Wiadomości

Kmiecik: "Nie robimy agresywnej kampanii"

Niespełna dwa dni pozostało do ogłoszenia ciszy wyborczej. Do tego czasu sztaby obu kandydatów będą starały się wykorzystać każdą sekundę, aby przekonać do siebie niezdecydowanych. O ile jednak kampanię prezydencką widać w dużych miastach, w Jaśle wygląda ona nieco skromniej.

O wiele trudniejsze zadanie mają tu działacze Platformy Obywatelskiej i zwolennicy Bronisława Komorowskiego, dla którego poparcie na Podkarpaciu w pierwszej turze było najsłabsze w Polsce. Mimo to zaangażowania w kampanię nie widać.

Nie robimy agresywnej kampanii, powiat jasielski włącza się w ogólnokrajową kampanię prezydencką – mówi Adam Kmiecik, starosta jasielski (PO).

Głównie działania powiatowych struktur sprowadzają się do akcji plakatowej. Najmocniejszym akcentem była wtorkowa wizyta „Bronkobusu.” Przez kilka godzin wolontariusze sztabu Komorowskiego rozdawali gadżety wyborcze.

Mimo to kampania nie oszałamia. Czyżby więc jasielska PO nie traktowała poparcia na Komorowskiego jako probierz sympatii dla Platformy Obywatelskiej?

Trzeba tutaj rozróżnić poparcie dla Platformy w wyborach prezydenckich i już później nawet poparcie w wyborach samorządowych dla lokalnych liderów, którzy startują. Tu jest już kontakt bezpośredni, każdy zna tu konkretną osobę i mógł sobie wyrobić zdanie na temat konkretnych osób – przekonuje Adam Kmiecik.

Mimo to w jasielskiej Platformie nadal brakuje jednak konsolidacji. Ciągle bowiem mówi się, że struktury jasielskie są podzielone. Innego zdania jest Adam Kmiecik, który twierdzi, że Platforma jest jedna.

Partia polityczna to nie jest obóz karny, gdzie wszyscy muszą robić na rozkaz to, co im zostanie powiedziane. Każdy działa na tyle na ile chce i ile może. Ja nie widzę tutaj większego problemu, zawsze znajdzie się kilka osób, którym nie podoba się to, że nie znalazły się we władzach – komentuje Kmiecik.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
29 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
sebastian z Trzcinicy
sebastian z Trzcinicy
2024 lat temu

Co wy chcecie od Platformy Jasielskiej?Jakoś nie zauważyłem by lokalny PiS wspierał Kaczyńskiego.Miasto czy powiat nie jest oblepione plakatami.Są też miejsca,takie jak np gminy Skołyszyn,czy Krempna w których od dawna wiszą niemal wyłącznie plakaty Komorowskiego i gdzie Kaczyński osiągnął słaby wynik.Więc pytam co robi sztab PiS!Samo pokazanie się Kaczyńskiego na wałach w Jaśle,co nie spotkało się zresztą ze zrozumieniem,nie wystarczy.Jasielski PiS jest tylko dobry,gdy trzeba walczyć o stołki dla siebie:yes:

ambicje
ambicje
2024 lat temu

Szkoda, że nie wszyscy członkowie PO znależć się we władzach. To niedobrze. Należy naprawić ten błąd. Można przecież zbudować autobus , na wzór Bronkobusa, gdzie za kierownicą będzie siedział np. A. Kmiecik ,a w pierwszym rzędzie siedzieć będą pozostali aktywiści. Coś jak normalny ale autobus obrócony o 90 stopni.

kasia
kasia
2024 lat temu

ubolewam ze tak mało Jaślan popiera Komorowskiego.

Elka
Elka
2024 lat temu

Ha ha ha -podoba mi się wypowiedz poprzednika !

bolek
bolek
2024 lat temu

Oddajcien te plakaty to będzie Jasło oplakatowane zdrajcy.

antidotum
antidotum
2024 lat temu

Pan Starosta jest "rozdarty",bo nie wie za kim być i kto wygra PiS czy PO????????????????????

Leszek
Leszek
2024 lat temu

Ta kampania to czarna rozpacz !

bocian
bocian
2024 lat temu

Do elka;W każdym komentarzu gdy piszesz jest ha ha czy nie znasz nic innego ha ha ha ha ha .

obserwator
obserwator
2024 lat temu

A Kmiecika i tak nie lubię. Jest …. szkoda słów. Kto go zna ten wie. Od dawna zastanawiam się co on robi na tym stołku.Kasa, kasa i tylko kasa , bardzo źle to wygląda a będzie jeszcze gorzej jak Bronek wygra. Wtedy starostwo zamieni sie w twierdzę w/w i wara dla reszty.

filip golarz
filip golarz
2024 lat temu

wy wogóle nic nie robicie oprócz kalkulowania kto wygra wybory i komu z pod d*** stołek zabiorą

Jaślanin
Jaślanin
2024 lat temu

Przynajmniej teraz bez tych wrednych plakatów Jasło będzie czyściejsze i milsze dla oka.

my
my
2024 lat temu

popieram OBSERWATORA!!!!!!!!!!!!

kumaty
kumaty
2024 lat temu

Panie kmiecik, nie kilka, lecz kilkadziesiąt, włączając w to wszystkich radnych miejskich PO…
a w temacie kampanii: jak wyglada to każdy widzi, a że nic prawie nie widać, to widać, że przodownicy pracy z Folusza, Dębowca itd. nie mają jakoś ochoty pracować na rzecz PO…
a może czekają na odrodzenie SLD i Samoobrony? może im autobus zasponsorowac trzeba? na wybory władz PO w mieście takie rozwiązanie sie sprawdziło…:D

Tirówki
Tirówki
2024 lat temu

Platfusy są razem tylko do momentu wyborów. Potem przyjdą do PIS by sklecić ko – alicję i opanować stołki. W końcu kadencji, tak jak teraz, śnić będą na krótko o niezależności. Jest to niezależność od wszystkiego, nawet od elementarnej przyzwoitości. Słusznie naród pogardza takimi "politykami". Obdarza ich takim uznaniem jak przydrożne panny tirówki.P.S. Dla równowagi – dotyczy to także drugiej partii.

