasielskiego to ja z tej pomocy skorzystam niezależnie od tego, jaką opcję dana osoba prezentuje – przekonuje Kmiecik.

Zwycięstwo PO w Jaśle to za mało?

Argumenty Łukacijewskiej o słabym zaangażowaniu przewodniczącego jasielskiej PO dziwią Adama Kmiecika tym bardziej, że do niedawna posłanka była mu wdzięczna za poparcie udzielone w wyborach do Europarlamentu i dziękowała mu za wynik jaki udało się zdobyć PO w Jaśle i w powiecie. Na dowód Kmiecik pokazuje list jaki otrzymał od europosłanki

W związku z moim wyborem do Parlamentu Europejskiego pragnę wyrazić słowa wdzięczności Panu Staroście za głos oddany na moja osobę i poparcie mojej kandydatury. Serdecznie dziękuje za życzliwość, wsparcie i pomoc podczas trwania kampanii wyborczej. Dzięki poparciu z Pana strony wielu mieszkańców powiatu jasielskiego zdecydowało się na mnie oddać głos wiedząc, że nasza dotychczasowa współpraca była owocna dla regionu – czytamy w liście Łukaciejewskiej do Adama Kmiecika.

Koalicja działa dobrze w Powiecie a szwankuje w Mieście

Prócz zarzutów Elżbiety Łukacijewskiej, przeciwko Kmiecikowi wystąpili jego koledzy ze struktury jasielskiej PO, którzy zarzucili przewodniczącemu, że ten nie konsultując się z zarządem podjął decyzję w sprawie dalszej koalicji PO z PiS na szczeblu Miasta i Powiatu.

Kmiecik argumentował, że koalicja w Powiecie działała prawidłowo, a jeśli w Mieście członkowie PO, czyli wiceburmistrz Leszek Zduński i wiceprzewodniczący Rady Miasta Roman Kościow mają problemy z koalicjantem to jedynym wyjściem jest wystąpienie z koalicji.

Nie ma takiego powodu i nie było aby taką koalicję rozwiązywać. Jeżeli jest problem w koalicji miejskiej, jeżeli koledzy z Platformy narzekają, że źle się w tej koalicji czują, że nie mogą ponosić odpowiedzialności za to, co władze miasta Jasła robią, to nie ma nic prostszego aby z tej koalicji wystąpić. Nie da się być w koalicji i krytykować tę koalicję. Jeśli jesteśmy to bierzemy odpowiedzialność za to co robimy.

Adam Kmiecik, przewodniczącym po raz drugi?

Adam Kmiecik nie wyklucza ponownego ubiegania się o stanowisko przewodniczącego PO. Kmiecik mówi, że przed wejściem w życie uchwały zarządu województwa o rozwiązaniu struktur złożył rezygnację z funkcji, czyli zgodnie ze statutem ma prawo ubiegać się o reelekcję.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
18 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Roman
Roman
2024 lat temu

Adam Kmiecik odszedł z PO a ona leci w sondażach na pysk!!!!!!!!!!

bogdan
bogdan
2024 lat temu

Panie Starosto! Pan posłucha opinii społeczności mieszkającej w powiecie oraz w Jaśle i już będzie Pan miał odpowiedź jakie są zarzuty. Czyżby Pan naprawdę nie zauważał co się dzieje i jakie są odgłosy i echa w powiecie, mieście i w kraju? To że Pan samego siebie ocenia super to jeszcze nie sukces. Gratuluję tak dobrej samooceny.

Takie tam
Takie tam
2024 lat temu

A ja nie złożyłem rezygnacji jak prawie wszyscy koledzy z zarządu powiatu PO (rezygnacje złożone tylko po to aby ominąć zapisy statutowe i gdzie tu szczera troska o PO, moim zdaniem i tak nieważne bo po informacji o rozwiązaniu struktury powiatowej na radzie regionu 24.07.2009). Były opowieści, że jak odejdzie kolega Adam K. to się zmieni jakość w działaniach PO w Jaśle. I co? Kurz opadł po zawierusze i absolutnie nic!!! Cicho wszędzie, głucho wszędzie…. Wracam z wakacji i słyszę wypowiedzi znajomych że Pani Burmistrz nie wpuściła jakiś Ułanów na święto Wojska Polskiego bo konie niebezpieczne a na uroczystościach w… Czytaj więcej »

do takie tam
do takie tam
2024 lat temu

Czyżbyś już rozpoczął kampanię wyborczą.Znów ugrasz niecałe czterdzieści głosów jak poprzednio:)

vv
vv
2024 lat temu

Ty padalcu nie wstyd ci sprzedał Platformę i jeszcz ma coś do gadania won do Żmijogrodu i do pszczół

PIS
PIS
2024 lat temu

DO vv – jesteś wybitną jednostką o czym świadczy twój język. Jestem ciekawy, czy wiesz co to jest padalec i znasz znaczenie slowa won. O pszczły cię nie zapytam, bo jesteś chyba na poziomie trutnia. Pozdrawiam.

