Wiadomości

Kołaczyce: w tym roku Sylwestra na Rynku nie będzie

Kto szykował się na powitanie 2011 roku na kołaczyckim rynku, może poczuć się mocno zawiedzony. Miasto zrezygnowało z organizacji plenerowej imprezy sylwestrowej.

Sylwester 2009/2010 na rynku w Kołaczycach (fot. W. Żebracki, Jaslonet.pl)
Powodem decydującym o tym, że Sylwestra na rynku nie będzie są względy oszczędnościowe. Według władz, miasta nie stać na organizację tego typu imprezy.
Kołaczyce dzięki staraniom między innymi Małgorzaty Salachy od 1 stycznia 2010 znów są miastem. Odzyskanie praw miejskich przypieczętowane było hucznym Sylwestrem 2009/2010 gdzie gwiazdą wieczoru był dobrze znany zespół Leszcze. Tegoroczna zabawa sylwestrowa miała być okazją do świętowania pierwszej rocznicy odzyskanych praw miejskich.. wspólnej fiesty pod gołym niebem jednak nie będzie.
Z dużych imprez sylwestrowych zrezygnowało też kilka większych miast, na przykład w ponad 100 tysięcznym Tarnowie włodarze zaplanowali jedynie krótkie spotkanie przy muzyce serwowanej z głośników i pokaz sztucznych ogni.
Jednak dla porównania, w nie tak odległym Brzostku, który w styczniu obchodzić będzie drugą rocznicę odzyskania praw miejskich, Sylwester odbędzie po raz kolejny, zaplanowany jest tam występ zespołu na żywo, konkursy oraz pokaz sztucznych ogni.
Mimo, że władze Kołaczyc nie zdecydowały się nawet na symboliczne powitanie Nowego Roku, młodzi mieszkańcy zapewniają, że w sylwestrową nocą na rynku na pewno cicho nie będzie.
W. Żebracki
Jaslonet.pl

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

9
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
strazakd5000KONRADemerytkaha ha ha Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
HERBOWY
Gość
HERBOWY

MŁODZI KOLACZYCANIE pani BURMISTRZ ma WAS teraz w dup JAK. się ma taka kasę to się KOLACZYCAKOW olewa a tak wam młodym obiecywała możne jej szkoda tych nowych wspaniałych chodników sprawa dla prokuratora jesteśmy oszukani PANI SMOLUCHA JESTEŚ

zuzia
Gość
zuzia

A to jest jakiś obowiązek organizowania za publiczne pieniądze zabawy dla grupki pryszczatych małolatów? Wystarczy, że do Jasła zawita jakiś III-ligowy zespół, „chłopacy” czy jakoś tam… 😛

manek
Gość
manek

Szczerze współczuje mieszkańcom Kołaczyc że mają takiego Sylwestra ,skoro TW Drzewo na radnego powiatowego wybieracie? chyba że zrobi kabaret horoby filipińskiej jak zeszłego roku .
Ważne, że pensja i stołek jest! Porażka

ha ha ha
Gość
strazak
Gość
strazak

PONOĆ JANEK SABAT się nie zgodził a ZUZIA nie badzie taka mądra aau wiem gdzie masz opryszczki bo widziałem krzywa kondziolko

emerytka
Gość
emerytka

KTO ZGADNIE KTO BĘDZIE WICE BURMISTRZYNIĄ KOŁACZYC ??????

KONRAD
Gość
KONRAD

I tak oto aspiracje miejskie,nieumiejętność kalkulacji zysków sprowadziła „miasto” Kołaczyce do pospolitej wiochy…Brawo wyborcy,gratuluję wyboru swojego burmistrza,który dla was nie ma pieniędzy,co teraz był rzekł…No,i pamiętajcie: sylwestra zróbta w oborze!

d5000
Gość
d5000

Jakby był sylwester to natychamiast pojawiłyby sie komenatrze,że przecież była powódź, jest mnóstwo innych wydatków itd, nie ma imprezy – też źle…
Pani Burmistrz nikomu nie dogodzi…
do emerytki + wiemy….. byla burmistrz Jaselka….

strazak
Gość
strazak

NA pewno PANI LADO MIRSKA SYPIEŃ to już be ładna klika szkoda ze nie tw DRZEWO

Close
X