Jacek z Kołobrzegu
Jacek z Kołobrzegu
2024 lat temu

Zobaczcie Jaślanie jak dziś Kołobrzeg witał Pana Marszałka Bronisława Komorowskiego.
Na początku filmu widać też pięciu osobową grupkę anty.
http://www.youtube.com/watch?v=NzsyB_VpH64&feature=player_embedded

Tirowiec
Tirowiec
2024 lat temu

Misiu aby kampania była agresywna to trzeba i agresywnie wyglądać. Jaka jasielska Platforma
taka i kampania czyli i jedno i drugie – zero. Weście sobie pod uwagę na czyich plecach zostaliście wywindowani na stanowiska a w tym przypadku zwykła ludzka przyzwoitość wymaga /o ile ją macie/ aby się odwdzięczyć przynajmniej jakimś widocznym gestem w kampanii. Ale jak ktoś z forumowiczów słusznie zauważył to potraficie się przyczaić nie narażając się i wyczekiwać a nuż przyjdzie się do kogoś innego "przytulić" aby nie utracić korytka.

v
v
2024 lat temu

kmieciu daj se spokój wy……. do pszczół rozwaliłeś Platformę w Jasle wynocha do Mytarki

Trzmiel
Trzmiel
2024 lat temu

Panie kmiecik jesteś pan żałosno, dbasz tylko o własne interesiki precz !

hahaha
hahaha
2024 lat temu

Wszystko rozumiem, ale kto kazał dzisiaj w nocy plakaty Alicji Zając wieszać?Czyżby nie powiedzieli wam matoły ze sztabu PiS ze ona już jest senatorem z nadania?

dp.
dp.
2024 lat temu

żałosny trzmielu – do budy!!!!

Ularz
Ularz
2024 lat temu

Oj Zabolało,zabolało to żądło !!

pali-kot
pali-kot
2024 lat temu

W kołobrzwgu same przekrętasy dlatego chołubią przekrętasa Komorowskiego.

Członek
Członek
2024 lat temu

Widziałam kto plakatował Bronka. To nie był żaden "działacz" Platformy!!!… tylko normalny, zwykły człowiek…Wstyd działacze!!!

Jacek z Kołobrzegu
Jacek z Kołobrzegu
2024 lat temu

Do "pali-kot"
Dlaczego wypisujesz bzdury ?
Przyjedź do Kołobrzegu to Ci pokaże jak rządzi się miastem.
Gdy zobaczysz co tu zrobiono przez ostatnich 20 lat to zmienisz pogląd na P.O.
Chętnie osobiście Cię oprowadzę.

kimi
kimi
2024 lat temu

Do Jacek z kolobrzegu – kolego to ty bzdury wypisujesz,zdejmij klapki z oczu.To moze opowiesz nam co ta platforma przez owe 20lat zrobiła -nawiasem mówiąc to jakas cudowna ta platforma skoro robila kiedy jej jeszcze nie było 😛 ehhh typowy naganiacz

Jacek z Kołobrzegu
Jacek z Kołobrzegu
2024 lat temu

Do "kimi" Przecież ja nie napisałem, tu cytuję "co ta platforma przez owe 20lat zrobiła -nawiasem mówiąc to jakas cudowna ta platforma skoro robila kiedy jej jeszcze nie było" Napisałem tyko "co zrobione przez 20 lat". Ciebie również zapraszam do Kołobrzegu. Gwarantuje Ci zaproszenie na obrady Rady Miasta a potem spacer po mieście. Ty zobaczysz dziesiątki krytych basenów w tym parę o jest o wymiarach 25 m. Hotele **** i ***** gwiazdkowe. Drogi równe jak stół do pingponga. Nowe Centrum Kultury wybudowane za prawie 50 mil. zł. Muzeum, które szyci się największą kolekcją mundurów wojskowych. Jedyny w Polsce skansen morski,… Czytaj więcej »

kimi
kimi
2024 lat temu

do Jacek z kolobrzegu- cytuje"Gdy zobaczysz co tu zrobiono przez ostatnich 20 lat to zmienisz pogląd na P.O."-więc chyba jasno napisales ze to zasluga P.O.,no chyba że sam nie rozumiesz tego co napisales

kimi
kimi
2024 lat temu

do jacek z K. a poza tym tu nie chodzi o regionalne struktury bo tu jeszcze calkiem do niedawna PO i PIS w miescie dzialali razem,tu bardzej chodzi o to co centrala robi a raczej nierobi,aby miasto sie moglo dobrze rozwijac,aby nie bylo kataklizmow jak powodz itd

PiS-man
PiS-man
2024 lat temu

Sopot? Sopot? Czy to aby nie to miasteczko, którego burmistrza (nie pamiętam z jakiej partii był ale raczej od Mira) zamknęli za korupcję, czyli branie w łapki lepkie? 😀

Zobacz także
Close
Back to top button
29
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x