Ewewlina
Ewewlina
2024 lat temu

Starosta ma rację.A co to znaczy PO,każdy widzi w TV i innych mediach-"cuda"…Potwierdzeniem tych słów jest ostatni sondaż,pokazujacy bessę PO na arenie politycznej.Marzeniem jest krach,oby do 2010 roku- stało się!!!

takie tam
takie tam
2024 lat temu

"do takie tam" Człowieku (biały :smilewinkgrin:, Czarny – rasa nie ma znaczenia) o adresie IP: 83.11.201.* jeśli jesteś taki gieroj to się podpisz.
Andrzej Gajecki

do takie tam
do takie tam
2024 lat temu

Dla Ciebie nic nie ma znaczenia bo popłynąłeś już razem z kmieciem gieroju:)Żeby rządzić trzeba mieć mandat społeczny w postaci głosów a Ty go nigdy nie zdobędziesz.

pis
pis
2024 lat temu

Kto to jest Kmieć skąd on jest co on swoją osobą prezentuje wstyd mieć takiego starostę Jasło zasługuje na kogoś poważniejszego z jakimś dorobkiem a nie – pszczoły -kiosk pszczelarski który padł za Kmiecia.:upset:

PIS
PIS
2024 lat temu

do VV – ciemno-grodzie – pisz z różnych komputerów, bo piszesze na jednym i masz ten sam IP , różnie się podpisujesz – jeżeli w ogóle wiesz o czym mówię. Myślę jednak, iż jesteś na poziomie rozmoju jednokomórkowców. Ale to już nie twoja wina. Panie Starosto – druga część platformy to trzy osoby związane z Gamratem. Liczę, że się Pan nie podda. Powodzenia. Trzeba go dalej było trzymać w Foluszu ( tego co obecnie w Gamracie ) i siedział by cicho. A tak dwu-lewo reczny … działa ….

takie tam
takie tam
2024 lat temu

do IP: 83.11.201.* czytam Twoje komentarze i od razu widać że jesteś zakompleksiony!
Nie martw się wynik w wyborach poniżej mojego to nie jest powód do rozpaczliwych wpisów.
Wystartuj jeszcze raz to może tym razem uciułasz z dychę.
Więcej optymizmu, życie to nie tylko knucia i wylewanie żółci.
Wyjdź na podwórze popatrz na normalnych ludzi i zobacz, że można żyć inaczej.
Mimo wszystko miłego dnia juto będzie Ci lepiej.
Kiedyś dorośniesz nawet do tego, że przestaniesz się bać swoich poglądów i podpiszesz się pod swoimi wpisami.:yes:
Andrzej Gajecki

do takie tam
do takie tam
2024 lat temu

Kompleksy to masz ty, bo wszystko co masz zawdzięczasz Platformie.Przestałeś być szefem koła i już nigdy w PO nie będziesz nic znaczył.Być liderem listy i zgromadzić 36 głosów na swoim osiedlu potrafisz tylko ty.Więc wybacz ale jesteś cieniusi.Już więcej nie będę z tobą polemizował,gdyż cierpi na tym partia.Tobie też radze się uspokoić!:yes:

takie tam
takie tam
2024 lat temu

do IP: 83.11.201.* człowieku kolejne Twoje kłamstwo!!! Nigdy nie byłem liderem listy to Roman Kośiow był pierwszy a potem Grzegorz Jaracz ja bylem trzeci!!! Jeśli jesteś taki elokwentny to przynajmniej sprawdż kolejność a potem pisz Swoje wymysły. Rozumiem czemu nie chcesz polemizować po pierwsze kłamiesz po drugie boisz się podpisać pod Swoimi kłamstwami. Nie pękaj teraz wiem już na pewno jesteś tylko zakompleksionym kłamcą co udowodniłeś Swoim poprzednim wpisem. Całe szczęście, że nie da się zakłamać całego otoczenia, Twoje urojenia to Twoja prywatna sprawa więc nie męcz mnie nimi. Kolejny raz trzymaj się mocno z każdego kłamstwa można wyjść z… Czytaj więcej »

takie tam
takie tam
2024 lat temu

do adres IP: 83.11.226.* (nowy adres:D) nigdy nie miałem 36 głosów. Jeśli chcesz polemizować ze mną to przynajmniej sprawdż faktyczne dane ogólnodostępne jeśli rozumiesz o czym piszę.
Jak Jesteś taki kuglarz to trzeba było sprawdzić miejsce na liście i ile tych głosów było.
Skrajna amatorka w Twoim wydaniu.
Nie bierz tej porażki do serca, każdy może się mylić, zwłaszcza Ty.
Jak pisałem "wrzuć na luz" życie jest piękne i szkoda go na bezpodstawne złośliwości.
Dużo słońca dla Ciebie.
Nadal Jesteś "mały" aby się podpisać!!!
Andrzej Gajecki

rasta-man
rasta-man
2024 lat temu

Widzę że Pan Gajecki zarzuca jakiś kwasik bo tak bardzo jest wyluzowany i kocha ludzi.Każdy radzi sobie z problemami dnia codziennego na swój sposób.Nie potępiam ale wyczytałem że Pan z oświatą miał coś do czynienia,więc to chyba nie idzie w parze:lol:

znawca tematu
znawca tematu
2024 lat temu

Kolejny przykład bezczelności kmiecia…choć trzeba przyznać, że i list idiotyczny…gośc jako szef struktur raz pojawił się na przedwyborczym spotkaniu partii i to było na tyle z jego strony!!

JASLANIN
JASLANIN
2024 lat temu

ADAM NADAL POWINIEN BYC PRZEWODNICZĄCYM PO KOŚCIOW NIGDY NIE UMIE Z LUDZMI ROZMAWIAĆ TYLKO MIESZA TO KOSCIOW Z PISEM TRZYMA DA SIĘ TO ZAUWAŻYĆ

Back to top button
18
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x